Herní sérieKnihyKomiksNovinkySeriályTéma dne

Všichni Zaklínači, o kterých jsme kdy mohli slyšet

Jelikož nám vyšlo oznámení, že CD Projekt Red začne pracovat na Zaklínači 4, tento rok skutečně vyjde 2. řada seriálu a všichni fanoušci a nadšenci čekají, co bude dál, rozhodl jsem se udělat nějaký ten soupis všech zaklínačů, o kterých jsme kdy mohli slyšet. Nejen ve hrách a knihách, ale třeba i v komiksech vydaných v 90. letech, jako Zdrada, ve které se konal zaklínačský turnaj mezi Kočkami a Vlky. Zmíním okrajově i některé zaklínače z nejnovější knihy jménem Opowieści ze świata Wiedźmina (Pověsti ze světa Zaklínače), která vyšla v roce 2013. Nepatří sice tak úplně do zaklínačského světa, ale jelikož předmluvu k ní napsal sám Andrzej Sapkowski, tak si myslím, že zaklínači v ní zmínění, by se v našem listu objevit měli.

Škola gryfa

Coën – jeden z prvních zaklínačů, o kterých jsme kdy mohli slyšet. Byl jedním z těch, kteří pomáhali cvičit princeznu Ciri v pevnosti Kaer Morhen. Na jeho tváři bylo spoustu jizev, pravděpodobně po neštovicích, což znamená, že zkouškou trav, která například proti této nemoc chrání, si prošel v trošku pozdějším věku. Poté se o něm nic nevědělo, nicméně ve hře Zaklínač 1 Geralt získá jeho meč a zjistí, že tento zaklínač padl v bitvě u Brenny. Tedy tak, jak mu v knize předpověděla Ciri.

Raven – zaklínač byl zmíněn pouze jednou a to ve hře Zaklínač 1, kde o něm mluví Berengar. Poté bylo ve hře možné najít jeho hrob. V jednom úkolu také hledáme jeho brnění (Havranovo brnění).

Keldar – byl učitelem a později velmistrem Školy gryfa. Je známý tím, že se naučil celou knihu Liber Tenebarum. Není známo, co se s ním po pádu školy stalo, ale nejspíše zemřel spolu s ostatními. Znát ho můžete z The Witcher Role-Playing Game.

Jerome Moreau – syn profesora Moreau, kterého jeho otec odevzdal zaklínačům ze Školy gryfa poté, co mu zachránili život. Jerome se stal hrdým a dobrým zaklínačem, bohužel se jej jeho otec snažil celou dobu „zachránit“ a zvrátit jeho mutace. To se mu ale nikdy nepovedlo a jenom zvýšil jejich sílu, načež syna po neúspěchu propustil. Nevíme, co se s ním dále stalo, ale třeba je stále někde naživu v utajení. Známe ho ze Zaklínače 3.

Jiří z Kagenu – zaklínač, který doplatil na jednu ze svých zakázek. Odešel zabít zeleného draka (což se mu také povedlo), utrpěl ale taková zranění, že jim podlehl. Byl to tak slavný a úspěšný zaklínač, že jeho podobizna je pověšena i na Kaer Morhen. Znát jej můžeme ze hry Zaklínač 3.

Ealdred – o tomto zaklínači se mnoho neví, pouze to, že se mu podařilo například ulovit vlkodlaka nebo zabít jednoho z nebezpečných ďáblů. Na své dětství také neměl moc vzpomínek, pouze jednu a to tu, jak jezdil s otcem na koni. Znám je z The Witcher Role-Playing Game.

Erland z Larviku – jeden z prvních zaklínačů, kteří kdy byli stvořeni. Jeho životní osud je velice smutný. Otce nikdy nepoznal a jeho matka jej v pouhých 10 letech prodala čaroději Alzurovi, tvůrci a otci všech zaklínačů. Oficiálně byl Erland teprve druhým dítětem, které přežilo první experimentální zkoušky trav. Po mnoha letech služeb ve starém Řádu zaklínačů, se rozhodl se svými 13 nejlepšími přáteli odejít a založit vlastní školu. Tak vznikla první zaklínačská škola na hradě Kaer Seren, Škola gryfů, a Erland se stal jejím prvním velmistrem. Erland byl vzorem pro všechny ostatní zaklínače a jeho rytířské hodnoty byly předávány mezi Gryfy po další generace. Ironií ovšem je, že nikdo neví, jak to s ním dopadlo, protože ve starším věku se rozhodl najít jeskyni v horách a tam sepsat všechny své znalosti. Poté zmizel. Jak je ale známo, žádný zaklínač nezemře na stáří v posteli a pravděpodobně ani sám Erland z Larviku. O Erlandovi se můžeme dozvědět z The Witcher Role-Playing Game.

1 2 3 4 5 6 7 8Následující stránka

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Samuel Hudec
Host
Samuel Hudec
2 let před

Chtěl bych upozornil, že co se týče Jeroma Moreaua, tak víme, co se sním stalo. Zemřel v jeskyni, kam ho vyhodil nestabilní teleport, když utíkal, pokud si dobře vzpomínám. Podrobnosti si úplně nepamatui, každopádně zemřel, otec ho nepropustil. V té jeskyni lze myslím získat poslední nákres na zbroj, spolu s dopisem, kde Jerome otce proklíná a viní ho za svou smrt.

Samuel Hudec
Host
Samuel Hudec
2 let před

Bral jsem to, že to je on, jelikož možnost že by tam umřel někdo jiný s tímto specifickým dopisem a nákresem zbroje, mi přijde dost nepravděpodobné, ale máš pravdu, je to jen předpoklad. Ještě co se týče Ciri, nevím, jestli bych ji nazýval nejmocnější, když v témže univerzu se potlouká Gaunter O’Dimm 😄 nicméně druhé místo si asi zaslouží.

Teddy
Host
Teddy
2 let před

Zdravím tě Lachtane,
tohle je úžasná večerní četba!
Chtěl bych se jenom zeptat na dvě věci, budeš ten článek rozšiřovat o ty z toho animovaného filmu a o ty, kteří byli teď v 2. sérii seriálu?
A proč píšeš zrovna tady a ne někde jinde?

Teddy
Host
Teddy
2 let před

Zdravím tě znovu :D,

no tak to je super! Už jsem něco i přečetl, musíš napsat něco nového.

Rozumím, tak snad se s tím vypořádáš co nejdřív, ta druhá série byla hrozná, ale musím říct, že tvoje hodnocení je aspoň fér.

Já to myslel tak, proč píšeš na Gamesmagu a ne na nějakém větším serveru, který se tímto zabývá. Ale rozumím, díky za odpověď.

Kdyžtak budu otravovat potom na messengeru jestli nevadí, měl bych hromadu otázek a ty se očividně vyznáš snad ve všem 😀

Back to top button