Kdo by to neznal. Doby, kdy jsme mohli beztrestně používat hacky jako třeba IDDQD nebo HESOYAM, jsou dávno pryč. Nebo alespoň ve světě multiplayeru je toto zcela nepřípustné. Společnost Ring-1, která prodávala hacky pro hry Destiny 2 a Rainbow Six: Siege, čelí žalobě dvou gigantů – Ubisoftu a Bungie. Žaloba byla podána v Kalifornii a bude mít ještě nejspíš zajímavou dohru.
Podvody s cheaty za pár šušňů se společnosti Ring-1 pěkně vymstí
Ring-1 prodává cheaty v balíčku za 25 euro týdně. Do hry Rainbow Six: Siege můžete dostat aimbot, konfigurovatelné nástroje ESP pro zobrazení zdraví a vzdálenosti ostatních hráčů, možnosti změny míření a zpětného rázu zbraně, hardwarový ID spoofer, aby hráči nedostali ban (nebo pokud již byli dříve banováni, mohou to obejít) a „dlouhý nůž“, aby pobodali lidi na druhé straně mapy.

Balíček pro hru Destiny 2 za 30 euro týdně obsahoval také aimbot, nekonečnou munici nebo ESP a HWID spooferu. Podobné akce společnost nabízela také pro hry Rust, Apex Legends, Call of Duty, Escape from Tarkov, Hunt: Showdown, Dead by Daylight, PUBG a další.

Žaloba také obviňuje provinilce z porušení ochranné známky. Není známá přesně částka, kterou společnosti Ubisoft a Bungie požadují, ale může jít až o miliony dolarů.
Cheaty jsou dlouhodobým problémem online hraní a setkáváme se s tím poměrně často. Sám si pamatuju, jaké to bylo hrát CoD: Modern Warfare proti hráči, který používal cheaty. Nic příjemného, když si hru chcete užít.