NovinkyPCPS4PS5Xbox OneXbox Series X

Elden Ring zažívá největší launch od dob Red Dead Redemption 2

UH! Elden Ring támhle, Tree Sentinel támhle, Godfrey zase tady! Jestli jste v posledních dnech na svého partnera či partnerku zavolali Miyazaki, nikdo vám nemůže ani nic zazlívat. Od vydání poslední souls hry z dílen studia FromSoftware se na herním internetu prakticky nemluví o ničem jiném. A přes veškerý pláč rozlámaných controllerů, naštvaných hráčů a rozbitých kusů nábytku. Je k tomu dobrý důvod. Elden Ring aktuálně zažívá největší launch od dob… no Red Dead Redemption 2. A to už je majstrštyk!

Elden Ring válcuje žebříčky

Žebříček nejúspěšnějších titulů v Británii – UK Digital Charts, zveřejnil statistiky nejstahovanějších her od 26. února. Tenhle žebříček sbírá údaje za digitální i fyzické kopie her od společnosti GSD. Těmto žebříčkům tradičně vévodí staré známé klasiky. FIFA, Call of Duty, GTA. Klasický mainstream. Jenže pak přišel onen svatý datum 25. února. Elden Ring launch byl ten největší event u souls hry od dob Sekira. A prodeje explodovaly. Hra zažívá 2,5x větší prodeje než samotný Horizon Forbidden West. Titul dokonce vede nad prodeji posledního dílu FIFA a prodává se víc než Cyberpunk 2077 nebo třeba Assassin’s Creed Valhalla. Na steamu zaznamenal rekord v počtu aktivních hráčů a číslo se zastavilo na 953 426 aktivních hráčů v jeden okamžik. Zdá se, že máme nového krále. Posuďte sami – seznam nejvíce prodaných kopií (digitálních i fyzických):

  1. Elden Ring
  2. Horizon. Forbidden West
  3. FIFA 22
  4. Grand Theft Auto V
  5. Pokémon Legends: Arceus
  6. Horizon: Zero Dawn
  7. Call of Duty: Vanguard
  8. Assassin´s Creed Valhalla
  9. Mario Kart 8 Deluxe
  10. Grand Theft Auto: The Trilogy: The Definitive Edition

Hra větší než celý Westeros

Jak se zdá, nový souls král přerostl sám sebe. Tak masivní statistiky při svém launchi zažíval naposledy Red Dead Redemption 2. A to byla panečku jízda. Podle posledních statistik, 32% prodejů bylo na PlayStation 5, 30% prodejů na PC a 29% prodejů pro Xbox a PlayStation 4. Extrémní úspěch na sebe nenechává dlouho čekat a už se nám pomalu předvádějí i PC hráči. Ti jsou, jako vždy, ve svém živlu a do Elden Ringu vzniká kupa nových módů. A v tomhle hypu vznikají i takové, které hru mění a odstraňují z ní to jádro. Jeden z těch úplně nejčerstvější totiž do hry přidává možnost pauzy. Kdykoliv během souboje si tak můžete hru zastavit a odskočit si nebo ze sebe shodit ten stres. A já si říkám, proč byste to proboha do souls hry dávali? Vždyť tím mizí téměř kompletní feel! A co vy? Jedete na vlně Elden Ringu nebo soulovkám neholdujete?

Zdroj
Foto: From Software

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Seph
Host
Seph
10 měsíců před

Inu, já jsem fanoušek Souls her, kromě Demon souls to mám kompletně všechno dohrané několikrát. Bohužel nemůžu říct, že by mě Elden tak bavil, že bych to dohrál jedním dechem, spíš se bojím, že to nechám nějaký pátek ležet. Ten otevřený svět mi vůbec nevyhovuje, kolikrát jen jezdím a hledám, kde bych co mohl…nebo spíš zvládl zabít, aby z toho byl aspoň jeden level. Jsem prakticky na začátku, zrovna jsem sejmul Margit the fell omen a konečně i Tree spirit a nic mi to nepřineslo. Jediné co mi ta hra ukázala, jaký jsem byl celou dobu v Souls hrách noob. Prostě si najít místa, kde trochu zvednu level a staty a pak teprve se do toho dám. Tady mi to chybí, tak se plácám a moc mi to nejde.

Jan "White Rabbid" Kőrmendy
Člen
10 měsíců před
Reply to  Seph

Nebudu lhát mám stejné pocity 😀 je ale fakt, že ze soulovek jsem si nejvíce užil Mortal Shell 🙂 to ale neznamená, že mě Elden nebaví, spíš je v určitém ohledu o dost těžší a komplikovanější, ale to je jen otázka času než si člověk zvykne 🙂

Back to top button