NovinkyPC

Elite Dangerous na konzole nevyjde

Fanoušci vesmírných simulátorů máme tady pro vás špatnou správu. Jestliže jste byli plní očekávání, že si Elite Dangerous na konzolích zahrajete. Musíme vás zklamat. Jestli byla nějaká hra, která dávala naději na pořádnou vesmírnou akci, first-person střílečku ve vlastním vesmírném korábu s propracovanou fyzikou a funkčním světem, byl to právě Elite Dangerous. Jenže vývoj her už není tak snadný jak býval. Studia se potýkají s nejrůznějšími problémy. A ty můžou být dokonce existencionální. Proč Elite Dangerous pro konzole skončilo?

Vývoj Elite Dangerous pro konzole byl zastaven

Studio Frontier Developments potvrdilo ukončení prací na vývoji konzolového portu Elite Dangerous. Z toho co víme, se zdá, že velkým dopadem na tohle rozhodnutí má i neslavný release posledního velkého rozšíření s názvem “Oddysey”. Navíc samotné DLC vyšlo jen pro PC a na konzole mělo obrovské zpoždění. Z těchto důvodů se studio rozhodlo přerušit práce pro konzole a zaměří svůj vývoj exkluzivně pro PC.

Nelehké rozhodnutí v prospěch studia

CEO David Braben prohlásil, že tohle rozhodnutí nebylo nijak jednoduché. Elite Dangerous je pro studio srdečním záležitostí, nicméně neúspěch při posledním rozšíření a neustálé rozdělování prací mezi PC vývoj a konzolový vývoj bylo víc než obtížné. Elite Dangerous si na konzolích aktuálně zahrát můžete. Hra je v předběžném přístupu a obdrží i ty nejkritičtější aktualizace. Nicméně vývoj jako takový, se bude soustředit pouze na PC a stav konzolových portů zůstane takový jaký je. Patříte mezi fanoušky vesmírných stříleček?

Zdroj
FrontierDevelopments

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button