NovinkyTéma dne

POKÉMON: Fenomén slaví 25. výročí

Kdo by to řekl, že Pikachu a kamarádi ze světa Pokémon slaví už 25 let. Přijde mi to jako včera, když jsem ráno vstal, zapnul televizi a těšil se na Ashe Ketchuma a jeho dobrodružství. Pokémon si hned od začátku získal srdce snad všech kdo vyrůstal v 90. letech.

Pokémon vymyslel muž jménem Satoshi Tajiri a poprvé ji publikovala společnost Nintendo. Tato hra se od té doby propracovala na téměř všechny platformy od Game Boy až po Nintendo Switch. Velký celosvětový úspěch ale hra získala hlavně díky animovanému seriálu. Jistě nikomu z vás nemusím představovat již zmíněnou dvojici Ash Ketchum a Pikachu. Ti dva k sobě už prostě patří a jednoho bez druhého si ani nedovedeme představit.

K seriálu a několika verzím hry vyšla i desková hra, sběratelské karty nebo i samolepky a nakonec vyšla více než desítka filmů zakončená hraným filmem Detektiv Pikachu z roku 2019. Nesmím také však opomenout aplikaci Pokemon GO na mobilní zařízení vydanou v roce 2016 a která opět nastartovala generaci z 90. let, aby si zavzpomínala na dětství. Tento fenomén dokázal dobýt vše co se dalo, a proto se řadí mezí nejúspěšnější animované filmy všech dob.

Pokemon

Pokémon = čtvrt století

Zní to opravdu neuvěřitelně. Sám tomu nemůžu uvěřit. Společnost, která nyní vlastní značku, rozjíždí oslavy opravdu ve velkém. Na spolupráci při oslavě tohoto giganta kývla i zpěvačka Katy Perry. Nebude však jediná. Společnost prohlásila, že na nabídku oslavit tento milník odkývalo spoustu dalších světových hudebních celebrit, které budou oslavovat značku Pokémon po celý rok. Seznam umělců však není zcela znám. Zatím není jisté kdo všechno se zúčastní ani co přesně bude na programu. Společnost podrobnosti tají a dala tomu pouze krycí název ,,P25,,

Pokemon 25 Birthday

Můžeme jen čekat co nového nám přinese tento rok v podobě chystané oslavy výročí nebo například i nových informací možného pokračování hraného filmu Detektiv Pikachu. Nechme se překvapit. Při čekání si můžete například pustit seriál, vyrazit do ulic s mobilem v ruce nebo se pustit i do čtení této fantastické knihy.

Zobrazit více

Tomáš "Lebrak" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button