NovinkyPCPS5Xbox Series X

Mass Effect přijde o své DLC! | Novinka

Všichni určitě pociťujeme neskutečné nadšení z nadcházejícího remasteru epické storytelling trilogie Mass Effect. A abych pravdu řekl, ani mě to nenechalo harmonicky klidným. Každé dva roky si odehraju celou trilogii a pak se z toho vždy půl roku psychicky dostávám, protože ta příběhová linka mě absolutně semele. Jenže zde máme první problémy se slibovanými přídavkami. V celém remasteru má být více jak 40 DLC a původně bylo slíbené dodání všech. Co se stalo?

Co bude chybět?

První strohou informaci máme, že Mass Effect 3 nebude mít multiplayer. Toto DLC se ve fázi remasteru úplně vynechá. Co mne však mrzí víc je, že DLC Pinnacle Station z prvního dílu tam také nebude. Jeho zdrojový kód byl prý údajně ztracen a zálohy byly poškozené. Přídavek, který byl původně vytvořen třetí stranou – studiem Demiurge. V této části jsme se dostali na vesmírnou stanici, kde jsme mohli simulovat různé bojové situace v podobě holografů. Byli to přesně 3 mise, desítky skvělých předmětů a 13 různých bojových simulací na zhruba 2-3 hodinky hraní. Velká škoda!

I předtím byly komplikace

Toto DLC již nebylo součástí PS3 verze, z důvodu poškození a ztráty původního kódu. Na Steam verzi se musí složitě stahovat přes externí stránky a propojovat s knihovnou. Když už zdrojový kód konečně našli, usoudili, že je poškozený a nebudou jej opravovat. A jaké máme vyjádření od vývojářů?

Trvalo by to zhruba celých dalších 6 měsíců vývoje s většinou týmu, který zde máme k dispozici. Přál bych si, abychom to mohli udělat. Upřímně… Tento tým se spojil znovu dohromady proto, aby předělal VŠE pro singleplayer. Je to pro nás opravdu srdcervoucí nechat tento obsah válet na podlaze střižny.

Vzkazuje ředitel Mac Walters pro gameinformer.com

Na druhou stranu. S ohledem k jinému obsahu a všem ostatním přídavkům celé trilogie, je DLC Pinnacle Station asi to jedna z mála, které mi zas tolik chybět nebude. Hlavní je, že Citadel DLC pro ME3 chybět nebude. Nuže. Zatlačme slzy a pojďme vyhlížet světlejší zítřky!

Bez kterého DLC si nedokážete hru představit? Nebo byla celá trilogie pro vás také tak epochální jako pro mě?

MikeGuitarize

MikeGuitarze je hlavně špatný muzikant, beznadějný producent, netalentovaný skladatel, zlá osoba a ještě mnohem horší hráč. Avšak za nic se bohužel nestydí... Jeho plky a snahu o umění můžete sledovat na Twitchi, FB, nebo Instagramu. Taky somruje o kačky na nové CD na Patreonu. Toss a coin to you Mike! Jediný co má k plusu je jeho andělská krása ;-)

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button