HryNovinkyPC

Valheim: Road map plánovaná pro tento rok | Téma dne

Valheim: Road map ukazuje, jaké updaty jsou plánované do hry tento rok. Hráči této survival adventury by se měli dočkat nových stavebních prvků, bojového systému a také nového biomu s novým bossem. Teď však ještě všech pět vývojářů ze studia Iron Gate dost zaměstnávají opravy bugů. Hru si totiž koupilo už více jak čtyři miliony hráčů a většinou platí, že čím více hráčů ve hře je, tím větší jsou šance na projevení bugů.

Valheim: Road map pro rok 2021

Pojďme se podívat, co na nás v každém z plánovaných updatů pro tento rok čeká. Valheim: Road map je zatím dostupná jen v angličtině. Názvy jednotlivých updatů nejsou nijak složité ani tajuplné a většina z nich docela jasně napovídá, co bude jejich obsahem.

Update 1: Hearth and Home (Srdce a domov)

Hned první update má do hry přidat nové stavící prvky a také nové činnosti, které se kolem domu dají dělat. Ve Valheimu je vaše zázemí velice důležité. Pro některé hráče je právě stavění budov v této hře důvodem, proč se do Valheimu každý den vrací. Já osobně jsem byla ve hře docela spokojená s dostupnými prvky, ale po nějaké době mi už trochu chybí další variace. Také je občas těžší kombinovat stavební části ze dřeva a kamene.

Heart and Home by měl přidat do hry i nové recepty a dost možná i suroviny. Vaření jídla je ve hře opravdu důležité, protože jídlo ovlivňuje vaši úroveň zdraví a staminy. A když potkáte bandičku divokých vlků nebo, ať Odin nedopustí, skupinku fulingů, opravdu si přejete mít dost staminy na útěk a dost životů.

Update 2: Cult of the Wolf (Kult vlka)

O druhém updatu toho nevíme tolik, ale měl by se soutředit na bojový systém a prozkoumávání. Název “Kult vlka” trochu navádí k vlkům a vlkodlakům. Jelikož se vlci nachází v biomu Mountains, je možné, se tam přibudou další tvorové. Zatím v horách můžete potkat jen ledové draky, vlky, kamenného golema a v noci fenringy (vlkodlaky). Ostatně i ostatním biomům by neuškodilo nějaké oživení, ačkoliv je v každém biomu zástup různých bytostí, po čase se trochu okoukají. Nabízí se taky otázka, jestli třeba do hry nepřibudou nějací minibossové.

Update 3: Ships and the Sea (Lodě a moře)

Tento update se už podle názvu bude zaobírat plavbou na moři a mořským biomem jako takovým. Plavba na moři tvoří ve Valheimu velkou část hraní, protože Většina map má hromadu malých ostrůvků, které jde přeplout pouze na větší lodi. Abyste našli bosse, železo a stříbro, musíte se hodně plavit. A jelikož se nejde s žádnou rudou teleportovat, musíte používat k přepravě kovů lodě.

Autoři uvedli, že ačkoliv funkční plavení na lodích jako takové ve hře už je, plánují rozšířit některé prvky a snad i oživit biom oceánu. Na moři zatím můžete potkat jen tvora sea serpent a pokud se vám poštěstí, tak příšeru Leviathan (z toho se dá těžit chitin). Do hry tak snad v budoucnosti přibudou další mořští tvorové, kteří plavbu na lodi ozvláštní. Stejně tak se snad dočkáme nějakého propracovanějšího systému stavění lodí, ve kterém bychom měli možnost větší customizace a třeba nějaké upgrady.

Update 4: Nový biom Mistlands

Poslední velký update má do hry přidat nový biom s názvem Mistlands. Já osobně jsem už na tento biom ve hře narazila, ale je zatím prázdný. Jedná se o velice temný les pokrytý pavučinami a mlhou. Podle Iron Gatu má být ve hře finálně osm biomů a každý z nich má mít vlastního bosse. Můžeme tak možná předpokládat, že šestým bossem bude obrovský pavouk nebo něco podobného. Minimálně ty pavučiny by tomu napovídaly!

Co se však týká nových biomů, Iron Gate zatím nemá jasno, jakým způsobem je bude do map vkládat. Placeholdery na nové biomy už na mapách jsou. Každá mapa ve Valheimu je ale náhodně generovaná. Je tedy otázka, jestli autoři hry prostě rozšíří okraje mapy pro nové biomy, nebo přepíšou části mapy, které už hráči ale mohli objevit a něco na nich postavit. Nebo zda-li bude nutné vygenerovat mapu novou, což by ale zkazilo mnohým hráčům desítky hodin strávené objevováním obrovské mapy.

Další možné updaty

Ačkoliv budou zřejmě mít autoři hry plné ruce práce se čtyřmi velkými updaty, mají i další plány, na které snad najdou čas. Mezi drobnější updaty, které by rádi v tomto roce vydali, patří přidání interakcí do multiplayeru, zlepšení bojového systému a přidání fází měsíce. Můžeme se také dočkat i dehtových jam, rozšíření invetory slotů pomocí vendora a sandbox módu. Trochu tajuplně působí přidání “svartalfar brigands“, což by měli být loupežní trpaslíci ze severské mytologie. Jako třešinka na dortu by mohlo být přidání havrana Munina, který by doplnil Hugina. Ten už ve hře je, od začátku hráčovi dává tipy a vysvětluje mu některé herní mechaniky.


O hře Valheim

Valheim je indie survival hra inspirovaná severskou mytologií. Cílem hry je porazit monstra žijící ve Valheimu, jakési předsíně Valhally. Jen tak bude Odin spokojený a hráč se může dostat do vikingského ráje. Hra je založená na craftění, lootění a bojování s příšerami, přičemž vám v cestě do Valhally stojí několik bossů. Valheim už hrálo dohromady 5 milionů lidí. Hra je zatím v předběžném přístupu a je v ní pět z osmi plánovaných biomů. Road map pro rok 2021 naznačuje, že nový biom a boss z Mistlands dorazí už letos.

Hru si můžete koupit na Steamu. Hrát ji můžete zatím pouze na PC, ale kdo ví, v budoucnosti se možná dočká i rozšíření na konzole. O Valheimu u nás naposledy před třemi týdny psal Superlachtan, kdy už byl jednou z nejprodávanějších her na Steamu.


A co další novinky ze světa her a filmů?

Kristýna "Rem" Dostálová

Vypařenka, která ráda paří, čte, píše a skládá hudbu. Když nedělá nic z toho, běhá po lese v kostýmu elfa při aktivitě, které se říká LARP. Důležitým okamžikem jejího života se stal den, kdy začala pařit Skyrim. Zbytek, jak říkají, je už legendou.

Podobné články

Back to top button