NovinkyPCPS4SeriályTéma dneXbox One

Lóže čarodějek – Dvanáct žen, které měly ovládnout svět

Yennefer z Vengerbergu   

Narozená během svátku Belleteyn, známá kvarteronka (¼ elfka) a nejízlivější postava, kterou autor knih vymyslel. V sáze o zaklínači je spolu s Geraltem a Ciri hlavní postavou. Z velmi ošklivé mladé dívky se díky magii stala nádherná žena s dlouhými havraními vlasy a fialovýma očima. Na krku také nosí obsidiánovou hvězdu. Je známá díky své vůni angreštu a šeříku. Kvůli svému ošklivému dětství si nyní na svém vzhledu velice zakládá.  

Kromě krásy je známá také svými magickými schopnostmi a inteligencí. Byla i rádkyní Demawenda Aedirnského. Jako většina čarodějek nemůže mít děti, akorát na rozdíl od ostatních, se s tímto faktem nikdy nesmířila a dělala všechno proto, aby měla své děti. Proto má takový silný vztah k Ciri jako k dítěti překvapení. 

Během bitvy o Soddenský pahorek byla oslepena Fringillou Vigo, zrak jí byl poté magicky navrácen. Poprvé se s Geraltem potká během povídky Poslední přání, kdy se Marigold nechá skoro zabít džinem, kterého nechtěně vyvolal z láhve. V tomto příběhu k sobě také Geralt Yennefer připoutá magickým poutem, proto se během let stále a stále potkávají a vždycky spolu skončí. 

K Ciri se dostává v klášteře matky Nenneke v Ellanderu, kam je odvezena Ciri poté, co zaklínači na Kaer Morhen zjistí, i s Triss, že na její moc je daleko větší než vůbec tušili. Yennefer ji převeze na ostrov Thanned, kde chce, aby se Ciri naučila kontrolovat svou moc v Aretuze. Nakonec Yennefer díky tomu, že Geralt byl blízko v Hirundu s ním skončí i na Thannedu. Během puče na Thaneddu tak nějak skončila u Francescy Findabair jako figurka. 

Poté jí Francesca proměnila zpět a přizvala ji do Lóže čarodějek. Nakonec se jí podařilo „utéct”. Rozhodla se pátrat po Vilgefortzovi sama, aby našla svojí Ciri. Místo toho byla ale vězněna a mučena na hradě Styga. Nakonec se ji Geraltovi podaří zachránit. Poté v Rivii začal pogrom a společně s Triss se jí povedlo chátru rozehnat, Geralt byl ale vážně zraněn a obě čarodějky neměly ani dohromady dost síly na to ho zachránit. Ciri poté Geralta i Yennefer odvezla na neznámé místo, aby spolu mohli být navěky. 

Yennefer ale unesl Divoký Hon. Od toho ji zachránili Geralt, Letho a další zaklínači ze školy Zmije. Yennefer se objevila s amnézií v Nilfgaardu, kde začala spolupracovat s císařskou tajnou službou, aby zachránila Ciri. S Geraltem se tak potká až ve hře Zaklínač 3, kdy se s ním setká v Bělosadu. Žádné romantické setkání to ale nebylo a odstartovalo to všechny ostatní události a pátrání po Ciri.  

Yennefer se rozhodně začít svoje pátrání na Skellige, kde obrovská magická bouře. Tam se zaplete do veškerého místního dění, včetně toho, že se nepohodne s hlavním druidem Myšilovem. Nakonec ale získají s Geraltem místní podporu. Je k dispozici také vedlejší quest, kdy Geralt a Yennefer zkrotí dalšího džinna a Yennefeřino přání je, aby zničil pouto mezi nimi. Potom už je na hráči, zda zůstane s Yennefer nebo ne.  

Čarodějka se poté účastní bitvy na Kaer Morhen, i boji na Skellige. Pokud jí Geralt vyzná lásku, dojde k dojemnému rozloučení na konci datadisku O Víně a Krvi, kdy se Yennefer za ním vydá to Toussaintu. Yennefeřin vztah Lóži je přinejmenším složitý. Nicméně věděla o existenci této organizace a přeci jen jak ona tak ostatní měli stejný cíl, nalézt Ciri. Dá se tak považovat za “externí” členku přinejmenším.

Předchozí stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Následující stránka

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button