NovinkyPS4PS5

Chystá se nám Dirt 5 !

Tuhle závodní pecku snad ani netřeba představovat. První Colin McRae: Dirt vyšel už v roce 2007 a vcelku bez problémů si získal svoji funbase. Nebyl proto důvod nepokračovat v dalších dílech. Tentokrát již s číslovkou 5 a měli by jsme se setkat někdy z kraje října 2020.

Z traileru je známo vesměs to, co už všichni známe a na co jsme od Dirtu zvyklí. To znamená spousta vozidel a to v disciplínách jako Rally, rally sprint, classic rally, offroad, buggy a další. No, ve zkratce se projedete v různorodé škále aut a k tomu budete mít vždy adekvátní trať s různými povrchy.

Taky se vrátí “Gymkhana” což je něco jako driftovací překážková dráha, kde vás čekají různé úkoly. No a ty budete plnit jak? No ty budete plnit v driftu sakra a ne v nějakém lysohlávkovém, ale pěkně v autě!

Co mě osobně nejvíc těší je pak lokální splitscreen. Takže když přijde kámoš na pivo, nebo kámoška lakovat nehty (nebo co vy holky to vlastně spolu děláte), tak můžete připojit druhý ovladač nebo klávesku a hurá spolu na trať. Splitscreen je max pro 4 hráče, ovšem dle mého názoru je to už takové nic moc, kdy ze samotného obrazu nemá nikdo nic a proto je asi lepší se v případě více lidí vystřídat po dvou.

No, prostě a jasně, nejspíš nás nečeká žádný velký skok kupředu a Dirt s největší pravděpodobností zůstane Dirtem tak jak ho známe. Takže rychlý, dobře balancovaný mezi arkádou a simulací a hlavně zábavný. Proto vyplývá otázka, zda vlastně od něj chceme něco víc, než jen nové soutěže, auta, tratě a podobný obsah? Já se těším.

David "Salamista" Hrňa

Všichni máme jedno společné - máme rádi hry! Ať hraješ na čemkoliv a cokoliv, jde nám o zábavu! Toho se držme.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button