NovinkyPCPS4SeriályTéma dneXbox One

Lóže čarodějek – Dvanáct žen, které měly ovládnout svět

Filippa Eilhart 

Jedna z nejmocnějších čarodějek na světě a také nejmenovaná vůdkyně Lóže čarodějek. Rádkyně krále Vizimira Redanského a později i jeho syna Radovida. Je tak mocná, že se dokáže dokonce proměnit i ve zvíře. Jindy se jí říká Paní z Montecalva nebo Čarodějka z Tretogoru. 

Když Radovid převzal moc v zemi, tak utekla a pomáhala v Saskii ve Vergenu získat pro něj neutralitu. Během svého pobytu ve Vergenu žila se svou učednicí a milenkou Cynthií, tudíž plně opustila hlavu redanských špionů Dijkstru. Na konci druhé hry je uvězněna Radovidem, který ji poté v žaláři oslepí. Povede se jí přesto utéct pomocí magické simulace očí. 

Philippa se poté objevuje v Zaklínači 3, kde se ukrývá ve své skrýši na jihu Redanie. Geralt díky Margaritě Laux-Antille zjistí, že se Filippa snaží vypěstovat si zpět své oči (stejně jako to v knize udělal Vilgefortz). Také chce obnovit Lóži a získat zpět svou moc. Nakonec je v Novigradu zrazena svým bývalým milencem a zůstala proměněná v sovu, poté co jí na nohu byl dán dwimeritový náramek. Díky gwentu se dostane do vlastnictví trpaslíka Zoltana Chivaye, který ji pak prohraje s Dijkstrou. 

Ten jí sundá dwimerit, Filippa se promění zpátky a hned začne bojovat. Naštěstí je blízko Geralt, kterému se jí povede umravnit. Nakonec záleží, jestli se Geralt přidá k odboji proti králi Radovidovi, kde pak na konci můžeme sledovat jak se mu Filippa pomstí za svou slepotu. V závěru pomáhá v boji proti Divokému Honu. Také se snaží přebrat Yennefeřino místo u Emhyrova dvoru. To ale záleží na tom, jestli Yennefer zůstane s Geraltem. 

Předchozí stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Následující stránka

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button