NovinkyRecenze HW

Marvo G925 – za málo peněz hodně barev

Do rukou se mi dostala herní myš Marvo G925. Jedná se o drátovou myš v nižší cenové kategorii. Její design se zaměřuje na rychlost a lehkost. Myš přináší 6 různých stupňů citlivosti, 7 programovatelných tlačítek a 12 různých stylů RGB podsvícení. Všechno zní pěkně na papíře, ale jak se myš osvědčila v reálu?

Co mají včely společného s herní myší?

Ne, nadpis opravdu není začátek příšerného vtipu, ale narážka na vzhled Marvo G925. Vršek myši totiž vypadá jako včelí plástev, kterou již někdo vytěžil. Tento design byl zvolen, aby myš byla lehčí a můžu říct, že tomu tak opravdu je. Myší je potřeba používat úspornější a jemnější pohyby, ty prudší vám totiž vystřelí kursor do dáli. Obzvlášť pokud máte nastavenou vyšší citlivost DPI. Pokud jste jako já zvyklí na těžší a stabilnější myši, přizpůsobení této může být zpočátku těžké. Myš je totiž opravdu o dost lehčí než běžné myši, obzvláště ty bezdrátové. Je tak lehká, že máte pocit, že se vám v ruce rozpadne. To však není její případ, plasty jsou pevné a ani při zatlačení se neprohýbají. Kromě odlehčení myši má plástvový vzor i další funkci. Skrz něj totiž krásně vidíte světelnou show, kterou Marvo G925 nabízí.

Po prvotním zapojení se vám do počítače nainstaluje základní ovladač, se kterým můžete bezstarostně fungovat, dokud se vám myš nerozbije. Máte ale možnost ovládání myši posunout i na vyšší úroveň. Na oficiálních stránkách je k dispozici ke stažení software. K tomuto typu sice musíte lehce pátrat, nenaleznete ho totiž pod obligátní záložkou downloads. Ale pokud zabrousíte přímo na sekci s myší samotnou, je to tam. Pomocí tohoto softwaru můžete na své myši ovládat téměř vše. Můžete si naprogramovat tlačítka podle svého, tedy můžete si vybrat předem připravených seznamů, ale možností je tam dost. Máte možnost pohrát si s nastavením DPI, rychlosti scrollování, dvojitého kliku a dalších. Výhodou je, že si můžete vytvořit několik profilů, mezi kterými můžete pak rychle přepínat. Na další záložce si upravíte nastavení světelné show. Nebojte, dá se to i vypnout. V poslední záložce si můžete nastavit různá makra, která vám mohou ulehčit hru.

Jak se osvědčila?

Upřímně – recenzní kus dorazil pro mě v pravou chvíli. Právě mi odešla myš, kterou jsem používala k pracovnímu notebooku, a tak jsem novou myš uvítala. Vyzkoušela jsem ji tedy nejdříve v běžném režimu, a to funguje víc než dobře. Přežila i následky mé nešikovnosti, když mi několikrát spadla na zem při přenášení notebooku. Avšak moje práce nevyžaduje frenetické mačkání tlačítek, ani zuřivé pohyby myší, tak bylo další testování nutné. A jaké je lepší testování pro herní myš, než si nějakou hru zahrát. Volba padla na Guild Wars 2, protože jsem nutně potřebovala splnit denní úkoly.

Při běžném prozkoumávání světa a jednoduchých šarvátkách vše fungovalo v pohodě. Problém nastal až když jsem se dostala do obřího boje, kde figurovalo několik nepřátel, kteří mě převyšovali tak desetkrát a další kupa hráčů. V ten moment člověk musí reagovat rychle a u mě to bohužel znamenalo lítání kamery ze strany na stranu a urputné točení mé postavy. Pro mě je myš bohužel až příliš lehká a prozatím se moje ruka nedokázala přizpůsobit novým podmínkám. Upřímně se mi s ní nehrálo příliš dobře, kromě nízké váhy, je také příliš úzká. Hodí se spíše pro někoho kdo má užší ruku než já. Ale většina mých problémů patrně pramení z toho, že jsem zvyklá na těžší myš, která je také širší. Patrně bych si dokázala zvyknout i na tuto myš, pokud bych neměla zbytí, ale moje preference to není.

Tak koupit či nekoupit?

Marvo G925 je slušná myš za dobrou cenu. Pokud hledáte herní myš, za kterou neutratíte mnoho, je tohle solidní volba. Velkým plusem je software, díky kterému si můžete myš slušně individualizovat. Pro mě bylo velkým mínusem její přílišná lehkost, ale to je čistě subjektivní. Osobně si myslím, že pro hru, kde je potřeba být rychlý, ale zároveň přesný, je lepší sáhnout po těžší a tím pádem stabilnější myši. Já sama bych si tuhle myš sama nevybrala, ale budu jít dál používat se svým pracovním notebookem. Ty světla vás dokážou velmi dobře uklidnit, když jsou vaši kolegové až příliš otravní.

Takže koupit či nekoupit? Jako většinou to záleží hlavně na vás a vaší peněžence. Jedná se o myš s pěkným designem, která určitě někomu slušně padne do ruky. Při běžném režimu funguje velmi dobře, problémy nastávají, až když potřebujete rychlost a přesnost. Pak se její lehkost nevyplácí. V této cenové kategorii se ale jedná o solidní volbu. Takže pokud hledáte levnější, třeba dočasnou myš, jděte do toho.

Verdikt

Materiál - 80%
Zpracování - 65%
Funkce - 75%
Využití - 70%

73%

Naše Skóre

Marvo G925 je myš nižší cenové kategorie, která je poměrně dobrou volbou pokud máte hluboko do kapsy. Ale jestli máte rozpočet trochu větší, radši bych se poohlédla po jiné.

User Rating: 2.3 ( 2 votes)
Zdroj
Foto: Marvo

Kristina "Speedy" Gonzálezová

Ráda se označuji za sběratele konzolí, ale zatím jich vlastním pouhých 20. Čtení, hraní a historie jsou mojí vášní a nedostatek času na koníčky věčným problémem. Fantasy, sci-fi, horor, detektivka, komiks nic mi není cizí.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button