Novinky

Moderův Koutek #1: Pilot + KC:D apex overhaul! | Novinka

Poslední dobou jsem objevil zálibu v módování snad všech her, které to umožňují a u kterých je modérská komunita aktivní. Co si budeme povídat, nejlépe na tom stále je Skyrim. Ale nesmíme samozřejmě zapomenout na další oblíbené hry, které jsou v komunitě moderů a hráčů velmi populární. Mezi nimi je samozřejmě Minecraft, Arma 3, Mount&Blade: Warband nebo nový Bannerlord, Fallout 3, New Vegas i vyhlášený Fallout 4 a neměl bych opomenout i GTA 5. Samozřejmě je rozdíl mezi způsobem provedení. Některé módy nám mění grafiku, některé mechaniky, jiné přidávají další obsah apod. Dnes už je myslím málo lidí, co nehrálo Skyrim s alespoň 600+ módy.

Pozornosti moderské komunity samozřejmě neuniklo ani české Kingdom Come: Deliverance. Módů je na něj dostupných opravdu hodně. A tak mě napadlo, že si zde uděláme takový malý nákus, co se dá třeba právě s KC:D udělat graficky. A pak rozhodnete vy sami čtenáři, zda si uděláme seriál, kde se mrkneme na to, jak hry módovat, přetvářet, ve většině případů i vylepšovat pomocí módů od komunity. Ono totiž nahrát a použít pár módů není nikdy zas takový problém. Ale v momentě, kdy ve hře chceme vylepšit věcí více, upravit různé mechaniky, přidat mechaniky jiné, k tomu nějaké ty grafické číčovinky… Věřte, že na 50 módů se dostanete a ani nemrknete.

Takže k věci!

Máme tady kompletní grafické vylepšení KC:D, které opravdu bere dech. Njedná se jen o první ENB (o tom popřípadě někdy příště) pro hru, ale i o nové vylepšené textury. Pod palcem je tedy nejen krajinka, ale i zvířata, zbraně, zbroje a oblečení, architektura, obloha, počasí, no, prostě všechno. Mrkněte a přesvědčte se sami. Toto víceméně není práce modera, ale maníka, který dal spousty módů k sobě, seřadil a zařídil, aby spolu fungovaly. Vše je ZDE v odkazu i s vysvětlením, jak celý tento grafický masterpiece zprovoznit.

Co na to říkáte? Já musím říct, že hraní si s grafickými balíčky mě baví všeobecně u všech her co móduji. Zajímalo by vás třeba, jak komplet překopat, nebo jen lehce vylepšit vaše oblíbené hry? Vrhneme se společně do alchymistické laboratoře plné módů? Jen mi dejte vědět!

[yop_poll id=”1″]

MikeGuitarize

MikeGuitarze je hlavně špatný muzikant, beznadějný producent, netalentovaný skladatel, zlá osoba a ještě mnohem horší hráč. Avšak za nic se bohužel nestydí... Jeho plky a snahu o umění můžete sledovat na Twitchi, FB, nebo Instagramu. Taky somruje o kačky na nové CD na Patreonu. Toss a coin to you Mike! Jediný co má k plusu je jeho andělská krása ;-)

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button