Recenze HW

Recenze Marvo KG962 – minimechanika za minipeníze

Posledních sedm dní jsem strávil ve společnosti této maličké mechanické klávesnice KG962. A teď se vám pokusím shrnout mé dojmy a pocity, které jsem zažíval během toho týdne psaní, hraní a občas i nadávání (ano, nevyhnul jsem se tomu). Ale všechno hezky popořádku, nebudeme přeci předbíhat hned na konec, že? Je Marvo KG962 právě pro vás?

Na co se připravit?

V první řadě asi šok. Pokud, stejně jako já, nemáte zkušenosti s mini klávesnicemi, tak budete maličko šokováni velikostí. Balení je standartní. Krabička obsahuje samotnou klávesnici, USB2.0 připojovací kabel, návod k použití a pro sběratele samolepku.

Velmi překvapený jsem byl zejména z požití USB-C konektoru pro zapojení do klávesnice. Kabel je jedním z těch kratších, má „pouze“ 160cm, ovšem k pohodlnému připojení skvěle poslouží. Navíc je celkem kvalitně a na pohled hezky omotán, takže nehrozí prořezání kabelu o stůl. Konektory bohužel nejsou zlaté, nicméně Marvo KG962 je klávesnice spíše nižší třídy (low budget) takže to asi pro většinu příznivců nebude problém.

Samotná klávesnice funguje překvapivě dobře. Červené spínače reagují na stisk rychle a nejsou příliš hlučné, což ocení hlavně partnerka, případně spící ratolesti. Stisk kláves je pocitově velice příjemný, odpor spínačů ideální. Vyzdvihnout také musím odolnost proti polití. Ano, byl jsem statečný a pár kapek vody na ni nakapal. Voda okamžitě odtekla a klávesnice neutrpěla žádnou újmu. Klávesy se dají poměrně lehce a bez nějakých problému sundat k případnému čištění. RGB osvětlení, které nesmí chybět není nijak ostré, ani při nastaveném plném jasu. V softwaru klávesnice se dá snadno a rychle upravovat typ podsvícení, to ocení hlavně milovníci diska. Anti-ghosting a WinLock už je dnes u “herních” klávesnic samozřejmostí. Konstrukce se zdá být celkem odolná a robustní. To zní všechno moc hezky Horste, ale opravdu se to vyplatí?

Tak, a zde se dostáváme k tomu hlavnímu. Svým rozměrem totiž není tato klávesnice (podle mých pocitů) zrovna vhodná k nějakému hojnějšímu hraní. Vzhledem ke sloučení několika kláves, je občas problém danou hru hrát. Já, jakožto Dotař jsem ihned zapnul hru a heleme se, klávesy, které mám na určité akce (hrdina, kurýr, obchod atd) jsem najednou nemohl využívat. Respektive mohl, za použití Fn klávesy, jenže to je docela prstolomný způsob. Stejné to bylo i v dalších hrách, samozřejmě si lze klávesy přemapovat v nastavení hry, případně nabindovat v softwaru klávesnice, ale ruku na srdce, kdo by se s tím dělal? Další negativum pro mě byla absence podpůrných nožek na zvednutí klávesnice. Po čase jsem si sice trochu zvykl a nebyl to až tak závažný problém, ale některým uživatelům to nemusí být příjemné. Trochu mi chyběla i možnost nastavení pouze jedné barvy podsvícení. Klávesnice svítí různě, možností stylu podsvícení je opravdu požehnaně, ale jednu jedinou barvu zde nenajdete. Poslední, co bych možná maličko vytkl, nebo spíš vypíchl je, že pokud máte tlusté prsty jako já, bude klávesa backspace váš největší přítel. Během psaní, ale i hraní jsem měl pocit, jakoby klávesy byly o něco málo blíže k sobě, než jsem zvyklý, tím pádem jsem mačkal i ty klávesy, které jsem zrovna neměl v úmyslu a hojně tak využíval umazávání charakterů a oprav slov… Ale i na to by se dalo zvyknout.

Tak už řekni, co v tobě tahle holka zanechala

Po pár dnech bojů a stesků po mé původní klávesnici jsme si začali trochu rozumět a bylo to na nás obou znát. Před pořízením je dobré se zamyslet. Říct si, proč ji vlastně chcete. Přesouváte se často, ať už za prací, či do školy a primárním zařazením je psaní? Dobrá, Marvo KG962 mohu teoreticky doporučit. Chcete ji jako herní klávesnici? Ne! Raději sáhnout po klasické, membránové klávesnici za podobnou cenu, případně si připlatit za mechanickou, ale plnohodnotnou.

Foto: Gamesmag

Pár slov závěrem.

Marvo KG962 dokáže udělat poměrně dost parády, za malé peníze. S cenovkou kolem 1 000 korun je to solidní mechanická klávesnice. Má solidní odezvu spínačů, příjemný chod kláves, vcelku robustní konstrukci a je voděodolná! Nicméně pořízení je potřeba promyslet. Nesedne zrovna každému a primárně pro hraní vhodná není, alespoň pro mě ne. Pokud byste měli zájem o zajímavou herní klávesnici za rozumné peníze, můžete se podívat třeba na tuto recenzi Rhod 500.

Materiál - 75%
Zpracování - 70%
Funkce - 75%
Využití - 30%

63%

Marvo KG962 není nic pro náročné hráče. Ale dokáže potěšit, překvapit a své příznivce si určitě najde. Využití je ovšem velmi omezené. Každopádně za málo peněz, dostatek muziky

User Rating: 4.7 ( 1 votes)
Zdroj
Foto: Gamesmag.czFoto: Marvotech.com

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button