FilmyNovinky

Avengers berou stříbro, kdo se stal králem prodejů? | Novinka

Ano, je to tak. Po dvou letech, kdy se na výsluní hřál velkofilm Avengers: Endgame, se první místo vrací zpět do náruče filmu Avatar. Film byl na vrcholu úctyhodných 10 let, ale v roce 2019 režiséři Joe a Anthony Russo přišli s filmem, který zakončil jednu velkou éru. Byla to velkolepá bitva a snad každý sledoval, zda se poslední díl Avengers dostane na špici.

Avengers vs Avatar

Většina z nás si určitě řekne, jak je tohle možné? Mohou za to opět Číňani. Před dvěma lety Avengers: Endgame v kinech utržilo 2,797 miliardy dolarů. To byl rekord, který stačil na to, aby překonali hranici 2,789 miliardy dolarů, kterou hájil celou dekádu právě film s modrými mimozemšťany. Víkendová akce, kdy byl Avatar nasazen v kinech v Číně, stačila, aby se film stal opět nejvýdělečnějším v historii. Po přepočtení výnosu z lístků se celková tržba vyhoupla na úctyhodných 2,802 miliardy dolarů. Zajímalo by mě, zda na to producenti komiksového megafilmu hodlají nějak odpovědět a pokusí se první flek vzít zpátky. Ale vzhledem k tomu, že práva na Avatara i Avengers vlastní Disney, tak jim to asi zase tolik nevadí.

Uvidíme, zda nebude vše jinak

Tato zpráva je sice dost zajímavá, ale možná bude ještě vše jinak. Poslední informace tvrdí, že do nového přepočtu nebyla ještě započítána inflace, nebo rozdílné ceny lístků, které se za poslední desetiletí pohybují jak na houpačce. Každopádně režiséři Avengers: Endgame gratulují Avataru a na Twitteru mu předávají pomyslnou rukavici. Alespoň to berou sportovně.

James Cameron už tehdy, při natáčení jedničky, plánoval natočit další díly z planety známé jako Pandora, kde se příběh Avatarů a národu Na´vi odehrává. Jenže 12 let je pryč a my je pořád nemáme. Natočeny prý budou až čtyři další díly, a první pokračování Avatara už bylo několikrát odloženo. Nyní je premiéra posunuta až na prosinec 2022. Takže to je ještě pořádnej flák cesty. Je jasné, že filmy takových rozměrů tržby v kinech prostě potřebují a nyní na to není vhodná doba. Uvidíme, zda nám to čekání za to bude stát.

James Cameron se nedočkal veřejného uznání pouze od Joe a Anthonyho, ale i od celého Marvel Studia. A to je něco co by si člověk rád pověsil klidně na zeď.

Sám jsem zvědavý, jak celá tato situace dopadne a Avatar skutečně zůstane na vrcholu, nebo tam budou ještě nějaké čachry. Ale to vše je před námi. Mrkněte co se vše odehrálo minulý týden. Nový Maglajz na vás čeká.

Zobrazit více

Tomáš "Lebrak" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Back to top button