NovinkySeriály

Dungeons and Dragons – “Otec” Johna Wicka mezi draky

Z této informace jsem doslova ztratil řeč. Derek Kolstad a Dungeons and Dragons? Scénárista, který napsal námět akčního nářezu John Wick, se pustí do franšízy s námětem Dungeons and Dragons. U nás je tato hra známá jako Dračí Doupě.

Derek Kolstad, který spolupracuje i na seriálu ve světě Marvel, konkrétně na seriálu Falcon and Winter Soldier, doufá že pronikne mezi hráče této deskové hry. Hra Dungeons and Dragons během karantény díky COVIDU opět nabrala na popularitě. Ředitel společnosti Hasbro Brian Goldner uvedl, že od roku 2019 se tržby zvýšily o 20 procent. Derek ovšem není jediný, který na tomto projektu pracuje.

Elfové, trpaslíci a spousta akce

Kdo tuto hru nezná, tak se jedná o klasickou hru na hrdiny, kde na hráče dohlíží Dungeon Master (také Game Master nebo Pán jeskyně). Pán jeskyně připraví dobrodružství, na které hráče vyšle. Na nich potom je, aby se s tím poprali jak nejlépe umí. Může jít o hledání pokladu, nebo třeba o průnik do dračí sluje a získání dračího skalpu.

Možnosti hry, jsou téměř neomezeny a dá se tam vymyslet prakticky cokoliv. Hráč je omezený pouze svojí představivostí a samozřejmě i Pánem jeskyně. Z vlastní zkušenosti vím, že ten to nemá vůbec jednoduché a musí reagovat na hráče i kdyby to byla sebevětší pitomost. U této hry není o zábavu nouze.

Derek v Dungeons and Dragons

Tento akční scénarista se bude podílet na televizním seriálu z prostředí Dungeons and Dragons, ale to není to jediné na co se můžeme těšit. Studio Paramount a Hasbro už ohlásilo také filmovou adaptaci z tohoto světa, kde se můžeme těšit na hvězdu filmu Wonder Woman. Nebude jím nikdo jiný než Chris Pine.

Série zatím nebyla nijak pojmenována a tvůrci rovněž tají obsazení, datum premiéry nebo v jakém prostředí se seriál bude odehrávat.

Akční podklad si zasluhuje akčního scénaristu. A myslím, že Derek bude tím pravým. Jak pracovat s akcí v moderním světě nám už ukázal na jedničku. Teď uvidíme jak si poradí s mečem, draky a celkově fantasy prostředím. Já osobně se už nemohu dočkat.

Zobrazit více

Tomáš "Lebrak" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button