NovinkyPS4PS5

PlayStation Plus se snaží dohnat Xbox Gamepass

Již nějakou tu dobu s napětím očekáváme, s čím přijde na trh herních předplatitelských služeb, jimž aktuálně bezpochyby kraluje Microsoft, jeho největší konkurent – Sony. Ten na své konzole poskytuje hned několik služeb jako PlayStation Plus nebo PlayStation Now. Nyní Sony přichází s odvážným tahem. V červnu se totiž vytasí s rebrandovanou značkou PlayStation Plus.

Stále pod názvem PlayStation Plus bude mít tato nová verze předplatného tři úrovně systému: Essential, Extra a Premium. Pojďme si podrobněji představit, co konkrétní druhy placeného členství obsahují a samozřejmě to nejdůležitější, a to kolik si za dané úrovně připlatíte.

Verze Essential

Tato verze bude v podstatě stejná, jako aktuální verze Plus. Obsahuje tedy:

  • slevy na koupi her
  • dvě bezplatné hry ke stažení každý měsíc
  • cloudové úložiště pro vaše uložených pozic ve hrách
  • přístup k online multiplayeru

Důležitým faktem je, že tato úroveň předplatného zůstává cenově stejná jako aktuální verze. Neexistuje tak jakákoliv levnější varianta pro PlayStation hráče, jak získat přístup k multiplayerovým složkám her. Cenovka tak u Essential verze u nás bude stanovena na €8,99 měsíčně, €24.99 čtvrtletně nebo €59.99 ročně.

PlayStation Plus Extra

Platícím poskytne tato volba placeného obsahu vše od Essentialu a navíc knihovnu 400 her z éry PlayStation 4 a 5. To je částečně to, co nabízel PlayStation Now před tím, než byl spojen do této služby předplatného. Tato úroveň stojí €13,99 měsíčně, €39.99 čtvrtletně nebo €99,99 ročně.

Premium a Deluxe

Nejdražší a nejvíce obsahem nabitý balíček PlayStation Plus nese pojmenování Premium. V ceně jsou samozřejmě obsaženy všechny výhody víše zmíněných balíčků a navrch budete mít k dispozici dalších 340 her z éry konzolí PlayStation 3, PlayStation 2, PlayStation a PSP. Cenovka této nejvyšší řady předplatného bude stanovena v Evropě na €16,99 měsíčně, €49,99 čtvrtletně nebo €119,9 ročně.

Za všimnutí stojí i fakt, že cloudové streamování není dostupné v každém státě. V určitých zemích existuje také čtvrtá úroveň pod názvem Deluxe, která bude levnější a nabídne jen hry, které jsou ke stažení na úrovni Premium.

Zajímavé novinky, jen asi ne úplně pro každého

U verze Premium je zajímavé, že hry z PS3 budou dostupné pro hraní pouze prostřednictvím cloudového streamování. Na rozdíl od toho některé tituly z původního PlayStationu, PlayStationu 2 a PSP budou k dispozici k hraní jak přes cloud nebo si je budete moci i stáhnout. Nesmíme zapomenout u této úrovně i možnost, kterou si Sony půjčuje od Steamu – předplatitelé této úrovně si budou moci všechny hry po určité, blíže nespecifikované době nejdříve vyzkoušet a zjistit tak jestli jim vyhovují či ne.

Novinky v předplatném pro majitele PlayStationů jsou jistě zajímavé a pro určité typy hráčů je to rozhodně velké plus. Bohužel nevím jak vám, ale mně osobně nepřijde tento produkt jako schopný a cenově dostupný konkurent Xbox Gamepassu prostě nepřijde.

Zdroj
Foto: PlayStation

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button