Novinky

Dungeons & Dragons. Nové a ještě temnější postavy | Novinka

Věřím, že v této komunitě nemusím vysvětlovat co je vlastně Dungeons & Dragons, ale náhoda je blbec. Zkráceně D&D, je fantasy hra na hrdiny (RPG), vytvořená společností Wizards of the Coast. Tvůrci Gary Gygax a Dave Arneson vydali původní verzi v roce 1974. Systém této hry je odvozen od stolních her, kdy variace hry Chainmail byla doslova základem pro tvorbu této hry.

O co vlastně v Dungeons & Dragons jde

Hráči si zvolí fiktivní postavy a jejich povolání. Můžete být mrzutý trpasličí válečník, nebo sexy tajemná čarodějka. Možností je opravdu hodně. Celá skupina hráčů se skládá z jednoho vypravěče ,,Pán Jeskyně nebo GameMaster” a družiny hráčů. Pán Jeskyně vytvoří příběh a úkolem hráčů je splnit ho jakýmkoliv způsobem. A nebo si navymýšlet hory, doly, černý les a pěkně to Pánu Jeskyně zkomplikovat. Hra totiž pracuje s vaší fantazií. A proto je tam dovoleno téměř cokoliv, záleží pouze na domluvě mezi hráči.

Velkým fanouškem hry je i herec Matyáš Valenta.

Unearthed Arcana rozšiřuje postavy

Na výběr ke hraní máte opravdu velkou spoustu možností, jak zkombinovat postavy. Jejich tvorbu vám může představit jeden z nejznámějších hráčů na české scéně Gergon. Ale pojďme k novinkám ohledně postav. Do hry nám vstupují tři nové postavy, které snad vyvrhlo samo peklo. Toto trio si vysloužilo pojmenování Gothic Lineages. Dhampir, Hexblood a Reborn.

Dhampir je podle pravidel nemrtvý upír, který balancuje mezi světem živých a mrtvých a má neustále hlad. Nemusí se však jednat pouze o krev. Může to být maso, sny, nebo i životní energie. Na výběr je až z osmi možností. Dále je vybaven Darkvision, což se v dungeonu náramně hodí a také má upírský skus, který je počítán jako zbraň na blízko.

Hexblood je jakýsi předchůdce čarodějnic. Dosud platily čarodějnice jako možné nebezpečí pro skupinku hráčů, ale v novém rozšíření už si ji můžete zkusit sami. Tito tvorové jsou prokletí. Jsou odolné vůči různým druhům magie, umí se skvěle maskovat a také mohou posílat telepatické zprávy svým společníkům skrze různé totemy, jako jsou nehty nebo zuby.

Reborn je asi nejvíce komplikovaná postava z nově uvedených. Jde prakticky o duši vyrvanou z mrtvého těla a vloženou do jiného. Můžete si to představit jako takového Frankensteina. Takový tvor tedy spadá do kategorie Nemrtvý. Tito tvorové nemusí, jíst, pít, spát a mají záblesky svých minulých životů.

Popularita D&D

O tom, že Dungeons & Dragons má svoje fanoušky po celém světě je věc naprosto nezpochybnitelná. A v posledních letech nabírá stále víc a víc na popularitě. Například se chystá seriál z prostředí D&D, o kterém jsme vás informovali dříve, ale také celovečerní film. Co se týká filmové tvorby, tak té se dočkal D&D již několikrát. Knižní tvorba nebo i výskyt v oblíbeném televizním seriálu Teorie velkého třesku popularitu pouze podtrhují. A samozřejmě si nemohu odpustit malou perličku na konec. I takto se totiž hra dá pojmout.

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button