DeskovkyHerní sérieNovinkyReportyTabletop

Nevíte, jak na barvení miniatur? Zkuste to ve FYFTU

Vlastníte deskovku s realistickými figurkami a přišlo vám, že jejich standardní šedá barva prostě stojí za prd? Zajímají vás světy Warhammer a Dungeons & Dragons? Nebo prostě hledáte nový koníček, který zahrnuje preciznost, spoustu barev a komunitu nadšenců? Možná by vás mohlo zaujmout barvení miniatur. Jenže jak na to?

Jak začít s barvením miniatur

Možná jste o tom nikdy neslyšeli. Možná víte, o co jde a třeba jste si i řekli, že to chcete zkusit. Nebo dokonce už jste si i pořídili sadu, sledujete tutoriály, ale chybí vám malé popostrčení. Na tom vůbec nezáleží. Podstatné je pouze chtít začít. A právě se začátky, které dovedou být poněkud krušné, vám může pomoct workshop pořádaný FYFTem. Jedná se o obchod, jenž velmi sympaticky podporuje různé volnočasové aktivity. Kromě velkého sortimentu deskovek nabízejí také různé hračky, udělátka a věcičky, o kterých jsem před návštěvou FYFTu v životě neslyšela. (pozn. red. Vím, co si asi teď říkáte. Nenápadnější reklama už by to být nemohla. Ale za mrknutí to opravdu stojí).

Vraťme se ale k tématu. Tenhle obchůdek pořádá různé workshopy, které slouží k právě rozvíjení neobvyklých koníčků. Nedávno uskutečnili právě barvení miniatur pro začátečníky. Předmětem barvení byly dvě figurky ze světů Warhammer: Age of Sigmar a Warhammer 40k. Oba světy dobře znám, nicméně o barvení figurek jsem do nedávna nevěděla skoro nic. Jak se brzy ukázalo, ani na jednom nezáleželo.

Nadšení lidé a pohodová atmosféra

Nikoho nezajímalo, jestli dokážete sypat z rukávu jednotlivé kapituly Ultramariňáků, ani jestli umíte malovat. Instruktor s námi prošel všechno hezky od začátku a srozumitelně. Nebylo potřeba s sebou nic nosit. Všechno potřebné zařídili organizátoři. Po úvodu jsme měli při tvoření naprosto volnou ruku. Předloha nebyla důležitá. Vše záviselo čistě na účastnících. I když mi všechno bylo srozumitelné, tak jsem spolu s mými Stormcast Eternal a Space Marine chvíli na sebe tupě civěli. Nakonec jsme však našli společnou řeč, takže výsledkem mého pětihodinového snažení se můžete směle pokochat.

Může se vám to zdát jako dlouhá doba, ale za sebe musím říct, že to bylo málo času. Kluky jsem sice stihla nabarvit, ale ještě je na nich spousta práce.

Každopádně jsem si workshop moc užila. Jde o super způsob, jak si zarelaxovat, nasát jinou atmosféru a vyzkoušet něco nového. Cena za akci je vzhledem ke strávenému času a neomezenému používání barev velmi přívětivá. Jediné, co bych vytkla, bylo málo barviček na výběr. Tím nechci říct, že by jich tam bylo málo, ale přece jen jich mohlo být o něco víc. Jinak z mého pohledu úplného začátečníka není co dalšího vytknout.

Pro již trochu zběhlejší barvíře je pořádán 6.11 – 7.11. v Praze další workshop, který probíhá přes noc.

Lucie "Mystica" Laštovková

Hráčka všemožných her a čtenářka všemožných knih. Závislačka na dobrém jídle. Začínající game designérka a nenapravitelný snílek.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button