NovinkyPCPS4PS5Xbox OneXbox Series X

Tencent kupuje britského vývojáře za 1,3 miliardy dolarů

Gigant Tencent se opět vydal z Číny na nákupy! Tentokrát je na řadě britský vývojář Sumo, celkem za něj zaplatí 1,27 miliardy dolarů. Přidá se tak do skupiny, do které patří třeba Riot Games (League of Legends), Yager Development (Spec Ops: The Line), anebo Klei Entertainment (Don’t Starve, Mark of the Ninja). Tencent jen letos investoval do více než 62 herních startupů.

Dosud Tencent vlastnil 8,75 procent společnosti Sumo. To má 14 studií v pěti různých zemích a má za sebou hry jako Hood: Outlaws & Legends, Crackdown 3, Hotshot Racing, anebo Sackboy: A Big Adventure. Je to letos druhá velká akvizice z britského herního světa. V únoru bylo na nákupech EA, když za Codemasters zaplatilo 1,2 miliardy dolarů.

Příležitost pracovat s Tencentem jsme si nemohli nechat ujít. Carl Cavers, zakladatel Sumo

 

Pro mimočínské vývojáře znamená parterství s Tencentem vstupenku na tamní trh. Pokud tam chce studio prodávat své hry, musí projít nesmírně složitým procesem. Je potřeba projít různými regulátory a všemožně hru okleštit, aby splňovala daná pravidla. S pomocí Tencentu se na čínský trh dostala třeba i česká společnost Bohemia Interactive.

Tencent nedávno představil systém Midnight Patrol na rozpoznávání obličeje. Mladiství v Číně totiž nemohou od 22 do 8 hodin hrát hry. Systém tak v tomto čase hru pozastaví a vyzve hráče k naskenování obličeje. Pokud si systém myslí, že za obrazovkou nesedí dospělý člověk, zamezí přístup ke hře až do dalšího dne.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button