NovinkyPC

Po více než deseti letech je tu Victoria 3

Série Victoria od Paradox Interactive se v komunitě stala takovým memem. Ne kvůli kvalitě, ale kvůli tomu, že na rozdíl od ostatních grand strategií jsme o Victorii dlouho neslyšeli a dost fanoušků dokonce ztrácelo naději, že dostaneme další díl. Vždyť poslední Victoria 2 vyšla v roce 2010. To se ale teď změní, protože byla potvrzena Victoria 3. Znovu se tak ponoříme do složité politiky 19. století, které je plné revolucí a technického pokroku.

Na rozdíl od jiných titulů z dílny Paradox Interactive, se Victoria série odlišuje tím, že se skoro vůbec nesoustředí na válčení, které je ve hrách jako Hearts of Iron, nebo Crusader Kings velice důležitou součástí hry. Místo toho se soustředí hlavně na ekonomiku, politiku a interní řízení vašeho státu. Game Director třetího dílu, Martin Anward, nazval svoji vizi pro připravované pokračování tzv. “Society Sim”, tedy simulátor společnosti. Ve hře budete rozvíjet svůj vlastní národ a i když události mimo vaše hranice ovlivní váš gameplay, tak válka nemá být hlavní zdroj zábavy. Rozpory tak budete moci vždycky vyřešit pomocí diplomacie. Důležitou součástí hry pak budou i změny 19. století. Ať už změny politické a revoluce, nebo technický pokrok lidstva. Vše bude mít dopad na váš postup hrou. Martin Anward také ujistil fanoušky, že ve Victorii 3 nebude žádná mana. Mechanika, která otupila některé novější hry od Paradox Interactive a na kterou dost doplatil třeba Imperator: Rome.

K dnešnímu dni, bohužel, nevíme, kdy přesně Victoria 3 vyjde, zatím si ale můžete využít velkým Steam slev, které se týkají právě grand strategií od Paradoxu a pořídit si třeba celkem nový Crusader Kings 3, který se opravdu povedl. Samozřejmě můžete zavítat i na náš nový e-shop, kde najdete vše, po čem vaše gamerské srdíčko touží.

Tomáš "Strachkvas" Strašák

Rád hraji strategie, RPG a Counter-Strike. Miluju bušení do bubnů a nemám rád kacíře.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button