NintendoNovinkyTéma dne

Nintendo Indie World oznámil 19 her. Došlo na novinky, porty i jednu exkluzivku

Minulou středu proběhl další Nintendo Indie World a přestože nepřinesl žádné “velké” tituly, nejde říct, že bychom my jako hráči odešli s prázdnou. Nebo že bychom se neměli do budoucna na co těšit. Ačkoliv tomuhle “malému Directu” dominuje pixelart víc, než by bylo zdrávo, hry jsou pořád dostatečně rozmanité a zajímavé. Detailněji jsme pro vás pospali těch pár nejzajímavějších, ostatní ohlášené hry najdete pod článkem alespoň v podobě trailerů. Jdeme na to.

Sea of Stars

Sabotage Studio, které můžete znát díky hře The Messenger, přichází s pixelartovým retro-RPG, které se ale už podle traileru pokouší dělat „něco jinak“. Nejen, že postavičky očividně odmítají zůstat v 2D prostoru, který jim běžně pixel art vymezuje. I tradičně dost statické tahové souboje působí výrazně živěji. Příběh bude sledovat dvojici symbolizující slunce a měsíc a hudbou jej doprovodí Jasunori Micuda. Jeho skladby znáte z her Chrono Trigger a Xenoblade Chronicles 2. Hra má přijít ke konci roku 2022.

Aliisha: The Oblivion Of Twin Goddesses

Exkluzivní titul na Nintendo Switch pochází od Tchajwanského studia Underscore. Aliisha slibuje nápaditou akční puzzle hru pro dva hráče. Hraní dvou postav by se mělo podřizovat nejen ovládání, které má být pro každou postavu jiné, ale i huba, která bude na chování obou postav reagovat. Příběh dvou sester bude dokonce nutné v některých částech odehrát pomocí pohybového ovládání. Hry se dočkáme na jaře příštího roku.

Loco Motive

Původně hra z game jamu vypadá jako jeden z nejzajímavějších titulů, které Indie World oznámil. Za dnes značně nadužívanou pixelartovou grafikou se ale má skrývat poctivá point-and-click adventura. A co víc: půjde o detektivku odehrávající se v jedoucím vlaku, navíc plně nadabovanou! A vypadá to vtipně! Ano prosím, navraťte mi mé stařičké detektivní adventury. Tohle je prostě moje číslo jedna prosincového Nintendo Indie World.

Dungeon Munchies

„Sváča z podzemí“ je 2D akční skákačka, jakých už jsme viděli spoustu. Co je tedy na téhle jiné? Tak předně – jste mrtví. Ale hlavně všechno to zabíjení podzemní fauny a flory se koná kvůli tomu, abyste vaší nekro-kuchařce Simmer přinesli suroviny. Všechny dobroty, které následně společně navaříte, vám pak pomáhají v dalším postupu. Pokud máte mlsnější jazýček, Dungeon Munchies je už venku, tak po něm můžete rovnou sáhnout.

Figment 2: Creed Valley

Creed Valley navazuje na první díl puzzlové adventury z roku 2017. Kromě gameplaye se vrací i okouzlující vizuál, který vám v roztomile surreálném světě navodí tu správnou atmosféru. Druhý díl by měl ještě více umocnit hudební aspekt hry. V prvním díle jste si mohli poslechnout příjemný soundtrack a hudební motivy se ve hře objevovaly ne příliš účelově. Nyní by rytmus a hudba měly být jednou z hlavních předností světa i puzzlových bossů, které na své cestě potkáte. Také by se měl objevit lokální multiplayer. Hry se dočkáme v únoru 2022.

Endling

Na Endling už čekáme roky, pořád to ale vypadá, že by se dlouhé čekání mohlo vyplatit. Jakýsi příběhovější „duchovní nástupce“ her Shelter nás zavede do umírajícího světa, ve kterém se poslední liška snaží ochránit svá tři štěňata. Že se hry dočkáme i na Switch je příjemné, tohle jeden z titulů, které na něj tak nějak automaticky patří. Endling přijde na jaře příštího roku.

River City Girls 2

Přivítejte nástupce úspěšného a návykového beat-’em-upu z roku 2019, který je dodnes jednou z nejlepších mlátiček, které si na Switchi můžete zahrát. Humor, hudba, adrenalin, všecko je tu vyhnané do extrému a hře to velmi svědčí. A jak bývá u druhých dílů zvykem, nejspíš nás čeká pořádná dvojitá nálož toho nejlepšího! Místo dvou bude na výběr z šesti postav, objeví se nové útoky, nové nepřátelé, a hlavně nová hudba, která je srdcem celého zážitku. Sami, nebo s kamarádem vedle sebe či online si hru budete moci zkusit v létě 2022.

Parkasaurus

Budovací hry, ve kterých se staráte o zoo plné dinosaurů, byly donedávna velice zanedbaným segmentem simulací. S výjimkou stařičkého Dino Islandu nebo datadisku to Zoo Tycoonu většinou fanoušci pravěkých tvorů neměli do čeho píchnout. To se sice změnilo s Jurassic World Evolution a jeho druhým dílem, bylo by ale fajn, kdyby se někdo vrátil k lehkosti a jednoduchosti starších her. Právě o to se zřejmě pokouší Parkasaurus, který se snaží nabídnout méně realistický a více relaxační zážitek. Hra ve své plné podobě vyjde na Switch na jaře příštího roku.

Chicory: A Colorful Tale

V téhle roztomilé adventuře budete malovat jako diví. A přestože ji majitelé konzolí dostávají o půl roku později než jejich počítačoví známí, rozhodně by jí měli dát šanci. Malování vám ve hře umožní řešit hádanky, dostávat se do nových oblastí a hlavně – měnit svět k obrazu svému. Už od 15. prosince máte možnost procvičit své kresebné svaly, tak vzhůru do toho!

Gerda: A Flame in Winter

Jako velice zajímavý a slibný se jeví projekt Gerda: A Flame in Winter od PortaPlay a DONTNOD. RPG orientované na příběh a inspirované skutečnými událostmi by mělo vyprávět o osudu dívky Gerdy za druhé světové války. Příběh o okupaci Dánska a jejím dopadu na obyvatele vyjde doufejme co nejdříve někdy během příštího roku. A ten vizuál, ten vizuál…

Omori

Pravděpodobně největším oznámením celé konference pak bylo Omori. Hra, která má v některých koutech internetu podobně legendární status jako například Undertale, se konečně podívá i na Switch a zasáhne tak snad ještě větší množství hráčů. A stejně jako u Undertale se vyplatí jít do Omori po hlavě bez toho, abyste něco tušili dopředu. Jen napovím, že byste se neměli nechat zmást zářivým a na pohled laskavým světem…

Tak doufám, že i vám něco Nintendo Indie World nabídnul. A pokud vás nezaujal výběr naší redakce, pořád je možnost, si najdete něco víc pro v jednom z dalších trailerů. Kdyby náhodou ne, tak třeba někdy příště a tady jsou pro vás MMO novinky. Rozhodně ale doufám, že na indie hry jen tak nezanevřete.

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button