Novinky

Britská vláda investuje 8 milionů liber do herních startupů

Britský UK Games Fund dostal od tamní vlády investici v hodnotě osmi milionů liber (230 milionů korun). Program pomáhá malým vývojářům a jejich projektům, od založení v roce 2015 podpořil přes 170 startupů částkou převyšující 5,7 milionu liber. Investice je součástí padesátimilionového balíčku, který britská vláda vytvořila na podporu ekonomického růstu kreativního odvětví.

„Jsem nesmírně vděčný, že můžeme pokračovat v naší práci. Naše komunita prokázala neuvěřitelnou tvůrčí kapacitu a významně podpořila ekosystém britského herního vývoje,“ uvedl Paul Durrant ředitel společnosti UK Games Talent and Finance, která UK Games Fund provozuje.

Program UK Games Fund pravidelně vybírá několik nezávislých herních projektů, kterým přispěje až 25 tisíc liber (730 tisíc korun). Za sedm let fungování programu proběhlo osm výběrčích kol. Loni podpořil 11 herních startupů, předloni téměř čtyřikrát více. Minulý měsíc se vybralo dalších 12 studií, které získají podporu. Seznam všech podpořených projektů najdete zde.

„Kreativní průmysl ve Spojeném království je skutečně světovou třídou,“ komentovala státní tajemnice kultury Nadine Dorries. Které známé hry ale v Británii vznikly? Například původní Tomb Raider, Rome: Total War, Grand Theft Auto, Burnout Paradise, Dirt, Batman Arkham Asylum, ale také mnoho dalších.

Kromě osmimilionové investice do her britská vláda investovala také 21 milionů liber do filmové produkce UK Global Screen Fund a 18 milionů do mimolondýnských kreativních podniků. Tím cílí na rozšíření kulturního centra i za hranice hlavního města v rámci vyrovnávacích plánů.

Skeleton Crew, jedna z her podpořených programem UK Games Fund

V Česku se většina herního průmyslu zaštiťuje pod Asociaci českých herních vývojářů. Ta kromě Czech & Slovak Games Week produkuje třeba studie týkající se tuzemského průmyslu. V roce 2020 se zaměřila na aktuální situaci v českých studiích, loni ji aktualizovala o proběhlý rok a upozornila na nedostatky z hlediska státní podpory.

Zdroj
Foto: Unsplash.com

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button