HryNintendoNovinky

A Chocobo Racing znáte?

Pro náruživé fanoušky série Final Fantasy bude tohle roztomilé přerostlé kuře jménem Chocobo známým společníkem. Pokud jste se s Chocobem a závody na něm ještě nesetkali mám pro vás trošku historie zakončené horkou novinkou.

Ve Final Fantasy Dissidia 012 bychom našli definici Chocoba zhruba takto:

Chocobo je z plemene nelétavých ptáků, kteří se vyznačují žlutým peřím, výrazným zápachem a charakteristickým zvukem “kweh!“ Chocobo je často chován pro svou klidnou povahu a rychlé nohy. Je používán jako způsob pozemní dopravy.

Dissidia Museum

Osobně jsem se tímhle zvířátkem setkala snad ve všech dílech Final Fantasy včetně Final Fantasy XV, kde se objevila také možnost speciální barevnosti vlastního Chocoba. Díky tomuhle kuřeti se dostane na spoustu špatně přístupných míst jako jsou skály, řeky nebo bažiny.

Chocobové mají svého vládce, jestli jej tak tak můžu nazvat, a pokud jste někdy vyvolávali Summony věřím, že jste se s Fat Chocobem a jeho chocobím útokem setkali. Stejně jako je tomu v reálném světě, každého koně je potřeba trénovat. Chceš být rychlejší a vyhrávat závody? Trénuj!

Chocobo mi několikrát zachránil zadek, když jsem tak trochu (jako správná žena) zapomněla natankovat Regalii. Třikrát sláva píšťalce.

A co teda ty závody?

Pamatujete ještě zlatou éru Nintenda 64 a všechny druhy motokárových závodů? Mario Kart 64, Diddy Kong Racing, Mickey’s Speedway USA nebo legendární Crash Team Racing na Playstation? V 90. letech se jednalo v podstatě o jedny z nejpopulárnějších her. Ve stejnou dobu se na trhu objevila také hra Chocobo Racing, kterou uvedla na trh firma Square. Nyní známá jako Square Enix.

V roce 1999 byla hra k dispozici jen na PlayStation. Vzhledem k tomu, že se Square Enix na začátku měsíce pochlubil ochrannou známkou pro Chocobo Racing svitla naděje, že se objeví remake nebo re-master pro nové platformy.

I když má Square Enix stále několik exkluzivních dealu se společností SONY pokud jde o sérii Final Fantasy a hry z ní vycházející, jsou dostupné na většinu herních platforem. Můžeme tedy doufat, že tomu tak bude i v případě Chocobo Racing.

Zobrazit více

Gabriela “Inie“ Hudec

Znáte to. Alter ego žijící vlastním životem ve virtuálním světě. A je mu tam moc dobře.
Back to top button