KomiksNovinky

Dragon Age: Dark Fortress – Sneak peak, díky Amazone | Novinka

První díl komiksu Dragon Age: Dark Fortress sice vyjde na konci března, ale už teď do něj můžeme nahlédnou díky Amazonu. Na anglickém Amazonu se objevilo prvních 10 stran komiksu, a to u souboru všech tří dílů, který je plánovaný na září. Těžko říct, jestli se ukázky objevily omylem, či cíleně, ale to je stejně jedno, hlavně, že je máme k dispozici.

Na koho se můžeme těšit?

Díky těmto 10 stranám jsme se dozvěděli několik informací, které by mohly mít dopad i na Dragon Age 4. Samozřejmě na něj bude mít vliv i to, jak tento příběh skončí. Skupinka, která nám vykrystalizovala z posledních několika komiksů, je na cestě k Castellum Tenebris. Tam mířila zbraň posílená červeným lyriem, po které jde inkviziční část skupiny, i sarkofág, který chce zničit Fenris. Na koho se můžeme těšit v novém komiksu? Po událostech předchozího dílu Blue Wraith je složení party dobrodruhů následující: za inkviziční tým nastupuje Tessa, Marius známý též jako Magekiller, Ser Aaron a Vae, skupinu doplňují Francesca, tevinterský mág a Fenris, kterého už důvěrně známe z Dragon Age II. A nesmíme také zapomenou na Autumn, roztomilou a smrtící mabari.

O co tedy půjde?

Takže co zajímavého nám prvních 10 stran nabízí? Vypíchnu zde jen to nejzajímavější. Objevuje se bastard bývalého Fenrisova pána, kterého jsme měli možnost zabít v Dragon Age II. I přesto, že je nemanželským nepřiznaným synem, jmenuje se stejně jako jeho otec Danarius. Moje spekulace z dřívějšího článku se potvrdily – opravdu se chtějí pokusit zkombinovat schopnosti sarkofágu s červeným lyriem. Toho chtějí dosáhnout skrze meč vytvořený pomocí sošky z červeného lyria, kterou tak dobře známe. Podle textu to vypadá, že meč nebyl vytvořen přímo ze sošky, jak tomu bylo v Dragon Age II, ale byl vytvořen s její pomocí a soška zůstala nedotčená. Zdá se také, že soška je stále v jejich vlastnictví, což samozřejmě znamená, že ji Solas stále ještě nezískal. Otázkou je, zda ji přivezli do Castellum Tenebris, či ne. Pokud ano, pak je tu možnost, že se v tomto příběhu dočkáme Solase.

Zajímavostí je, že muž, který zajistil sošku z červeného lyria pro experiment, mluví o tom, že soška neslouží jen k výrobě zbraní. Zbraní v množném čísle. Je tedy možné, že existují další meče či jiné zbraně, než ten jeden meč, který použijí pro experiment. Na odpovědi si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Přinejmenším do konce března, kdy vychází první díl Dragon Age: Dark Fortress, ale mnohem pravděpodobněji ještě déle.

Víte, že už je to 17 let, co vyšel Pár Pařmenů? Zavzpomínejte na toto veledílo v našem článku. A taky si nezapomeňte přečíst nejnovější MAGlajz, aby jste si byli jisti, že vám nic neuniklo.

Kristina "Speedy" Gonzálezová

Ráda se označuji za sběratele konzolí, ale zatím jich vlastním pouhých 20. Čtení, hraní a historie jsou mojí vášní a nedostatek času na koníčky věčným problémem. Fantasy, sci-fi, horor, detektivka, komiks nic mi není cizí.

Podobné články

Back to top button