Meet The TeamNovinkyTéma dne

Hra roku 2020 | Meet the Team #6

V minulém díle Meet the Team jsme vám odhalili naše nejoblíbenější RPG. V tomto díle pravidelné rubriky, díky které můžete trochu blíže poznat naše redaktory, vám prozradíme, jaká je naše hra roku 2020. V minulém roce vyšlo spoustu nových herních pecek i pokračování zavedených herních sérií. Jaká je tedy hra roku redakce Gamesmag.cz?

Tomáš “Lebrak” Zita | Ghost of Tsushima

Já mám volbu jasnou. Žádnou jinou hru jsem si tolik neužil jako Ghost of Tsushima. Na této hře si tvůrci dali skutečně záležet a vyplatilo se jim to. Nemohu vytknout snad jedinou věc. Bojový systém je trochu náročnější, ale jde jen o zvyk. Vývoj Jina Sakaie a jeho nelibost k praktikám, kterými samurajové opovrhují, ale stejně je provádí, protože nemá na vybranou, je prostě super. Ale absolutní topovka je grafické zpacování. I kdybych se rozkrájel, tak si nemohu vzpomenout, že by se mi některá hra co se týče grafiky okolí a světa vůbec líbila víc. Za mě je vše dokonce daleko lepší než datadisk Zaklínač 3: O víně a krvi a to je už co říct. Kdo tuhle hru nehrál, přišel o hodně. O to víc se těším na filmové zpracování

MikeGuitarize | Mount&Blade II: Bannerlord

Ano… Zde se dá spekulovat o tom, že M&B2 nebyl při vydání úplně v poho a komplet není ještě ani teď. Pro mě to ale byla a je jedna z nejlepších středověkých her, co jsem kdy hrál a hraju. Skvělé početné bitky, prostor pro taktiku a strategii, obchodní mechaniky, vedení království. Je to pecka a já na ni nedám ještě hodně dlouho sáhnout.

Patrik “Superlachtan” Klicman | Hades

Rok 2020 v režii lockdownu zastavil a odsunul spoustu filmů, seriálů i her. Přesto vyšlo několik velice kvalitních kousků, včetně Ghost of Tsushima nebo Doom Eternal.

Přesto podle mého je všechny zastínila skvělá rogue-rubačka Hades. Skvěle zpracovaný soubojový systém, nádherný příběh a mytologií prodchnutá hra… Hades má prostě svoje kouzlo, které mě i po několika dohráních nepustilo. Navíc audiovizuální zpracování je prostě bezchybné. Pokud jste ještě nehráli, tak se do hry rozhodně pusťte.

Dalibor Zvoník | Doom Eternal

Za mě je to hned jasné. Doom Eternal je nejen moje hra roku 2020, ale zároveň je i hrou, kterou jsem v průběhu uplynulého roku pařil opakovaně. Kosení pekelných šmejdů se nikdy neomrzí. Stále vyhlížím další část The Ancient Gods a v mezičase jsem si střihl další repete tentokrát na Nintendu.

Těch herních pecek bylo letos celkem hodně. Ghost of Tsushima mě docela bavilo, ale časem to začalo být na můj vkus příliš repetitivní a okoukané, takže jsem ho zatím ani nedohrál. Doom Eternal byl pro mě loni prostě TOP. Ale je to asi tím, že jsem od přírody Doomista 😀

Jakub Vlašic | Mafia: Definitive Edition

Moje prohlášení asi nebude přijímáno mezi hráči úplně pozitivně. Za rok 2020 pro mě ale bohužel není jiná hra, která na mě zapůsobila tolik, abych ji s chutí a s přesvědčením dokázal označit za hru roku. Proto moje rozhodnutí padá na remake první Mafie. Pokud bych měl možnost zařadit sem jediný titul z roku 2019, určitě bych šel směrem Jedi: Fallen Order, ale takto musím jako hru roku vybrat remake.

Slyšet český dabing, i když s větší nebo menší změnou, prožít si ty mise v jiném, moderním podání, vrátit se do Lost Heaven a celkově užít si tu dobu ve svěžím podání, bylo opravdu něco parádního.

Alex “Alexiko” Rechtorík | Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Pokračovanie Spider-Mana na seba nenechalo dlho čakať a je bez debát fantastické vo všetkých aspektoch. Celková štruktúra hry sa môže zdať rovnaká pre tých, ktorí si nedokázali zamilovať predošlé úsilie Insomniac Games, ale všetci ostatní si na tento štedrý vedľajší príbeh nájdu svoje. Skvelé postavy, veľa aktivít a epické scénické momenty len dokazujú, že treba dať šancu aj neskúsenému Milesovi, vďaka ktorému sa veľmi dobre vcítite do postavy pod maskou. A s vývojárom v tejto podobe sa nemôžeme dočkať, až uvidíme ďalšie pokračovanie v plnom rozsahu, ktoré sa na nás nevyhnutne chystá.

Nehovorím, že hra je perfektná, ale pre mňa ako chlapca, ktorý je doslova nadržaný na Spider-Mana, je to bezkonkurenčne hra roka.

Tak tohle byla hra roku 2020 redakce Gamesmag.cz. Trefili jsme se vám do vkusu? A jaká byla ta vaše? Dejte nám vědět v komentářích.

Redakce Gamesmag.cz

Články na kterých pracovalo více členů redakce, popřípadě členové redakce, kteří pro nás psali externě, náhodně, nechtějí být jmenováni, nebo pro náš magazín již nepíší: Deny Szoó, Adriana Malá, Martin Fojtek, Klára Kropáčková

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button