HardwareNovinkyRecenze HW

Xbox Series S ve stínu X | Recenze

Xbox Series S ve stínu X? Sko je takový nezmar. Dává vám vědět, že je to next-gen, ale zároveň to nepoznáte. To zní ujetě, že? Ale přesně tak jsem se cítil, když jsem ho zapojil a nahodil. Doufal jsem, že Xbox Series S nebude jen ve stínu Xka. Jasně, nová konzole se načetla hned, bez jakýchkoliv problémů, ale kdo by čekal něco jiného. Startup byl poměrně rychlý a nehlučný. Přivítalo mě známé rozhraní, které vypadá přesně jako na mém Xboxu One X. Jako co?

Jako co?

Očividně nová generace se netýká rozhraní. Asi něco jako – mysleli jsme si, že by se ti mohlo líbit staré rozhraní. Šílenost. Upřímně řečeno ze začátku jsem byl docela rád, ale když jsem si vzpomněl na význam slova vývoj, tak mě nadšení přešlo. Kam jsme se to dostali. OK. Nevadí. Nastavit účet – ještě, že ho mám. Nastavit síť – hotovo. Stáhnout hru. Hmmm. Mám Game pass. Naštěstí. Co bych tak zkusil. Ještě jsem nehrál Star Wars.
Loading…

No do háje. Vypadá to, (skoro) jako na kompu. Loaduje to jak z praku. Tohle se mi bude líbit.

Po hodině hraní…

Škoda, že je to špatná hra. Bez nápadu. Co zkusíme dál. Nikdy nemůžeš šlápnout vedle s Forzou. Forza Horizon 4 a dokonce tam je značka mojí konzole (S nebo X – asi jako, že enchanted pro mou konzoli, teda jako enhanced).

Download trval chviličku (díky Vodafone za rychlý net).
Nahrávání Synchronizuje uložené hry… Pojďme…

Enchanted pro tvou konzolu

Wow. Jako fakt? Vypadá to úžasně. Jako fakt. Není to 4K samozřejmě. Jenom upscale, protože Xbox Series S nemá v sobě tolik zbraní aby to utáhlo true 4K, ale to nevadí. Je to pěkný. Dokonce moc pěkný. Strávil jsem ve hře slušných 20 hodin i přesto, že jsem většinu času jenom jezdil po skotské krajině a dělal fotky mých upravených (a naprosto nejlepších) rallye aut. (Bohužel moje stupidita nezná hranic a vzhledem k tomu, že ten Xbox Series S byl zápujčka a já ji musel vrátit, tak jsem nenahrál žádné screeny na disk. Not epic.)

Co dál? Destiny 2. Meh. Ale co už. Zkusíme. Má to vodoznak enchanted edition pro Xbox Series S, takže stahuju.
Downloading… (Mezitím si čtu články na gamesmag.cz)
Takže jak to vypadá na Xboxu Series S? Kouzelně. I přesto, že dvojka mě tolik nechytla už při releasu, tak jsem se do ní ponořil a docela mě to bavilo. Ale za to může ovladač.

Tvrdé zboží ve stínu

Ten ovladač. Microsoft asi dává pozor na to co lidi chtějí, protože minimálně mě, ten ovladač překvapil. Nejenže má osmisměrný d-pad převzatý z Elite ovladače minulé generace, ale neklouže. Konečně neklouže a nelepí. Má na bocích jemnou texturu, která brání vyklouznutí ovladače z ruky. A co víc. Ta textura je i na triggerech. Mind bending. Pocit je taky jiný v ruce. Ne není ani větší, ani menší (sorry lidičkové z velkýma rukama a obříma p…alcama). Je jemnější. Teda vibrace jsou. Xbox Series S ovladač má mnohem jemnější přechody a vyváženost vibrací. Nástup i ukončení vibrací může být silný i postupný a krásně reaguje na to, co hra posílá do ovladače. Ovladač 10/10.

A samotný box? Jako Xbox. Je to krabice. Naneštěstí se rozhodli vydat stejně hloupou cestou jako Sony a je tedy bílý. Do mého černohnědého nábytku IKEA sedí parádně. Asi jako Mario v Doomu. Navíc má na sobě velkou černou skrvnu. Totiž mřížku. Zdálky vypadá jako nechutně tenký reprák. Což mu na bodech rozhodně nepřidá. No a kdybyste to náhodou nevěděli nemá mechaniku. Pouze digitální verze. Vleze se do něj tak čtyři až pět nových her. U starších titulů v rámci zpětné kompatibility i víc.
Takže moment. Proč bych si ho měl koupit?

Koupit nebo nekoupit Xbox Series S?

Protože je sice na papíře slabší než jeho velkej (a tím myslím obrovskej brácha X), ale ve skutečnosti, pokud nejste ultra mega super hardcore gamer 3000, tak rozdíl nepoznáte. Ale co pocítíte, je cenový rozdíl. Je to výrazně dostupnější konzole semi-nové generace. A pokud chcete pěkné hry a rychlé loadingy, nebo třeba si občas zapařit s mámou nebo s dětma (záleží na dostupnosti obou samozřejmě. Navíc přítelkyni asi nebudete kupovat Sko, ale koupíte Xko že jo.), tak Xbox Series S je správná volba.

Tím myslím, že Xbox Series S rozhodně není jen do počtu. Spousta lidí asi bude ohrnovat nos, ale ti si pak stejně zapnou Fortnite na mobilu, takže to je v poho. Ale ti co dohlédnou dál a mají hloubš do kapsy, což je jaksi většina, rozhodně můžou šáhnout po tomhle menším bráškovi a neudělají chybu.

Velký dík partnerům z ATC a X-play za zápůjčku konzole. Jinak bychom se k ní nedostali.

Verdikt

Ovladač - 100%
Uživatelská přístupnost - 90%
Design - 40%

77%

Naše Skóre

Xbox Series S není jen tak do počtu. Pokud máte rádi hry, ale nepotřebujete opravdové 4K nebo utrácet těžce vydělané háky za předražený hardware, tak si kupte Sko. Neprohloupíte. A ani táta nebude tak naštvanej amožná se konzole objeví pod stromečkem.

User Rating: Be the first one !

Lukáš Haládik

Game designer, hráč, nerd, geek a všecko k tomu. Píšu, protože mě to baví.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button