NovinkyPC

Session: Skate Sim dostal nový update

Skejtování milujeme od doby, kdy jsme vyrazili v Tony Hawk’s Pro Skater na divokou jízdu nekonečných komb a milionových skóre v tabulce. Ale doba pokročila a i přesto, že remake THPS 1+2 je super nostalgie, stín na něj vrhají hry jako Session: Skate Sim. Ten je mnohem blíže tomu co dokázal Skate od EA. Technický, náročný a hlavně uvěřitelný. Jestli jste o tomhle simulátoru ještě neslyšeli, tak teď je správná doba to napravit. Protože jeho cena stoupá, stejně jako kvalita. Což se parádně ukazuje v nomém velkém updatu s číslem dva.

Nová doba

Session sleduju už poměrně dlouho a je vidět jakou cestu vývojáři z Crea-ture studia ušli. Ambice tu byly vždy, ale to jsou u většiny early-access projektů. Jenže Session fakt jede kupředu a má i předpokládané datum vydání. Vydavatelem je Nacon, takže to asi jen tak nespadne. Nicméně jestli sníte o tom, že si jednou zajezdíte v New Yorku nebo ve Philadephii, tak Session vám tu možnost nabízí. Sice jen virtuálně, ale zážitek to je.

Nový update vás provádí hrou úplně jiným způsobem než dřív. Je tu i tutoriál krok za krokem, jak jezdit na prkně a neseknout sebou o první patník. Je to mnohem čistší než to bylo dříve a už se to tváří jako hra. Jezdění se dá nastavit jakkoli potřebujete. Default nastavení nabízí nový styl ovládání. Každá noha je jedna páčka a zatáčí se pravým a levým triggerem. Na to si budete muset chvilku zvyknout. Ale pokud se do toho pustíte s vervou, tak zanedlouho budete metat treflipy jedna radost.

Video: Session: Skate Sim | Gamesmag

Prkýnko jen ne záchodový

Abyste mohli roztáčet prkýnko flipitónem na všecky strany, stačí natáhnout a fliknout správným směrem. Všechny triky jsou poskladné smysluplně a je to intuitivní pokud víte jak se jezdí na prkně. Pokud ne, dá se to naučit velmi rychle. Koneckonců jde o simulátor, takže je jasné, že to nebude jen o zběsilém točení páčkou. Grindy jsou hodně o zvyku, ale časování a vzdálenost je klíč k úspěchu. Graby jsou zatím experimentální feature. Stejně tak caspery a prima. Pokud nevíte o co jde, nevadí. Nemusíte si s tím lámat hlavu. Hra vás zabaví i bez experimentálních featur dosyta.

Z videa je jasně vidět, že je našlápnuto k pomyslnému trůnu hodně razantně. Sice je jasně vidět, že hra není bez chyb. Pata prochází obrubníkem. Občas i ruka projede zdí, ale jinak vypadá hra úžasně. Doporučuji všemi deseti, protože takové vyžití a stím updatem, který teď vyšel lepší nenajdete. Jen nečekejte instantní zábavu, ale něco do čeho budete muset vložit i nějaké to úsilí.

Zdroj
Foto: Crea-ture Studios

Lukáš Haládik

Game designer, hráč, nerd, geek a všecko k tomu. Píšu, protože mě to baví.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button