NovinkyPS4Recenze

Katamari Damacy Reroll: bláznivé kutululu | Recenze

Šílenost Katamari Damacy Reroll, od studia Bandai Namco, se poprvé objevila na konzolích PlayStation 2. Jaké to krásné japonské souznění. A teď, po šestnácti letech, si můžeme na aktuální generaci konzolí užít její roztomilý reskin. Hledáte-li unikátní koncept s příšerným ovládáním, pak je tu Katamari Damacy Reroll. Seznamte se.

Pokud netušíte, která bije, pak vězte, že Katamari Damacy Vás vrhne do role kosmického Prince, který se se svým otcem Králem snaží navrátit na oblohu zmizelé hvězdy. Jak jinak byste toho chtěli dosáhnout, než tím, že na sebe nabalíte všechny předměty světa? K tomu vám dopomáhej malé katamari – „magnet“, který na sebe nabalí vše, co je menší než on.

Hra začíná s čistým katamari, které leží přímo před Princem. Tím, že ho rolujete před sebou, na sebe nabaluje předměty, čímž se zvětšuje jeho průměr. To vám následně umožňuje nabalovat stále větší a větší předměty, až dosáhnete naprosto gigantických rozměrů. Každý level hry vás postaví před časový limit a minimální velikost katamari, které musíte ve stanoveném čase dosáhnout. Časové limity se z počátečních jednotek minut vyšplhají až na desítky minut vyhrazených ke splnění levelu. Důležité je vyhýbat se živým věcem a všemu, co je větší než vy. Při střetu s tím nebo tím, přijdete o kus své pracně nabalené “koule”.

Pokud zrovna nezápasíte s vaší neforemnou koulí, určitě budete zápasit s oběma páčkami ovladače, kterými se hra ovládá. Rád bych se tu o tom rozepsal, ale nejlepší bude, když si to sami vyzkoušíte. Doporučuji použít starší ovladač, kterého vám nebude líto, až poletí proti zdi.

Soundtrack

Mezitím,co jste si roztřískali ovladač a nemáte tedy hru jak vypnout, se vám do mozku vryje soundtrack, který nijak nevybočuje z dosud popsaných vlastností hry. A bude vám trvat dny, možná týdny, než ho z hlavy vymažete.

Hra je ozvláštněna speciálními levely, kdy například není cíl dán časovým limitem ani minimální velikostí „koule“. Naopak skončíte sami v momentě, kdy si myslíte, že jste se přiblížili předepsané velikosti. A pokud zrovna vracíte na oblohu nějaké souhvězdí, budete potřebovat nasbírat určitý počet s ním souvisejících předmětů.

Ačkoliv to tak může nevypadat, hra je skvělá. Šílené ovládání dokonale zapadá do bláznivého konceptu hry, vše úžasně podtržené návykovým soundtrackem. A je to vtipné. Velmi vtipné.

Verdikt

Grafika - 50%
Zvuk - 80%
Příběh - 100%
Hratelnost - 10%

60%

Naše skóre

Nápad, na kterém je hra postavena, je takřka bezkonkurenční. Pokud máte nervy ze železa, čeká vás mnoho hodin zábavy.

User Rating: Be the first one !
Zobrazit více

Jarda "prank" Strejc

Trochu fotograf, trochu geek, trochu hráč, trochu čtenář, trochu moderní písař, trochu ajťák, trochu od všeho. Ale táta nejvíc.
Back to top button