PCRecenze

My Friend Pedro – aneb, můj kamarád Banán

Podívej, mě je úplně jedno, co ti kdo řekl. Všechna ta mrtvá těla, hory roztříštěného skla a dalších věcí zničených během dramatického zpomaleného záběru nejsou má vina! Přísahám, že za to nemůžu! Ten Banán mi řekl, ať to udělám!

Ano je to tak. Mluvící banán mě donutil k tomu, abych se stal strojem na zabíjení ala John Wick. Přemaloval jsem kvůli němu načerveno celé město krví bezejmenných násilníků, roleplayerů a internetové policie.

A že to byl skvělý masakr! My Friend Pedro je tím typem hry, který má v rukávu pouze jeden trik. Ale i ten stačí na to, abyste se neskutečně bavili. Je to prostě stylové a ztřeštěné, tuhle hru si oblíbí každý fanoušek filmů Johna Woo. Chybí tu totiž už jen ty bílé holubice na začátku.

Proč byste prostě jen měli skočit za stůl a vystřílet celý zásobník do nepřítele, když mu můžete ustřelit hlavu a následně použít pánvičku jako štít od kterého se kulky odrážejí na dalšího z hordy magorů co vám jdou po krku?

Hra je přitom založena na absolutně jednoduchém principu – dostaň se z bodu A do bodu B aniž by ses nechal provrtat každou kulkou ruských mafiánů a my tě za to ohodnotíme. Abyste to neměli tak těžké, máte k dispozici hned několik triků jako je – zpomalení času ala Max Payne, parkour popírající jakékoliv gravitační a fyzikální zákony, možnost střílet na všechny strany naráz a mnohem víc.

Přesně to, je to v čem je My Friend Pedro tak “kouzelný”. Je to prakticky 2D předělávka Maxe Paynea křížená s dalšími hity jako John Wick, Matrix a spoustou dalších. Že je zároveň i humorná? To rozhodně. Ale byla by chyba dívat se na hru jen jako na střílečku. Protože ikdyž v této disciplíně vyniká, je potřeba brát ji i jako logickou hříčku.

Že to nechápete? Inu My Friend Pedro vás totiž nenutí jen přežít, ale dokázat přežít se stylem. V každé přestřelce plné kulek, baletu a banánů tak musíte bojovat, přemýšlet a zároveň se pohybovat chytře. Každý level je prakticky lineární puzzle plné možností a šancí nejen přežít, ale taky se pořádně předvést a vyblbnout. A za to jak se vám to povede pak dostanete i krásné hodnocení. Proč byste prostě jen měli skočit za stůl a vystřílet celý zásobník do nepřítele, když mu můžete ustřelit hlavu a následně použít pánvičku jako štít od kterého se kulky odrážejí na dalšího z hordy magorů co vám jdou po krku?

Neběhejte jen tak zbůhdarma skrz úrovně, využijte své prostředí, projeďte se na skateboardu a rozstřílejte své nemesis během nádherného kickflipu. My Friend Pedro se prostě plně inspiroval u Hong Kongských akčních filmů a je to na něm znát. Tahle spanilá jízda je plná smíchu, radosti a zábavy. Ano pár chybiček se najde – vzhled prostředí stojí za prd, nudné boss fighty a sem tam nějaký menší drop FPS.

Mimo to je ale My Friend Pedro krátkou a zábavnou jednohubkou, která vás chytí a nepustí.

Verdikt

Grafika - 70%
Zvuk - 75%
Příběh - 65%
Hratelnost - 100%

78%

Naše skóre

My Friend Pedro je unikátní záležitostí poukazíjící na to, jak málo stačí k lidské radosti. Pokud potřebujete složitý příběh, RPG prvky a kdo ví, co ještě, u My Friend Pedra to nenajdete. Za to tu najdete neskutečně zábavnou hratelnost a tunu vtipných situací, které zaručí, že se nebudete ani na chvíli nudit!

User Rating: Be the first one !

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button