NovinkyPS5VR

Sony představilo ovladače pro jejich next-gen PlayStation VR | Novinka

Playstation VR patří dneska mezi tu nejdostupnější VR alternativu na trhu. Kvalitou určitě nedosahuje takových rozměrů, jako například Oculus Rift, ale pro hráče na konzolích PlayStation je to výborná varianta, jak si rozšířit svůj herní zážitek. Sony si moc dobře uvědomuje, že jejich VR není high-end model a proto na PS5 dorazí jejich next-gen PlayStation VR! A teď jsme dostali obrázky jejich nových ovladačů!

Nové PlayStation VR inspirováno Valve?

Z prvních záběrů to vypadá, že Sony si bere trošku inspirace od Valve a jejich Steam VR. Je pravdou, že dneska už dědeček mezi move ovladači – původní PS Move ovladač, má to nejlepší za sebou. Dostali jsme také vyjádření Hideaki Nishino, který zastává pozici Senior Vice Prezidenta pro Sony platformy.

V návaznosti na naše předchozí oznámení o Next-gen VR pro PS5, jsem skutečně nadšený, že vám mohu také přiblížit nové ovladače. Naším hlavním cílem je prohloubit zážitek z hraní a posílit samotný immersion celého PSVR.

Podle zveřejněných informací si nové move ovladače budou brát hodně ze svých bratříčků DualSence ovladačů pro PS5.

Design ovladačů podřízen pohodlí

Samotný design ovladačů chtělo Sony podřídit komfortu hráčů. Jejich kruhové provedení umožní mnohem příjemnější držení. Taky by nás ovladače neměly nijak omezovat v pohybu při hraní. Pokud jste teď nějak aktivněji hráli na PSVR, asi víte, že tracking Sony kamery nebyl ideální. To by se teď mělo změnit.

Nové ovladače budou vybaveny adaptivními triggery, haptickou odezvou, detekcí otisku prstů, akčními tlačítky a analogy. Nový tracking už nebude zpracovávat Sony kamera, ale nyní to bude spolupracovat s novým headsetem. To nabídne mnohem širší pole pohybu rukou a mnohem svobodnější prostor pro hraní. Za mě osobně to slibuje opravdu skutečný progres ve VR hraní a jsem zvědavý, jak bude vypadat nový headset. Koneckonců nezáleží na designu VR, ale na jeho zpracování a vykreslování. Pokud se Sony dokáže poprat s kvalitou obrazu a už se nebude zobrazovat rastr při každém hraní, bude to opravdu krok vpřed!

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Back to top button