Na konci dubna vyšlo Dragon Age: Dark Fortress #2, a tak vám samozřejmě přináším jeho recenzi. Jelikož se ale jedná o již druhý díl v této minisérii, hodí se zde uvést varování na spoilery. Takže POZOR ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY prvního dílu, na nějž jsme již recenzi vydali, takže případně honem dočíst. Byli jste varováni, tak můžeme pokračovat dál.
V minulém díle jste viděli… vlastně četli
Na konci předchozího dílu naše skupinka „hrdinů“ zajala Danaria mladšího, aby zjistila kudy vede nová úniková cesta z pevnosti. Tou se chtějí dostat dovnitř, aby zabránili plánovanému rituálu, při kterém mají být Fenrisovu bývalému příteli vtisknuty lyriové značky. Avšak oproti těm Fenrisovým, které jsou z klasického modrého lyria, jeho budou z červeného. Po získání informací nechá skupina Danariuse jeho osudu a přivázaného k židli. Tam ho najdou Qunari, kteří mezitím dorazili a začali ničit město. Ti se od něho dozví o plánovaném rituálu v pevnosti, který se samozřejmě rozhodnou zastavit a zabít všechny, které tam najdou.
Jak to pokračuje dál?
Na začátku uniká zraněný Danarius Qunari, kteří už stihli začít obléhat Castellum Tenebris. Tam míří i naše skupina „hrdinů“, která se tam plánuje dostat skrze únikovou chodbu. Ta se však dá otevřít pouze zevnitř, a tak je Vae vyslána, aby to zařídila. Během jejich postupu pevností se dozvídáme, jak takový sarkofág funguje. K úspěšnému vtisknutí je potřeba jeden sarkofág, jeden meč napuštěný lyriem, jeden (ne)dobrovolník a samozřejmě spousta magie, která zabere spoustu času. Mágové v pevnosti se rozhodli recept trochu poupravit. Předně místo zbraně napuštěné klasickým lyriem plánují použít červené lyrium, tedy zbraň jím napuštěnou. Ta je produktem sošky z červeného lyria a v pevnosti se nenachází. A taky si pohráli s elementem času, místo klasické magie, použijí draka. Ne tohle opravdu není spoiler, vy jste snad neviděli obálku? A celou akci samozřejmě komplikují Qunari.
Problémem prostředních dílů je, že se dost špatně hodnotí. Nemá to žádný začátek ani konec a v ději se posunete jen málo, protože celý díl se buduje napětí pro díl poslední. Proto například druhý díl Pána prstenů, Dvě věže, získal nejméně nominací na Oskary a také jich nejméně vyhrál. Ani v případě červeného lyria se v ději příliš neposuneme, zato se dozvíme spoustu nových a důležitých informací. Nejsme sice o nic blíž k rozuzlení, ale celý příběh je o něco jasnější. Akce tu sice není tolik jako v předchozím díle, ale nudit se rozhodněte nebudete. Příběh pěkně odsýpá a než se nadějete je tu konec, tedy konec dílu, protože na ten opravdový konec si budeme muset počkat až na konec května. Obvykle si na konci ráda zateoretizuji, jaký dopad vše může mít na příběh Dragon Age 4. Tentokrát si ale počkám na třetí díl, protože pak už budu mít slušný materiál k dalším teoriím.
Pokud se vám líbil první díl, tak vás Dragon Age: Dark Fortress #2 nezklame. Komiks přináší dalších pár dílů do mozaiky zvané Dragon Age lore. Příběh je rozehrán zajímavě, i když ne zcela překvapivě. Rozuzlení přijde už za tři týdny ve třetím díle, ke kterému zatím neznáme ani obálku. Což trochu navádí k myšlence, že na ní bude zobrazeno něco zásadního. No, nechme se překvapit.
Verdikt
Příběh - 95%
Postavy - 95%
Styl psaní - 95%
Ilustrace - 90%
94%
Naše Skóre
Druhý díl této minisérie nás ještě více zatáhne do příběhu. Ten sice není tak akční jako v předchozím díle, ale je zajímavý. Přečtení je povinností pro každého fanouška Dragon Age.