IndieNovinkyPC

RTS Mythos: Slavic Builder sází na uctívání bohů

Real-timeových strategií není nikdy dost. A čím více jich je, tím větší je šance, že některá z nich přijde s ne úplně okoukaným tématem. Svět, který obývají slovanské mýtické bytosti a bohové, jsme sice už ve hrách zahlédnout mohli, pořád je to ale setting, který se objevuje pomálu. Mythos: Slavic Builder nám ho nabízí jako jednu ze svých předností.

Mladé polské studio Madnetic Games se zřejmě rozhodlo, že Northgard k oživení RTS žánru nestačil. Mythos: Slavic Builder se podle posledního uveřejněno videa zřejmě nebude snažit znovu vynalézt kolo, spíše mu půjde o bezchybné fungování a ozvláštnění už známých mechanik. Sbírání materiálů a surovin, budování základny, organizování jednotek… Hlavní vábničkou hry by tedy měla být především slovanská mytologie, se kterou jsou naši sousedi dobře obeznámeni. Ve hře tak budeme dostávat různé bonusy podle toho, jestli budeme uctívat více Peruna, Svaroga, nebo třeba Mokoši. A co se týče mytologických stvoření – v traileru můžeme zahlédnout obry, draky, saň a lešije.

Zajímavé ale je, že v traileru najdeme i architekturu blízkovýchodní, čínskou a skandinávskou. Ačkoliv je tedy nejspíš pozornost vývojářů upřena hlavně k Slovanům, ve výsledné hře bychom se mohli podívat i do vzdálenějších krajů. A doufejme, že i za vzdálenější mytologií. To už zní mnohem ambiciózněji. Zůstává ale otázkou, proč se tedy hra prezentuje hlavně slovanstvím a proč hraje v traileru irská hudba. Pokud by se ale Madnetic Games podařilo přijít s nástupcem Age of Mythology, těžko by si někdo mohl stěžovat. A název Mythos: Slavic Builder najednou nezní úplně dostatečně.

Teď nezbývá, než přidat hru do wishlistu a čekat, co se z nadějného titulu vyvrbí. Po prvním pořádném traileru se snad brzy dočkáme alespoň dema.

Zdroj
Foto: Mythos Slavic Builder

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button