NovinkyPC

Riot musí vyplatit 10 milionů dolarů ženským zaměstnancům!

Riot Games, studio stojící za jednou z největších MOBA her League of Legends, vyplatí odškodné v hodnotě minimálně 10 milionů USD všem zaměstnancům ženského pohlaví, kteří pro Riot pracovali v posledních pěti letech. Důvodem je výsledek žaloby založené na gender diskriminaci, podané v minulém roce.

Původně studio žalovaly pouze dvě zaměstnankyně, jedna současná a jedna bývalá. Podstatou žaloby byly nesplacené výplaty, přesčasy a nečinnost vedení v odpudivém chování kolegů. Zároveň měly ženy výrazně menší platy než muži. Kalifornský soud tak rozhodl, že Riot musí vyplatit přes 1000 ženských zaměstnanců, výška odškodného bude záviset primárně na délce pracovního poměru, dále pak i na pozici.

Za poslední rok Riot zavedl mnoho opatření, dokonce si přivedl pomoc třetí strany. Tato osoba, Angela Roseboro, za průběh celého roku prý zaznamenala výrazný růst ekvality pohlaví a zmenšení sexismu. Momentálně pracuje v Riotu přes 2500 zaměstnanců, kteří dohromady měli splnit přes 12 tisíc hodin výukového materiálu zaměřeného na etiku ve společnosti.

Riot je aktuálně většinově vlastněn Tencentem, čínskou společností. Ta má velký podíl akcií i ve společnostech jako je Epic Games, Grinding Gear Games (Path of Exile), či Supercell (Clash of Clans). Menší podíly má pak například v Blizzard Activision, Paradox Interactive, Ubisoft, anebo Bluehole (PUBG). Poměrně nedávno firma začala vyvíjet “čínský Steam” – WeChat. Mimo herní průmysl je také vlastníkem nejpopulárnější čínské sociální sítě WeChat a instant messaging aplikace QQ.

Kanceláře Riotu

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button