DeskovkyNovinky

PROROCTVÍ: Retro deskovka, která zabaví

Je to sice už téměř 20 let, co tato česká desková hra spatřila světlo světa, ale i tak patří podle mě mezi to nejlepší, co deskovky v rámci fantasy mohou nabídnout. Proroctví vydává nakladatelství ALTAR již od roku 2002 a jejím autorem není nikdo jiný než Vladimír Chvátil.

Tento český vývojář má už něco za sebou a možná jste narazili na jeho tvorbu a ani o tom nevíte. Kromě tvorby deskových her má zkušenost také s počítačovou tvorbou. Znát můžete například strategii Original War. Měl prsty také v české verzi hry na hrdiny Dračí doupě a jeho asi nejznámější deskovka je Throught the Ages: Příběh civilizace z roku 2006, která se dlouhodobě udržuje na vyšších stupních žebříčku BoardGameGeek.

Popis hry Proroctví

Vydavatelství ALTAR je známé především díky své tématice zaměřené na fantasy. Desková hra Proroctví se zaměřuje na hru na hrdiny. Oproti například Dračímu doupěti, kdy jsou možnosti téměř neomezené, má tato hra pevná pravidla. Na plánku hry, kde najdete lesy, hory ale také například magickou věž nebo pevnost se pohybujete se svojí figurkou. Téměř na každém kroku na vás čeká buď příšera nebo nějaká odměna. Ale nic není zadarmo.

Pokud odkryjete příšeru, musíte s ní bojovat ať se vám to líbí nebo ne. Pokud ji porazíte, dostanete klasickou odměnu v podobě zlata, zkušeností, ale třeba i něco navíc. Při prohře vás zase čeká samozřejmě snížení životů, ale třeba i ztráta všech nasbíraných zkušeností. A věřte, že to je opravdu nepříjemné.

Cílem hry, je získat většinu artefaktů, které jsou ukryté ve sférách. Dostat se do sféry není nic těžkého, ale porazit strážce sféry to chce už pořádný equip, ale i trošku toho štěstíčka. Může se totiž stát, že i když budete mít super equip, tak vám kostky nebudou přát. A nebo naopak, vybavení k ničemu, ale kostky budou na vaší straně. V této hře se zkrátka může stát ledacos. Ve hře používáte kostky pouze v bojovém systému a případně pokud karta, kterou odkryjete k tomu vybízí. Pohyb po mapě je dán jasně. Možností je ale víc. Pěšky, na koni nebo třeba i lodí ? Není problém. Samozřejmě i kouzla tu mají svoji moc.

Zábava na celé odpoledne

Určitě tuto hru musí vyzkoušet každý, kdo deskovky miluje. Avšak je potřeba si na to vyčlenit spoustu času, protože hra netrvá hodinu. Doslova vám to zabije celé odpoledne. A při použití rozšíření Dračí a Vodní říše určitě celý den. Když jsme to zkoušeli, tak jsem se u hry doslova stačil nasnídat a ještě dlouho po večeři nebyla hra u konce. Hru můžete hrát ve 2 až v 5ti hráčích. Ve dvou uběhne celkem rychle, ale při větším počtu hráčů je větší zábava v boji o artefakty.

Takže vybrat paladina, čaroděje nebo tuláka a vzhůru do vyšších sfér. Když si nejste jistí jakou jinou deskovku pořídit, tak vám nabízíme i jiné alternativy jako například deskovka DOOM nebo Fallout.

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button