NovinkyXbox OneXbox Series X

Outriders součástí Xbox Game Passu! | Novinka

I já patřím do skupiny lidí, kteří nedočkavě očekávali první demo verzi brutálního RPG Outriders z dílny Square Enixu. A dočkala jsem se. I když je pro mě jakákoliv střílečka na PlayStation 4 utrpením (páč fakt neumím mířit), tady jsem zatnula zuby. Nemohla jsem se dočkat na svět připomínající kombinaci Mad Maxe a Avataru s troškou Cyberpunku a klasického průseru s celosvětovým technologickým kolapsem. Přesně tohle a mnohem více jsem dostala. Tenhle žánrový hybrid s neotřelým systémem pudu sebezáchovy vás jednoduše bude bavit.

Square Enix hru urputně tlačí a snaží se udělat všechno proto, aby si ji mohl zahrát opravdu každý. I pro mě osobně ale bylo velkým překvapením, když vývojáři oznámili, že hra bude k dispozici i pro telefony a tablety s Androidem prostřednictvím Xbox Cloud Gaming (Beta) s Xbox Game Pass. Od 1. dubna (a prý se vážně nejedná o aprílový žert) mohou tedy vlastníci Xbox Game Passu a Xbox Game Passu Ultimate skočit do futuristického světa rovnou po hlavě.

Outriders je hra odehrávající se vzdálené budoucnosti a na ještě vzdálenější planetě. Jako čerstvě probuzený Outrider se budete snažit pochopit, co vše se za 30 let vašeho spánku v kryostázi událo a je nad slunce jasné, že to nebudete mít jednoduché. Hra je zaměřena na slogan znič, abys přežil, který v tomto případě platí doslova. Tajemná bouře Anomálie vypálila veškerou technologii, která je pokročilejší než žárovka a zapříčinila zrod divokých příšer. Veškeré pokusy o kolonizaci planety pro záchranu lidstva se proměnily ve vyhlazovací válku.

Hru si můžete užít v několika nastaveních. Ať už se rozhodnete pro singleplayer, nebo co-op, nezapomínejte na to, že se jedná o cross-play. Planetu můžete zkoumat křížem krážem a postupně zjistit, odkud přichází záhadný a vám známý signál.

A na závěr bych opět ráda upozornila, že trailer je naprosto geniální a doprovází jej ještě geniálnější hudba.

Gabriela “Inie“ Hudec

Znáte to. Alter ego žijící vlastním životem ve virtuálním světě. A je mu tam moc dobře.

Podobné články

Back to top button