Novinky

GDC 2022 už nebude online! Dva roky se akce konala virtuálně

Příští Game Developers Conference proběhne zcela prezenčně, fyzicky a lidsky! Teda, minimálně tak to organizátor Informa Tech plánuje. Loňská přitom probíhala online, stejně jako letošní. GDC 2022 se bude konat od 21. do 25. března v sanfranciském Moscone Center. Letošní konference probíhá od 19. července až do 23. a jsou na ní přítomni i přední čeští vývojáři, třeba Bohemia Interactive.

Jsme nadšeni, že můžeme spustit dosud nejrobustnější virtuální GDC, která nabízí obrovské množství jedinečného obsahu z celého odvětví. Také se velmi těšíme na návrat GDC 2022 do San Francisca a na příležitost vidět všechny znovu osobně. Katie Stern, manažerka v Informa Tech

Na letošní konferenci se prezentují i čeští vývojáři pod záštitou Asociace českých herních vývojářů, která pravidelně vypracovává průzkumy tuzemského herního průmyslu. Česko tam zastoupí na vlastním virtuálním stánku celkem pět studií. Tři kovaní a světoznámí vývojáři – Bohemia Interactive, Madfinger Games a Beresnev Games. Dále dvě indie studia, a sice Charles Games a Honestly Games. Z českého prostředí se představí také společnost DIVR Labs, která nabízí novodobé zážitky díky virtuální realitě. Pobočku má mimo Prahy i v Dubaji.

Podpora našich kreativních průmyslových odvětví, ať už jde o film, animaci nebo počítačové hry, je jedním z našich hlavních cílů zde v Kalifornii. Jaroslav Olša, Jr., český generální konzul v Los Angeles

Game Developers Conference se koná už 33 let a zúčastnit se jí může každý. Každý, kdo je ochotný za lístek dát od 350 do 1500 dolarů.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button