NovinkyPCPS4SeriályTéma dneXbox One

Lóže čarodějek – Dvanáct žen, které měly ovládnout svět

Cirilla Fiona Elen Riannon 

Princezna Ciri z Cintry, dcera Pavetty a vnučka legendární lvice Calanthé. Dítě přání, osudu, dcera Starší krve, dědička Larry Dorren aep Siadhal. A především ta, kolem které se točí celá pětidílná knižní sága a také ta, kvůli které se odehrává celý Zaklínač 3: Divoký Hon. 

Ciri do Lóže čarodějek nikdy vlastně nepatřila. Všehovšudy s ní přišla do kontaktu jednou. Dvakrát pokud počítáme i hru, tak může být i tak trošku zbytečné ji zde uvádět. Na druhou stranu měla vlastně v Lóži to největší poslání ze všech, respektive byly s ní ty největší plány, měli bychom si dát aspoň okrajovou přednášku. 

Díky tomu, že je dítě Starší krve a dědičkou Cintry, ji spoustu lidí od jejího dětství usilovalo o život, nebo aspoň o to, aby jí mohli „vlastnit”. Mág Vilgefortz chtěl jejího potomka, kterého by mohl využít jako nástroj k dosažení moci. Císař Emhyr chtěl Ciri jako manželku, aby zajistil mír a získal tak postavení v Severních království. Leo Bonhart, z ní chtěl mít vlastního osobního gladiátora, který mu bude navěky vydělávat peníze v aréně. Elfové Divokého honu ji chtěli jako královnu, aby mohli volně cestovat mezi světy atd.

Ciri měla jedno velké štěstí, že byla Dítětem osudu toho nejslavnějšího a nejneodbytnějšího zaklínače na světě, Geralta z Rivie. Ten si ji po pádu Cintry vzal k sobě a vycestoval s ní na Kaer Morhen. Tam ji ostatní zaklínači trénovali v boji a během dospívání se jí začala věnovat i Triss Ranuncul kvůli jejím vizím. Později skončila v klášteře matky Nenneke, kde její výchovu převzala Yennefer.

Během povstání na Thaneddu už měla být žákyní legendární Aretuzy, ale všechno bohužel pro ni dopadlo jinak. Ciri se kvůli útěku před Vilgefortzem dostala do portálu (Věže Racka), který ji přenesl do pouště, kde se setkala s jednorožcem, se kterým si poté vzájemně zachraňovali život. Poté co se dostala z pouště, se přidala ke skupině banditů jménem Potkani. Tam se také zamilovala do své parťačky Mistle.

Ciri se ale řádění (vraždy a loupeže) s Potkany moc nevyplatilo, všechny její přátele povraždil nájemný vrah Leo Bonhart. Ten měl ještě jednu blbou zálibu a to zabíjení zaklínačů. Ciri koupil její meč Vlaštovku a nutil ji bojovat v aréně jako gladiátora. Ta se tam tak naučila bojovat ještě více než od zaklínačů. Naštěstí se ji podařilo utéct, ale byla zraněná a zachráněná poustevníkem Vysogotem. Bohužel Bonhart ji stále pronásledoval a tak se opět teleportovala, nyní skončila ve světě elfů, ve světě Lidu Olší. 

Elfové chtěli samozřejmě také využít její dar, přeci jenom je vládkyní času a prostoru. Zachránili jí ale jednorožci, dostala se tak zpět na svou zemi. Bohužel pro ni se objevila na dvoře Vilgefortze, který o ní dál celou dobu usilovat. Naštěstí ji i Yennefer brzo osvobodil Geralt se svými přáteli. Poté o ni projevila ještě zájem Lóže, aby konečně posloužila svému účelu. Jenže přišel pogrom v Rivii a ona tak přenesla Geralta a Yennefer na ostrov Avalon. Sama pak cestovala po dalších světech. 

Znovu Ciri vidíme až v Zaklínači 3, kdy Geralt má jeden hlavní úkol a to najít ji. Ciri se mezitím snaží utéct Divokému Honu, protože nový elfský král Eredin, jí prostě nedá pokoj. Pomoci se ji snaží elf Avallach, který je ale bohužel v boji s jezdci honu poražen a Ciri skončí u Křivušských ježibab. Naštěstí i odtamtud se ji podaří utéct. Poté se setká ještě s Rudým Baronem, znovu s Marigoldem a Zkurvysynem Juniorem, objeví se pak znovu na Skellige, kde ji Hon najde. Ciri se poté omráčená dostane na Ostrov Mlh, kde doufá pouze v to, že ji najde Geralt. Tomu se to povede. 

Poté přijde Bitva na Kaer Morhen, při které zemře legendární zaklínač Vesemir jenom proto, aby svou malou Ciri zachránil. Hon se tak povede odrazit a pak je na čase zaútočit. Jezdci Honu jsou nalákáni do pasti, se kterou ale počítali a vše se zvrtne ve velkou bitvu, kde Ciri zabije jednoho z mocných elfských kouzelníků Caranthira. 

Poté už je jen na hráči jak se celou dobu zachovával a rozhodne o Ciriině osudu, ale těch je hned několik.

Předchozí stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button