NovinkyPCPS4Téma dneXbox One
Populární

CoD: Warzone | 9 tipů jak se dostat do finále

Call of Duty: Warzone získává na čím dál větší popularitě a není se čemu divit. Toto svěží pojetí battle royale lehce překonalo i ne tak starý Black Ops 4: Blackout Mode a zaměřilo se na propracovanou týmovou akci, která vás chytne a nepustí. Stále tu najdete všechny známé mechaniky a neustálé napětí z neustupující akce, ale představili se nám i novinky, které překvapí i ostřílené veterány žánru.

V tomto článku se spolu tedy podíváme na několik tipů, které by vám měli usnadnit přežití v zóně.

Přežít za každou cenu (Nikdy se nevzdávejte)

Možná, že to zní blbě, ale Warzone pojala spoustu věcí trošku jinak a to včetně smrti samotné. Ve hře je totiž nejen všem známý systém Gulagu, ale i desítky “nákupních stanic”, které jsou roztroušené po mapě a mohou vás dostat zpátky do hry a třeba i zvrátit celkový výsledek. Zatímco ostatní battle royale hry, se vyžívají ve vašem pocitu bezmoci, tady máte pořád naději na to, že oživíte své protivníky (pokud neleavnuli hru hned poté, co umřeli). Tedy za předpokladu, že budete mít dostatek peněz a že se dokážete vyhnout jakémukoliv zbytečnému riziku. Ale to samozřejmě nedokážete, pokud budete sami mrtví a tak platí jedno. Soustřeďte se a zůstaňte v klidu ikdyž to vypadá zle.

Užijte si to v Gulagu

Největší změna oproti ostatním battle royale hrám je samozřejmě systém Gulagu, vězení do kterého jste odtaženi ihned potom, co dostanete nakládačku. Chvíli poté, co vás odtáhnou do Gulagu se dostanete do boje jednoho proti jednomu s náhodným vybavením ve vězeňských sprchách. Všude okolo jsou samozřejmě další hráči a mohou po vás dokonce házet kamením – to abyste si tu trošku napětí, užili ještě více. Vítěz tohoto boje bude okamžitě oživen a vyhozen kousek od jeho přeživších kolegů, zatímco ten, co prohrál, může spectovat své přátele a čekat na to až ho vykoupí z vězení, nebo leavnout hru bez jakékoliv odměny.

Gulag vám tak dává druhou šanci na spásu ihned poté, co umřete – tedy za předpokladu, že máte schopnosti a umíte se ohánět v bojích jeden proti jednomu na omezeném prostoru. Tuhle šanci dostane každý hráč jen jednou za hru, takže ukažte, co umíte a dejte ostatním jasně najevo, kdo je tu boss.

Používejte pingy

Pokud jste hráli Apex Legends, Fortnite, PUBG nebo jakoukoliv jinou moderní střílečku, asi chápete jak je pingování důležité. Pingování vám umožňuje označení lokace na mapě, zbraní, aut, ale i nepřátel. Můžete díky tomu komunikovat se svými spoluhráči bez potřeby mikrofonu a usnadnit tak hru sobě i jim. A ikdyž spolu budete mluvit, je lepší prostě pingnout, kde je nepřítel, než spoluhráčům složitě vysvětlovat – “Je v té levé budově! V které?! No v té levé! Ale vlevo jich je 20!”

Opěrky pro zbraně

Tutoriál Warzone vás naučí spoustu zajímavých věcí. Jedna z nich je samotný prvek “opěrek”, kdy se můžete se zbraní “opřít” o různé hrany, zdi, stromy atd. Díky tomu si samozřejmě zlepšíte schopnost zaměření, ale i zpětný ráz zbraně. A ikdyž jsou tu chvíle, kdy je rozhodně potřeba zůstat v pohybu, přesná střelba může ve spoustě soubojích znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. Pokuste se tuto funkci využívat už od začátku tak ať se vám vryje do paměti a neberte ji jen jako případnou možnost.

Sbírejte kontrakty

Kontrakty jsou vedlejší mise, které můžete spolu se svým týmem sbírat skrz celou mapu Verdansku a získat tak lepší vybavení a peníze. Tyto kontrakty ozvláštňují už tak svěží pojetí battle royale žánru o další úroveň, ale je potřeba dát pozor na to, aby vás až moc nerozptýlily. Scavenger kontrakty vás donutí najít 3 bedny s výbavou a penězmi takže se skvěle hodí pro hráče, kteří potřebují oživit své spoluhráče.

Bounty contract vás taktéž odmění financemi, ale je potřeba ulovit daný cíl a tím je samozřejmě další hráč někde ve vašem okolí. Doporučuje se tedy tyto mise plnit s celým týmem a to dobře vybaveným, žádná kořist se nedá lacino.

Třetí a poslední kontrakt je Recon neboli najít a zajistit danou lokaci. A ač to může znít jednoduše nenechte se zmýlit. Ve chvíli kdy najdete danou lokaci je do vzduchu vystřelena světlice, která upozorní všechny hráče na mapě na to, že se pokoušíte zabrat lokaci pro sebe. Opět se tedy doporučuje zabírat v celém týmu pro případ, že by vám chtěl lokaci někdo přebrat.

Vždy získejte svůj Loadout

Pokud zrovna neoživujete svůj tým a máte dostatek peněz, určitě si kupte loadout pack. Přivoláte tak drop s vašim osobním vybavením pro celý tým. Pokud jste si odemkli nějaké zajímavé zbraně i s rozšířeními, nemusíte lítat po mapě a shánět co se dá. Tady dostanete to, co jste si sami vylepšili.

Ta hlavní výhoda ale není vaše výbava nýbrž to, co přijde s ní – perky. Ve Warzone začínate hru vždy bez perků a tak je potřeba je získat, co nejrychleji abyste měli výhody jako rychlejší oživování, levnější ceny v “nákupních stanicích” či rychlejší běh a další.

The real benefit of getting your custom loadout in Warzone is the perks. Warzone players don’t start with multiplayer perks in a match, but if you can get your loadout into the game, you also get its perks, which have a lot of benefits in Warzone, like increasing your revive speed or making you sprint faster. Not every perk is handy, so it pays to build a Warzone loadout and have it ready to go. But amping up your speed or making Killstreaks cheaper to purchase in Warzone can give you a big advantage in battle, even if you get stuck with guns that aren’t your favorites. When a loadout drops onto the map, it’s visible to everyone, which means that going after another player’s package is usually worth the risk. The prizes can be worth it, especially when you feel you’ve gotten a poor gearset as you’re roaming the map.

Sledujte, kde se objevují světlice

Červená světlice znamená, že někdo vzkřísil svého spoluhráče pomocí nákupní stanice. Oživený hráč nemá nic než glocka a je tak vystaven velkému nebezpečí pokud si někdo této světlice všiml a tím někým můžete být právě vy. Pokud vidíte světlici sledujte nejen nebe, ale i své blízké okolí, protože můžete narazit na parťáky oživeného hráče. A pokud oživujete spoluhráče vy, dejte si pozor na ostatní protože tahle taktika platí pro všechny.

Nerozhazujte peníze

Můžete si za ně koupit lepší vybavení, ale není třeba utrácet pokud už máte nějakou tu legendárku ze scavenger kontraktů. Šetřete dokud to jde ať můžete ihned oživit své spoluhráče v případě nějaké té nehody, nebo si kupte něco, co vám vždy prospěje jako self-revive kit či balík brnění. Osobně si nechávám airstrike a podobné hračky až na konec hry, abych zničil co nejvíce cílů přímo ve finální zóně.

Buďte týmoví hráči

Vždy se ujistěte, že jste maximálně vybaveni, to je klíčový prvek battle royale žánru, ale nezapomeňte, že hrajete v týmu. Každý hráč tady získává vybavení a peníze sám, takže pokud vidíte, že máte full gear a váš spoluhráč pobíhá s pistolkou, je potřeba se podělit. Hoďte svým spoluhráčům munici, když vidíte že jsou bez, přenechte jim brnění, když ho máte dost nebo se podělte o finance, které tu můžete také sdílet a oživte tak mrtvého kamaráda.

Sdílení výbavy a všeho je v této hře důležitější víc než jeden dobře vybavený hráč, protože pokud ten umře další dva bez výbavy nemají žádnou šanci (tedy záleží i na skillu samozřejmě). Pointa je, že sdílení a spolupráce jsou základním pravidlem pro přežití ve Warzone a pokud se ho nebudete držet, nedostanete se do finálního kruhu ani za rok.

A závěrečný tip na konec je, dávejte si pozor na nejnebezpečnější zbraň ve hře 😉 TRUCK!

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
TIP číslo 10
Host
TIP číslo 10
4 let před

Nepokoušet se hrát na ps4. Klávesnice a myš nad controlerem vždy zvítězí.

Renus
Host
Renus
3 let před
Reply to  TIP číslo 10

Tak to nevím, když aim assist funguje i přes zeď…

Back to top button