NovinkyPC

Age of Empire III kdysi a dnes. Jak vypadá nová Definitive Edition?

Před pár dny vyšel remake Age of Empires III Definitive Edition a člověk se samozřejmě neubrání srovnání s původní hrou. A jak tedy srovnávání dopadlo?

Age of Empires III vyšlo původně v roce 2007 a i tehdy bylo oproti svým předchůdcům graficky na výši a nová hra se v tomto neliší. Grafický upgrade je již patrný při prvním spuštění. Menu je kompletně předělané a z mého pohledu je mnohem přehlednější.

I uživatelské rozhraní se dočkalo vylepšení. Nyní již nezabírá spodní třetinu obrazovky, ale je mnohem lépe rozloženo tak, že je vidět mnohem více z herní plochy. Novinkou je viditelně umístěný počet osadníků ke každé surovině, takže člověk nemusí zdlouhavě počítat kolik kde má lidí. Zvlášť užitečné je to pro lidi jako já, co za každou cenu chtějí mít stejný počet lidí u každý suroviny.

Grafika je nyní mnohem detailnější i když animacím se zas až tak mnoho vylepšení nedostalo, ale Age of Empires nás nikdy neuchvacovala svými animacemi ale svou hratelností. A ta se nezměnila. I když jsou ve hře mnohé změny jsou spíše kosmetického rázu a hru jako takovou nemění.

Nahoře původní AoE III dole Definitive edition

Výjimkou jsou dva zcela nové módy. První z nich Historical Battles nás postupně nechá prožít význačné bitvy z historie. Druhý z nich The Art of War nabízí kolekci výzev. V každé z nich máme možnost získat tři různé typy ocenění podle toho do jaké míry se nám podaří výzvu splnit.

Do původního příběhu vývojáři prakticky nezasáhly. Jen upravily fakta a detaily ohledně původních američanů a jistých historických událostí jich týkajících se. Podle jejich vlastních slov bylo s touto látkou v původní hře nakládáno příliš volně, a tak to chtějí nyní napravit. Stále nás tedy čekají tři kampaně, první dvě nás zavedou do Ameriky v období kolonizace a třetí do Asie v různých historických obdobích.

Celkově si myslím, že se Definitive Edition povedla, ale otázkou zůstává, zda se vyplatí koupit zcela novou hru pokud už tu starou vlastníme. Ve hře se objevilo spoustu malých vylepšení, která hraní zpříjemňují, ale i přesto se de facto hraje vlastně stejně. Takže pokud vlastníte původní hru a nebažíte po nejnovější grafice můžete klidně zůstat u původní verze. Pokud ale hru nevlastníte, je tohle výborná koupě. A jestli si platíte Xbox Game Pass, pak není co řešit a směle instalujte, protože i po letech má tahle hra, co nabídnout.

Kristina "Speedy" Gonzálezová

Ráda se označuji za sběratele konzolí, ale zatím jich vlastním pouhých 20. Čtení, hraní a historie jsou mojí vášní a nedostatek času na koníčky věčným problémem. Fantasy, sci-fi, horor, detektivka, komiks nic mi není cizí.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button