MobileNovinkyPC

Král MMORPG žánru se vrací! Co víme o Lineage W?

Zlatá doba MMORPG her už je nepochybně za námi. Časy, kdy jsme lítali domů ze školy či zaměstnání, abychom proseděli hodiny a hodiny u her jako Lineage II, World of Warcraft, Metin nebo 4Story, které jsou v pomyslných herních historických knihách zapsané dost tučným písmem, jsou nenávratně pryč. Pomyslnou dohasínající pochodeň slávy těchto jmenovaných „mmóček“ v poslední době neslo pouze WoWko. Jak moc úspěšně, nebo neúspěšně zde řešit ale nebudeme. Stále úspešné jsou např. Guild Wars 2 nebo FFXIV, zájem většiny hráčů se ale už přesunul jinam. Na obzoru je ale Two Worlds, které se tváří, že do toho jde s plnou vervou a hodlá se usadit na trůn. A z hlubokého spánku se nám teď probouzí další silný hráč. Lineage opět vstupuje na scénu a hodlá se vrátit tam, kam původně patřilo.

Král je mrtev, ať žije král!

Nový titul s názvem Lineage W nám byl představený pár dní zpět. Jihokorejské studio NCSoft prozatím hře nevěnovalo nijak velkou marketingovou pozornost, nicméně o hře už víme spoustu informací. Tak především: vydání hry se plánuje na konec roku 2021 a má se jednat o worldwide hru. Tudíž žádné limitace pro východní trh. Pěkně hezky do celého světa. Celá hra je ve vývoji už 4 roky a studio si přeje představit to nejlepší z celé série Lineage.

Lineage W se podívá na mobily, konzole i PC

Hlavní vývojář Mr. Kim také prohlásil, že se do vývoje hry přidal s tím, že se má jednat o poslední díl Lineage vůbec. Příběh hry se nám odehrává 130 let po událostech hry Lineage 1. Hra si zachovává to nejlepší z remasterované verze původní hry a uvidíme tak 3D grafiku poháněnou Unreal Enginem 4 a objeví se i známí bossové jako drak Antharas. Ve hře se také objeví proměnlivé prostředí a budeme tak nuceni reagovat a upravit taktiku boje podle toho, co nám hra hodí pod nohy. Lineage W se celé nese v duchu dark fantasy, což se má projevit v ikonických principech hry jako je čest, oběť a krvavá přísaha. Každý krok rozhodnutí bude mít velký dopad na progres postavy i samotného herního světa.

Hry se dočkáme na mobilních platformách, PlayStation 5, Nintendo Switch a PC. Pro PC hráče bude možné hru stáhnout na platformě Purple a následně hrát. Celá tato nová platforma je také ve vývoji pod studiem NCSoft, stejně jako hra samotná. Purple má sloužit jako cross-platform a umožnit tak hrát hráčům z celého světa, aby si zahráli spolu.

Lineage W vkládá důraz na herní komunitu

Další podstatnou částí nově chystaného Lineage W je tzv. „global battle community“. Co to znamená? Ve zkratce se napojíte na server s jakýmkoliv hráčem na světě a nemusíte se obtěžovat s cizím jazykem. Jednoduše budete během hry hovořit ve vlastním jazyce a hra vaší řeč přeloží hráči do jeho rodné mluvy. Trochu až sci-fi, co? Dá se předpokládat, že tahle funkce bude zatím funkční pouze u angličtiny a dalších světových jazyků, ale pořád to je úžasný posun vpřed. Mr. Kim zároveň dodává, že přestože je datum vydání plánováno na konec roku 2021, sám je k tomuto datu skeptický. Studio NCSoft už má zkušenosti s odkladem her a nemáme tak být překvapení, jestli se tak stane znovu.

Na které classy se můžeme těšit?

Hra nám dále také představila hratelné classy. Jedná se o:

  • Prince
  • Mága
  • Elfa

Jak vidíte, standardní klasika, kterou už z Lineage známe. Dá se předpokládat, že tohle není finální výčet hratelných class a do vydání se ještě dočkáme dalšího oznámení. Nicméně na tyto charaktery se můžete podívat v krátkém traileru. Lineage W má dokonce spuštěnou registraci do bety a jestli máte zájem, můžete se přihlásit zde.

S ohledem na prosezené hodiny u Lineage II, nebo čistě jen z nostalgie, je úžasné sledovat, jak se některé herní tituly opět vracejí na scénu. Rozhodně si nenecháme ujít jakoukoliv informaci o nově chystaném Lineage a při plném releasu se vidíme na serveru. Pokud byste chtěli, máme pro vás i půlhodinový stream, kde nám Mr. Kim představil další detaily z chystané hry. Těšíte se na nové Lineage, nebo jste spíš na WoWko? Nebo dokonce Two Worlds?

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button