Novinky

Blizzard čelí hromadnému bojkotu po zabanování blitzchunga

Jako lavina se strhla hráčská reakce poté, co Blizzard zabanoval blitzchunga kvůli jeho podpoře protestujících v Hong Kongu.

A to nejen mezi Hearthstone komunitou, ale obecně mezi všemi hráči. Své předplatné na World of Warcraft například ukončila hráčka Phaylen:

“Ukončuji své předplatné World of Warrcraft. Podporuju mladé lidi, kteří aktivně obhajují svou svobodu a demokracii. Trestání za jejich aktivismus je ostudné.”

Ke kauze se vyjádřil i známý streamer Brian Kibler, který má na Twitchi téměř 455 tisíc sledujících:

“Nečekal jsem, že potom, co se probudím, bude Hearthstone Grandmaster předmětem mezinárodního incidentu, ale je to tak. Velice jsem o situaci přemýšlel a brzy k tomu budu mít hodně co říct.”

A přidávají se další. Kritika Blizzardu je prý slyšet i z řad politiků, moderátorů i vlastních zaměstnanců. Na Twitteru vyjadřují svůj bojkot desítky lidí pod hashtagem #BoycottBlizzard, čímž volají především po svobodě projevu.

Blizzard

Velká averze je cítit také na Redditu. V Hearthstone subreditu se hráči vyjadřují tak, že se hrou skončili. Na vrcholu vlákna píše hráč, že do hry investoval 10 000 dolarů a neutratí ani o dolar více. Další post na Redditu poskytuje lidem návod, jak vrátit předobjednávku remasterovaného Warcraftu 3.

Mnoha hráčům se nelíbí blizzardovské ohýbání hřbetu před čínskými investory. Do Blizzardu totiž nemalou částku investuje čínská společnost Tencent, což není nikdo menší než největší herní vydavatel na světě.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button