AnimeKomiksNovinky

Titáni i formátem. Největší manga všech dob prodána za 2 minuty! | Novinka

Attack on Titan. Anime, které aktuálně čeří vody nejedné diskuze na otaku fórech po celém světě. Pocta Hadžimemu Isajamovi by nemohla být větší. A to doslova. Za pár dní nás čeká posledních pár kapitol příběhu mangy, která vychází už od roku 2009. A nebyli by to Japonci, kdybychom se od nich nedočkali něčeho megalomanského na závěr. Jedna z nejúspěšnějších manga sérií všech dob (v japonském originále Shingeki no Kyojin a u nás jako Útok titánů), se dočkala stejně gigantického vydání, jako jsou samotní titáni.

Hadžime se rozhodl, že chce svůj nejlepší životní počin zakončit velkolepě a poslal do oběhu 100 kopií speciálního vydání mangy o rozměru dospělého člověka.

Gigantické vydání mangy o devadesáti šesti stranách zahrnuje dvě kapitoly Attack on Titan, váží neuvěřitelných 13,7 kilogramů a knihu je možné skladovat jen vodorovně. Nakladatelství Kodansha fanoušky varovalo, že při jiném vystavení hrozí, že svazek pod tíhou stránek spadne. Ovšem ani fakt, že je kniha prakticky neskladná a její cena se vyšplhala na 150 tisíc jenů (zhruba 30 tisíc korun), neodradil zaryté fanoušky od její koupě. Za necelé dvě minuty bylo všech 100 výtisků pryč. Původní plán byl, že se 6. března otevřou rezervace pro možnost koupě a 11. března opět zavřou. Tohle nečekal ani sám Hadžime.

Nejedná se však jen o samotnou poctu manga sérii a jejímu tvůrci. Účelem bylo i překonat dosavadní Guinessův rekord Největší komiksové knihy všech dob. Ten do teď držel brazilský grafický román Turma da Mônica vydaný v roce 2018. Myslím, že se PR oddělení Kodanshy činilo. Kdo jiný by měl obhájit titul, než kniha titánských rozměrů ze světa titánů?

Gabriela “Inie“ Hudec

Znáte to. Alter ego žijící vlastním životem ve virtuálním světě. A je mu tam moc dobře.

Podobné články

Back to top button