Novinky

Team17 je dalším studiem, které se distancuje od NFT

Pouhý jeden den trvalo, než se videoherní studio Team17 (známé hlavně pro svou sérii Worms) rozhodlo ustoupit od svého projektu MetaWorms. Ten měl umožnit fanouškům wormsíků pořídit si své vlastní červí NFT. Studiu se ale za tento tah dostalo silně negativních reakcí jak od fanoušků, tak od dalších herních vývojářů. Na svém Twitteru pak vydalo vyjádření, že se rozhodli naslouchat svému okolí a projekt ruší.

Nejedná se o první společnost, která po negativní odezvě z podobného nápadu vycouvala. V prosinci se stejná situace udála i v souvislosti se hrou S.T.A.L.K.E.R. 2. Team17 kromě herního vývoje funguje i jako vydavatel a některé společnosti, které u něj vydaly své hry, se během dne k chystaným MetaWorms vyjádřily vysoce negativně, což jistě celý proces urychlilo. Konkrétně se jedná o tvůrce Overcooked Ghost Town Games, tvůrce The Blasphemous The Game Kitchen a tvůrce Yooka-Laylee Playtonic Games. Nejvíce pozornosti ale přitáhlo vyjádření studia Aggro Crab, tvůrce hry Going Under. Vývojáři nejen oznámili, že za takových podmínek nehodlají s Team17 dále spolupracovat, navíc označili NFT za „zkurvený podraz“.

NFT se v posledním roce staly v herním průmyslu často diskutovaným tématem a různá studia k němu zaujímají rozdílné postoje. Konami tak například k 35. výročí Castlevanie vydalo řadu tematických NFT, které bylo od 12. ledna možné získat v aukci. O vstupu na trh s NFT uvažuje i Epic Games a Ubisoft už se stihl pěkně spálit – lidé jejich Ghost Recon NFT těžce proignorovali.

Zdroj
Foto: Team17

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button