NovinkyPCPS4PS5Xbox OneXbox Series X

Assassin’s Creed Valhalla už jde full mythical

Jestli se Ubisoft může něčím pyšnit, je to určitě jejich nezlomná podpora posledního dílu ze série Assassin’s Creed. Přestože se na internetu a v hráčských komunitách objevují čím dál více názory, že s touto sérii skončili a již nehodlají kupovat a podporovat další díly, Ubisoft asi vidí finanční výsledky jinak a má stále dostatek důvěry, aby vydával další a další DLC pro jejich poslední severské dobrodružství. Nejnovější DLC pro AC: Valhalla nese název Dawn of Ragnarök a už se ani netváříme, že se jedná o série o kdysi slavném, tajném bratrstvu.

Assassin´s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarök bude to největší DLC

Co nám to DLC vůbec přináší? Ujmete se role Odina (ne, nejedná se o Všeotce), který se vydává do Svartalfheimu, aby zachránil svého syna Baldra. Protože si Surtr – nesmrtelný obr řekl, že by bylo fajn, invadnout tenhle realm a způsobit Ragnarök, nabídne vám nové DLC celých 35 hodin dalšího gameplaye. To může znít ambiciózně, pokud uvážíme, že základní hra vám bez problému vzala i 100 hodin. Nicméně, pokud jste si čas strávený ve Valhalle užili, můžete se těšit na další přísun nekonečného grindování.

Nové herní mechaniky, další gear i změna combatu

Nebylo by to nové DLC, aby nepřineslo změny do zaběhlého gameplaye a my měli pocit, že hrajeme jinou hru. V podstatě vše stojí na stejném základě jako v původní hře. Tak jako v původní hře, je tady možnost naučit se nové schopnosti. Tentokrát ale máme na výběr pouze 2 schopnosti, které budou aktivní. Víc jich jednoduše nejde. Na výběr dostaneme celkem z 5 abilit. Jedná se o Powers of:

  • the Raven – pomocí této schopnosti se proměníte v orla
  • Muspelheim – dokážete se proměnit v jednoho z Muspels a tím pádem přecházet například lávu
  • Winter – díky této schopnosti přidáte zbrani ledový efekt, který zvyšuje damage (OP v Muspelheim realmu)
  • Jotunheim – během rollování můžete odskočit na delší vzdálenost, pomocí šípů pak cestujete na větší vzdálenosti
  • Rebirth – schopnost, která respawne všechny enemy, které jste už zabili. Dokud bude schopnost aktivní, padlí enemy budou bojovat po vašem boku

Aby to nebylo všechno, do hry přibude i řada nového gearu. Mimo vybavení bude k dispozici taky úplně nová classa zbraní zvaná “Viking Atgeir”. Zbraně, které jsou vybavené dlouhou masivní čepelí, se ve spojení s blesky stávají opravdu výborným nástrojem pro boj se vším nemrtvým. A abychom toho neměli málo, během hraní dostaneme možnost zúčastnit se tzv. “Valkyrie Trials”. Tahle výzva bude klasická aréna, kde budeme čelit vlnám enemáku a úkol je snadný – přežít. Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarök vychází 10. března pro PS4, Xbox One, PS5 i Xbox Series. Vrátíte se do Valhally?

Zdroj
Foto: Assassin's Creed: Valhalla | Gamesmag

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button