NovinkyPCTOP žebříčky

10 nejhranějších MMORPG roku 2021 – co hrát i v roce 2022?

Předpokládám, že se každému z vás už nejednou stalo, že jste narazili na MMO, které vypadalo zatraceně dobře. Takže jste si ho stáhli, nainstalovali, spustili a to vše jen proto, abyste zjistili, že ho nikdo nehraje. Jo, tím si určitě prošel každý hráč MMO her. Dnes jsme tu proto, aby se vám to znovu nestalo. Ono totiž najít MMO, které lidé skutečně hrají, je už dnes dost obtížné. Tak se spolu podíváme na 10 nejhranějších MMORPG roku 2021 – tedy MMORPG, která nebudete mít problém začít hrát i v roce 2022. A nezapomeňte, že tento list se zakládá hlavně na hráčské populaci a počtu aktivních hráčů k jejich poměru – neříká nic o tom, jak jsou daná MMO dobrá. U některých navíc najdete naše hrubé posouzení současného stavu. Teď už tedy ke hrám samotným.

Honorary game: Lost Ark – ano, hrát v roce 2022

Co že to? Honorary game? Lost Ark? Proč? Jak? Co? Asi takto: Lost Ark v současnosti hraje nějakých 96 000+ aktivních hráčů z celkového počtem 2 000 000+ hráčů a aktivitou 5/10. Proč ho tedy zmiňuji? Inu hlavně proto, že tohle jsou výsledky z čistě asijských a ruských serverů. Za pár dní se navíc dočkáme oficiálního spuštění pro celou EU a USA, což hru v tomto žebíčku posune na úplně jiné místo. Jak si mohu být tak jistý? Kromě čísel hlavně proto, že jsem si hru mohl vyzkoušet a vím, že v EU i USA si díky brilantnímu systému soubojů, grafickému zpracování i spoustě herních možností najde kvanta fanoušků. Je to vlastně takový Black Desert v rámci MMOARPG bez grindu a jiných pay-to-win prvků, takže výhra pro všechny. Od Lost Ark si slibuji nejen já, ale i spousta jiných lidí zatraceně hodně, takže pokud věříte mému úsudku, buďte u spuštění již 11. února 2022, protože to bude velká jízda! A navíc úplně zdarma.

10. Neverwinter – ano, hrát v roce 2022

Neverwinter je i po letech dobře vypadající MMORPG, které se hraje ještě lépe než vypadá. Je to vlastně MMORPG, u kterého jsem nikdy nepředpokládal, že se v něm budu bavit tak moc, že přestanu vnímat čas. Je to i tím, že Neverwinter dělá hodně věcí správně. Jeho chyby (bizarní animace, pomalé levelování, pár pay-to-win prvků v shopu), jsou naprosto převáženy množstvím zábavy, kterou hra nabízí. Připravte se na skvělý a propracovaný lore, zábavný soubojový systém, mraky dungeonů a všeho, co byste od světa Neverwinteru čekali.

Aktivní hráči: 122 000+
Celkový počet hráčů: 2 600 000+
Skóre aktivity hráčů vůči celkovému počtu: 5/10
Je hra stále aktualizována? – Ano vývojáři hru updatují v pravidelných intervalech

9. Albion Online – ano, hrát v roce 2022

Vyšel v roce 2017 a je tak jedním z novějších projektů, které se na tomto listu objevily. Za svůj úspěch vděčí hlavně tomu, že se jedná o sandboxové MMORPG, díky čemuž máte velkou volnost v tom, jak hru hrajete. Crafting, nájezdy s vaší guildou, PvP i v otevřených zónách atd. Hra je prostě plná možností a ze začátku bývá problém se rozhodnout co byste měli dělat/vidět dřív. Výhodou je, že tempo si můžete určit vy sami a to v dnešní době vidíte v MMO žánru opravdu zřídka. Jako nevýhodu hry beru jednoduchý grafický styl, omezené možnosti přizpůsobení si postavy a nedostatečný lore. Albion tu ale není proto, aby dobře vypadal. Existuje, abyste si vyzkoušeli, jaké to je žít ve fantasy světě spolu s dalšími tisíci hráčů.

Aktivní hráči: 140 000+
Celkový počet hráčů: 3 000 000+
Skóre aktivity hráčů vůči celkovému počtu: 5/10
Je hra stále aktualizována? – Ano vývojáři hru updatují v pravidelných intervalech

8. Star Wars: The Old Republic – ano, hrát v roce 2022

Star Wars: The Old Republic vyšlo v roce 2011 a silou Star Wars franšízy slibovalo sesadit z trůnu WoWko, které tehdy poprvé mocně zaškobrtlo. A přestože MMO The Old Republic nikdy skutečně nevyužilo plný potenciál své značky, našlo si nakonec pevnou půdu pod nohama i s řadou fanoušků po celém světě. SWTOR je open-world MMO s širokou nabídkou regionů a různých planet k prozkoumání. Největší výhodou hry je samozřejmě známý svět a propracovanost lore spolu s kompletním dabingem. Za největší nevýhodu pak považuji bojový systém, který byl zastaralý už v době, kdy samotné SWTOR vyšlo.

Svět Star Wars by si samozřejmě zasloužil mnohem větší pokrytí, než se mu ve hrách pro PC dostává. Naštěstí nám to vynahrazuje dostatek deskových her a merche. Ten si můžete pořídit i u našeho partnera FYFT.cz či FYFT.sk, který se zabývá i různými volnočasovými aktivitami, kterými byste si mohli vyplnit volné odpoledne. Tak mrkněte a uvidíte, že nebudete litovat.

Aktivní hráči: 350 000+
Celkový počet hráčů: 9 400 000+
Skóre aktivity hráčů vůči celkovému počtu: 4/10
Je hra stále aktualizována? – Ano vývojáři hru updatují v pravidelných intervalech

7. Guild Wars 2 – ano, hrát v roce 2022

Guild Wars 2 se i 10 let od vydání považuje za jedno z nejhranějších MMORPG, které je k dispozici zdarma (tedy v základní podobě bez datadisků). Jeho komunita je navíc považována za jednu z nejpřátelštějších komunit všech MMORPG. Hlavním problémem, kterým dle mého hru trápí je, grind a nedostatek obsahu (tedy alespoň v posledních letech). To je způsobeno tím, že NCSoft je tak trošku nekompetentní a nenechá ArenaNet využít skutečný potenciál hry na maximum. To, co aktuálně nalákalo hráče zpátky ke hře, je samozřejmě blížící se vydání třetího rozšíření hry s názvem End of Dragons. Guild Wars 2 je ale jinak nádherná hra (na to jak je stará) s neuvěřitelně velkým světem. Má dostatek herních tříd i možností úprav, aktivní PvP komunitu, zábavné prozkoumávání světa, jump-puzzly i jeden z nejlepších příběhů. Navíc využívá kvalitně zpracovaného hybridního soubojového systému, který hráčům umožňuje změnu herního stylu pouhou výměnou zbraně.

Aktivní hráči: 550 000+
Celkový počet hráčů: 14 600 000+
Skóre aktivity hráčů vůči celkovému počtu: 4/10
Je hra stále aktualizována? – Ano, ale nový obsah vychází extrémně pomalu a nepravidelně

6. The Elder Scrolls Online – ano, hrát v roce 2022

Vyšlo v roce 2014, tedy před „pouhými“ 7 lety. Přijde mi ale, jakoby to bylo mnohem déle. Stejně jako u SWTOR je i devízou The Elder Scrolls Online hlavně známý svět. Však vy víte. Morrowind, Oblivion, Skyrim, prostě hry, které všichni milujeme. ESO je posledních pár let ve stabilní fázi, kdy neztrácí, ale ani nezískává nové fanoušky. Ostatně ESO nikdy nemělo nějaké velké výkyvy fanouškovské báze. Jak asi čekáte hra, má fantastický příběh, velký otevřený svět, akční soubojový systém a poměrně rozsáhlý systém tříd. Graficky je na tom i po letech stále dobře. Je to vlastně jedna z těch lépe vypadajících stálic MMO žánru, přičemž Guild Wars 2 je jejich jedinou skutečnou konkurencí. Ovšem třídu nad nimi je samozřejmě…

Aktivní hráči: 700 000+
Celkový počet hráčů: 18 000 000+
Skóre aktivity hráčů vůči celkovému počtu: 4/10
Je hra stále aktualizována? – Ano vývojáři hru updatují v pravidelných intervalech

5. Black Desert – ano, hrát v roce 2022

Další ze „starších“ stálic žánru. Black Desert Online vyšlo již v roce 2014 a za celých osm let se mu ani jedno MMORPG nepřiblížilo kvalitou grafiky ani soubojového systému. Black Desert je i díky těmto dvěma pilířům považován za špičku MMORPG žánru a já rozhodně chápu proč. Tahle hra je prostě naprosto ohromující. Navíc nabízí obří otevřený svět bez jakýchkoliv omezení či nahrávacích obrazovek ať už jste na souši či na moři a bezkonkurenční tvorbu postavy i neuvěřitelný výběr herních tříd. Nebýt pay-to-win prvků, RNG a brutálního grindu, je Black Desert na prvním místě tohoto listu, což by vám potvrdili i statisíce aktivních hráčů.

Aktivní hráči: 730 000+
Celkový počet hráčů: 11 000 000+
Skóre aktivity hráčů vůči celkovému počtu: 7/10
Je hra stále aktualizována? – Ano vývojáři hru updatují v pravidelných intervalech

4. RuneScape – ano, hrát v roce 2022, pokud vám je 30+

RuneScape je nejstarším titulem tohoto seznamu s datem vydání roku 2001. Nejsem si úplně jistý, jak si tato hra zachovala tak velkou hráčskou základnu, ale myslím že to svědčí o tom, jak dobrá je. RuneScape jsem nikdy nevěnoval moc času a asi budu první, kdo to v žebříčku top MMO přizná za celou historii od vydání. Každopádně RuneScape je obří hrou s jedněmi z nejlepších questů, dlouhou tradicí a obsahem, o kterém si může většina jiných her nechat zdát. Ano, je tu stará grafika, staré ovládání, stará hratelnost, ale v tom je možná právě to kouzlo této hry a její přitažlivosti. Pro RuneScape dodnes vychází další obsah a tak není divu, že se i stará komunita stále drží (šušká se ale, že polovina hráčů jsou jen farmící boti). A pokud byste více ocenili Runescape v jeho největší slávě, je tu i Old School Runescape.

Aktivní hráči: 850 000+
Celkový počet hráčů: 14 900 000+
Skóre aktivity hráčů vůči celkovému počtu: 6/10
Je hra stále aktualizována? – Ano vývojáři hru updatují v pravidelných intervalech

3. New World – nehrát v roce 2022, dokud se nevyřeší neustálé problémy se hrou

Je naprostým nováčkem na trhu, ale i tak stojí za zmínku, že i přes všechny své problémy, všechny exploity, hacky, duplikace itemů, zlata, nedostatek endgame obsahu i špatnou komunikaci Amazonu si udržuje úctyhodnou hráčskou základnu. New World nabízí velký otevřený svět – i když dle mého není dostatečně rozmanitý a nenabízí ani kdovíjak velké množství druhů příšer. Využívá akční soubojový systém, který upřímně není špatný, ale mně osobně i tak přišel dost omezující. Má navíc i rozsáhlý crafting systém, systém území a mnoho dalších zajímavých nápadů, které zastiňují další a další chyby hry, které bohužel ničí zážitek každého, kdo hru hraje. O to obdivuhodnější je, že hře i přesto všechno propadá tolik hráčů. Za mě je to ale aktuálně no go zóna.

Aktivní hráči: 1 130 000 +
Celkový počet hráčů: 11 900 000 +
Skóre aktivity hráčů vůči celkovému počtu: 10/10
Je hra stále aktualizována? – Ano vývojáři hru updatují v pravidelných intervalech, ale zatím nenaslouchají komunitě

2. World of Warcraft – král je mrtev, ať žije král?

WoWko se udrželo na první příčce nejhranějších MMO až do roku 2020. Neměl vlastně prakticky žádnou konkurenci a to obzvláště po spuštění World of Warcraft Classic. Během posledních dvou let se však všechno změnilo. WoW se čím dál více vzdaluje tomu, co kdysi představovalo. Svědčí o tom i předčasné ukončení Shadowlands, které mělo hráče do hry nalákat a ne je odradit. Bohužel se ukázalo, že Shadowlands byl opět krok špatným směrem, směrem kterým se hráči vydat rozhodně nechtěli. Nepomáhá tomu ani fakt, že je WoW již zastaralou hrou. Obsahuje však propracovanější lore než téměř kterákoli jiná hra, kterou jsem kdy viděl a hrál. Grafici se zuby nehty snaží udržet celý svět nad vodou i ve chvílích, kdy už příběh nedává ani zbla smyslu. A většina hráčů v sobě pořád má tu nostalgickou dušičku, která vzpomíná na ty skvěle strávené hodiny. Kdysi…

Aktivní hráči: 2 100 000+
Celkový počet hráčů: 115 000 000+
Skóre aktivity hráčů vůči celkovému počtu: 2/10
Je hra stále aktualizována? – Ano, ale nepravidelně a navíc vývojáři nenaslouchají komunitě

1. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – ano, hrát v roce 2022

To nejlepší nakonec aneb Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Tohle MMO vyšlo v roce 2010 a bylo tak kritickým selháním, že hru museli vývojáři kompletně od základu přepracovat, což je stálo stovky milionů dolarů. Nakonec se to však vyplatilo, protože se nyní jedná o nejhranější a nejoblíbenější MMORPG na trhu. Final Fantasy XIV nabízí velký otevřený svět, přičemž každé další rozšíření představuje ještě větší oblasti než to předchozí. Je to prostě nádherná hra s neuvěřitelným příběhem. DLC Shadowbringers bylo zdaleka nejlépe vyprávěné rozšíření jaké jsem v MMO žánru zažil a to jsem hrál většinu z toho, co je na trhu k dispozici. Pokud si chcete zahrát MMORPG, které v sobě i přes menší nedostatky má to nejlepší z žánru, je FFXIV tou pravou hrou pro vás. Navíc teď zažívání masivní příliv hráčů z WoWka i jiných MMO her, takže máte šance natrefit na stejné nováčky a nechat se hrou provést jednou znejlepších online komunit.

Aktivní hráči: 2 700 000+
Celkový počet hráčů: 28 900 000+
Skóre aktivity hráčů vůči celkovému počtu: 10/10
Je hra stále aktualizována? – Ano vývojáři hru updatují v pravidelných intervalech

Tak co, našli jste tu všechna MMORPG, která jste čekali, nebo tu podle vás něco chybí? A které z těchto MMORPG považujete za svůj osobní TOP? Já osobně například Black Desert. Ten mě baví hlavně díky bojovému systému, grafice, ale i neuvěřitelným možnostem, které hra nabízí. Vyjádřete se v komentářích a dejte vědět, co je váš osobní TOP! Jo a pokud nejsou MMORPG tím vaším šálkem kávy, co tak si najít jednu z top online FPS her?

Zdroj
Foto: Alphacoders

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
26 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Aedrien
Host
Aedrien
2 let před

Kdyby na BDO nebyl tak šílený Grund a tak moc velké rng které vás většinou pojebe tak souhlasím… Jsem vanila hráč wow ale to pro mne umrelo.

Aedrien
Host
Aedrien
2 let před

Kdyby na BDO nebyl tak šílený Grind a tak moc velké rng které vás většinou pojebe tak souhlasím… Jsem vanila hráč wow ale to pro mne umrelo.

nemesis
Host
nemesis
2 let před

Tak tohle mohl napsat jenom slaboduchý kokot, gratuluju. Odouzení wowka naprosto subjektivní a zcela retardované. Naopak nějak opomněl zmínit že ten geniální FF je prvních 40 hodin doslova mačkání dvou tlačítek + směrových šipek (a ani potom to není žádná výhra).

Nemesis
Host
Nemesis
2 let před
Reply to  nemesis

Jo a představa, že FF příběh dáva smysl více než co se děje ve wowku.. četl vůbec lore, dával pozor u rozhovorů a questů? Nebo má tolik mozkových buňěk kolik potřeboval tlačítek na projetím “příběhem”. Myslím že debil se prostě chtěl zalíbit vokální minoritě věčných WoW hateru, to není žurnalistika, to je populismus, k tomu špatně odhadnutý.

Petr
Host
Petr
2 let před
Reply to  Nemesis

Nemáš už spat dítě uplakané?

Jarda "prank" Strejc
Člen
2 let před
Reply to  nemesis

A nemluví vývoj počtu aktivních hráčů u WoW za všechno?

Hiero
Host
Hiero
1 rok před

Vývoj aktivních hráču neříká absolutně nic o kvalitě hry 😉 Nemesis to sice napsal jak dement ale má pravdu v tom že tohle jsou jen populistický kecy někoho kdo nemá přehled o světě MMOher
FF označit za nejpopularnější a nejhranější MMO? kdy? nikdy nebylo ani jedno.. to si jen plačky, který štve wowko neustále namlouvají, jak je tu novej král mmoher ale přiznejme si.. není a FFko to fakt nikdy nebude
WoW označit za umírajicí hru? za 16 let jsem si nevšiml jakéhokoliv náznaku že by hra měla umřít, že upadávají hráči? poměrně logický, když hra je na trhu asi déle než autor na živu a největši procentu hráču je momentálně 25-35 let a holt to bývá i rodina a kariera a na hru není čas, což nemění nic na tom že je to stále největší a nejpopularnější MMO a né FFko -_-
NW nemá s recenzí nic společného, to je pouze subjektivní bullshit
a nejvíc mě dostal Lost ARK kde autor jásá že při vydání nebudou p2w mechaniky.. ehm.. LA byl už před vydáním plnej mikrotransakcí a je uznán jako král p2w, celá hra je zaměřená jen na pračku penež a brutální monetizaci.. ano.. dá se hrát zadarmo ale nikdy.. nikdy na tom hráč nebude tak jak platící.. tak kde je ta absence p2w? článek o ničem.. sice 1-6 místo jsem ani nečetl ale ten zbytek stačí bohatě

Naposledy upraveno 1 rok před - Hiero
Hiero
Host
Hiero
1 rok před
Reply to  Hiero

jen dodám, tím vývojem hráču jsem myslel odbery v řádu milionu, tam je ubytek zcela irelevantní.
samozřejmě že pokud padnou aktivní hráči o desítek procent tak už to něco vypovídá ale z tohohle seznamu, až na dvě hry jsou aktivní hráči uplně bezpředmětný fakt

Michael
Host
Michael
1 rok před
Reply to  Hiero

Ano většina hráčů na wow jsou 25 až 35 let jak říkáš. Jen oni to hrají už jenom z nostalgie asi tak jako ty, takže nevím kde bereš to že wow je stále nejlepší MMO když si ho nový hráč určitě nezapne když tady má spoustu dalších MMO které jsou kvalitativně na úplně jiné úrovni než WOW😂

satapo piro
Host
satapo piro
2 let před
Reply to  nemesis

Ty troubo WoWko se odsoudilo samo za posledních Xlet průser za průserem, datadisky zhoršily gameplay, místo rozvoje postav talenty ubíraly a pridavaly nesmysly a o příběhu už se fakt nemá smysl zmiňovat. To jen ty si nedokážeš přiznat, že už to dávno je jen prázdná skořápka původní dobrý hry.

Hex
Host
Hex
2 let před

FFXIV je docela dost nudná chujovina, dobré tak na RP a pokec s virtuálními kamarády, jinak nonsense.
WoW projíždím po letech na free serverech na různé expanze …WotLK byl super, další byly dobré už snad jen kvůli novým věcem, ale člověk je spíše nas*án kvůli kompletnímu překopání talentů. Asi ano, jediné lore to drží jakž takž nad vodou.
BDO mi připadá jak bezduchý grind dokola a dokola…
GW2 byl super na Heart of Thorns, End of dragons to spíš úplně zabije…
Elder Scrolls Online je docela příjemná změna co se týče stylu hraní, nicméně, vůbec se to nedá srovnávat s ES, jako byl Skyrim či Oblivion, postavy mi připadají úplně odfláklý jak postojem, tak tím, co je na výběr v classách.

Vážně, co se týče MMORPG, je to absolutní nuda na rok 2022. Skoro všude se dá zakoupit nějaké urychlení, případně leveling je sám o sobě strašně rychlý a už to vůbec není to, o čem MMORPG bejvávalo …zlatá Ultima Online 2D, žádné levely, jen skilly, co trvaly věčnost dostat na max úroveň a ani to nezaručovalo 100% úspěch.

David
Host
David
2 let před

Ty aktivní hráči u NW bylo tak 14 dní po vydání ne? Kdy to dosahovalo největšího peaku 913k na steamu + worldwide amazon lidi.

Včera 60k na steamu a amazon account aktivní sotva 50k, předevčírem sotva 70k. Ta hra je doslova mrtvá většina serverů mrtvé, migrovalo se na servery kde je aspoň nějaká komunita :). Na to kolik do toho napumpovali tak to Amazon svými chybami uplně odpálil. Story to nemá, Pvp otřesný protože lagy a exploity, ouesty to je naprostý odpad na hru z roku 2021 a díky tomu a předešlými MMO hrami si s tím mohli vyhrát. Tak neudělali nic proště lenost. Neustále exploity z goldy a expečkama.. Tuna bugu. Žadný content pořádny. Amazon to řešil tím nejdebilnějším jak mohl. Otřesný skiny do hry. Námořníci co ztroskotali a ani neumí plavat. Příšernost. Aby po 4 měsících hra ztratily 90% komunity to je teda extrém :). A Lost Ark jen zabije další klínec do té rakve hry :). Abych nekřivdil ta hra ma skvělý svět to století tomu sedí. Na exploring a craft skvělé. Ale tam to taky končí.

Hrabě Rostov
Host
Hrabě Rostov
2 let před
Reply to  David

Lost ARK nikoho nezabije . Další old School diablovka které může klidit úspěch jen v Koreji

Hrabě Rostov
Host
Hrabě Rostov
2 let před

No to je ale hovadina …. A co Elyon ? BnS ? Wowko už dávno nikoho nezajímá a tuplem ne elder scrolls online .

Koskarel
Host
Koskarel
2 let před

Občas (tak jeden měsíc za rok) zapnu Runescape.
Proč je tak populární? Protože i když bylo jedno z prvních MMORPG tak si zachovalo svoji odlišnost a styl.
Zatímco většina MMORPG je založená na combatu s několika zaměřeními (calssy postav) a skilly a profese jsou vedlejší činnost, Runescape na to šlo z druhé strany. Tedy důležitý je trénink skillů, postavy jsou univerzální (nejsou tu žádné zaměření a classy) a combat je věc zcela nepovinná (většinou se mu dá nějak vyhnout, pokud neděláte těžší questy). K combat skillům, jako magic, defence, attack… se přihlíží jako k jakýmkoli jiným skillům ingame.
Questy zde nejsou řešeny stylem: “Mocný hrdino, zabij 10 prasat a přines mi jejich kůže. Za odmenu dostaneš boty, které mají o 2% lepší staty.” Ale jsou to různé příběhy s plné Britského, místy až Pratchettovského humoru.
Jako negativa bych uvedl grind grind a grind. Po 15+ letech občasného hraní stále nemám vymaxovanou postavu, co se skillů týče a questů nemám možná dobrou polovinu splněnou. S Questy souvisí i to, že se často řetězí, takže na splnění onoho vytouženého questu, který vám otevře třeba Elfí město budete potřebovat 2 tucty jiných Questů….
S hrou přišel i pro mnoho současných hráčů neznámý termín AFKování (AFKing), tedy skillení postavy s minimální potřebou zásahu ze strany hráče, kdo postava provádí dlouhodobě činnost automaticky. Typicky pak stačí kliknout třeba jednou za 5 minut, aby se hra neodhlásila a můžete jí mít puštěnou třeba při práci na mobilu, nebo druhém telefonu.

Kregitos
Host
Kregitos
2 let před

Žádná zmínka o Warframe? *Sad space ninja noises*

Shabo
Host
Shabo
2 let před

Já doufám, že vyjde WOTLK classics a Blizzard ho zvládne dobře zpracovat, nebude se jen zaměřovat na výdělek a na to jak vymámit z oldschool fans prostředky. Spolu s TBC jsou to hry, na kterých jsem vyrůstal a myslím si, že je to pro ně takový poslední záchraný bod v tom se spasit a zachránit WOW. Pro mě kvalitní wowko skončilo pandarií, hrál jsem ještě Warlordy, ale vůbec mě to nezaujalo.

Agielus
Host
Agielus
2 let před

A co Atlantica Online – zkoušel někdo? Nejlepší léta to už má za sebou, ale svého času mě to hodně drželo

Anonymní
Host
Anonymní
2 let před
Reply to  Agielus

Ahoj Atlanticu jsem kdysi zkoušel taky, ale nějak jsem se tenkrát nedokázal ještě pustit Lineage 2 🙂 to prostě bylo mou tehdejší topkou 🙂 obdivuhodné je, že na Atlanticu stále vycházejí updaty 🙂

Bič Tamerlána
Host
Bič Tamerlána
2 let před

Moje jediný MMORPG a MMO jako takový, který sem hrál a poměrně dost intenzivně a dlouho, dokud neskončilo, bylo Dungeon Runners, moje srdcovka. Chtěl bych MMORPG hry, který by byly na podobnym principu jako bylo DR – tzn. satirická (to je to správný slovo) diablovka.

Back to top button