NovinkyPCRoleplay

Přeživší apokalypsy na Deer Isle čelili hurikánu WIPE

Post-apokalyptická hra DayZ představuje hráčům svět podobný tomu našemu. V podstatě až na několik geopolitických odlišností a pár fiktivních oblastí, je to svět, jaký nám byl dobře známý. V tomto světě ovšem vypukla pandemie a lidstvu se vymkla z rukou. Nakažení lidé se svým chováním podobají zombie a kdo si nedá pozor, tomu se setkání s nimi stane osudným. Samotná hra je přitom otevřeným světem, kde si hráči mohou dělat prakticky cokoliv. Tato skutečnost je klíčová pro Roleplayery. Ti si v této hře vytvořili svůj ostrov a na něm zažívají vlastní příběhy.

Deer Isle – skutečně existuje?

Jelení ostrov (Deer Isle), o kterém se v tomto článku budu zmiňovat, je fiktivní prostor, jehož existenci definují Roleplayeři světa DayZ. Ostrov samotný je ovšem inspirovaný skutečným stejnojmenným ostrovem, který se nachází v severozápadním státě Maine na území Spojených států. Takže ano, existuje. Dokonce i přístavní město Stonington se na ostrově nachází a to jak reálně, tak ve hře. Když se na něj pořádně podíváte, tak zjistíte, že se sobě v mnohém podobá. Ostatní města na fiktivním ostrově jsou inspirována jinými skutečnými městy státu Maine, třeba Waldoboro.

Oblast “Paris Island” (Big Western Military Area) má také svou skutečnou předlohu, ale v Jižní Karolíně (USA). Jedná se o zaváděcí tábor, kterým každoročně projde přes 16 000 vojáků. Deerisle Airfield je inspirován reálným “Knox County Regional Airport” v Knox County (Maine, USA).

Tajné vojenské základny

Severní ostrov je z větší části pokryt pohořím, jehož součástí je hora Katahdin. Najít tam můžete rozsáhlý, opuštěný, vojenský areál. Pokud se tam ale vydáte, potřebujete speciální přístupovou kartu. Ta otevře velké, vchodové, kruhové dveře, ale použitím se může zničit. Spustí se odpočet a kdo se včas nedostane ven, zůstane tam na věky a nebo do chvíle, než přijde nějaký jiný zvědavec. Podobných ukrytých míst je po ostrově mnohem více. Co se tam vlastně dělo?

Pravěký virus odhalilo tání ledovců

V LORE příběhu serveru Revival se zmiňuje několik hlavních událostí. Na ostrově přežívají lidé pandemickou apokalypsu, která započala nalezením pravěkého člověka, jež částečně odkrylo ustupování ledovců. V tomto mrazem zakonzervovaném těle bohužel číhal virus H4N7-Z, se kterým si nebylo radno zahrávat. Začal se šířit a s projevy chřipky pomalu nakažené osobě ovládl mozek. Lidé byli agresivní, měli sklony ke kanibalismu a mizela jim schopnost komunikovat. Mysleli jen na to, koho a co sežrat.

Aktuální děj se odehrává v roce 2016. Situaci už nelze zvrátit. Je potřeba začít znovu budovat společnost. Jenže na ostrově se najednou začínají vynořovat další otázky – kdo jsou ti záhadní mutanti, které jste potkali? Skutečně se zde tajně vyvíjel lék? Dělala tady armáda nepovolené pokusy na lidech? 

Ostrovem se prohnal hurikán WIPE

Ostrov Deer Isle se stal domovem pro RP hráče serveru Revival. Nedávno se ostrovem prohnal hurikán WIPE, což znamená, že všechno bylo smazáno a je tedy ideální se právě teď do komunity a příběhu připojit. Pokud vás zaujal Ostrov nebo tématika hry a chcete hrát Roleplay stylem, pak vám mohu tento server vřele doporučit.

Zajímá vás fenomén roleplayingu v PC hrách? Co to je, se dozvíte v mém předchozím článku. Otevře vám to dveře do zcela nového světa a třeba tomu skutečně propadnete. Někteří hráči na základě RP hraní rozjeli vlastní televizní stanici, psali dobové noviny nebo si splnili svůj pěvecký sen. Více se o tom můžete dočíst v tomto článku.

Zdroj
Foto: DayZ | Bohemia Interactive

Anna Hynešová

Ráda hraju hry a občas jen tak streamuju na Twitchi.🎬 Odkud mě můžete znát? Indian | Filmové novinky | Simosvět | Creeprovinky | Blackhole | Gejmrbox | Zing.cz | Hrajeme s Annie | elderscrolls-online.cz | Roleplaysvet.cz

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button