FilmyNovinkyTéma dne

Nejlepší horory druhého pololetí roku 2021

Nejlepší horory prvního pololetí jsme vám servírovali v létě. Teď na konci roku je čas se podívat, jak si vedla ta druhá polovina. Myslíte, že byla lepší nebo horší? Já se stále nemohu rozhodnout. Koukal jsem na vše možné a řeknu vám, že je to jako houpačka. Jeden film se velice povedl, druhý zase těžká nuda. Nebylo vůbec snadné vybrat ty nejlepší. Ono těch opravdu kvalitních moc nebylo.

Zhoubné zlo

Příběh se točí kolem mladé ženy Madison, která ve svých vizích vidí brutální vraždy několik lidí. Vrahem je podivně se pohybující zahalená postava, po které zůstane místo činu plné krve a vyvržených vnitřností. Madison si zoufá a snaží se vyhledat pomoc u policie. Ale oběti vražd něco spojuje a Madison se i sama vydá pátrat na vlastní pěst, co za tím vším stojí. Kartami zamíchá také to, že postava se představuje jako Gabriel. Imaginární přítel z Madisonina dětství. Stopy ji zavedou až do nedaleké psychiatrické léčebny, kde se dozví, že Gabriel zase tak moc imaginární není. Spojení mezi Gabrielem a Madison je navíc mnohem silnější, než se na první pohled zdá.

Nejnovější příspěvek režiséra Jamese Wana, který se proslavil odstartováním série hororů Insidious a V Zajetí démonů. Snad jediný horor, který jsem letošní rok vyhlížel a musel ho vidět. Nechci Jamese urazit, ale myslím si že toto byl krok vedle a má určitě na víc. Tím neříkám, že film Zhoubné zlo je vysloveně špatný. Dá se na to koukat, jen tomu chybělo takové to pořádné napětí, na které jsme u filmů Jamese Wana zvyklí.

Nikdo nevyvázne živý

Mexická emigrantka bez dokladů se dostane konečně přes hranice a usídlí se ve Spojených státech. Ubytuje se v penzionu a hned od první noci se začnou dít divné věci. Časem zjišťuje že s pensionem není něco v pořádku. Ženy mizí ze svých pokojů a ona se pomalu ale jistě stává rukojmím majitele, který ji za žádnou cenu nehodlá pustit ven. Ve sklepě se totiž něco skrývá a žádá si to pravidelnou dávku obětí. Dokáže se dívka ubránit a vyvázne ven, nebo se stane jen další obětí v tomhle velkém mlýnku na maso?

Horor Nikdo nevyvázne živý má hodně pomalý rozjezd a docela zamotanou zápletku. Ale po jejím pochopení vám spoustu věcí začne dávat smysl a film tak získá zcela nový rozměr. Nepatří to určitě ke skvostům hororové kinematografie, ale ani bych ho nepodceňoval. U několika scén ve mě hrklo, takže z mého pohledu je to povedený snímek a stojí za naši pozornost.

Poslední noc v Soho

Mladá dívka miluje životní styl v 60. letech a sní, že se jednou stane slavnou módní návrhářkou. Z malého mestečka odjede do Londýna, aby zde studovala módu a design na uznávané univerzitě. Má ale problém zapadnout mezi své vrstevníky, protože není z bohaté rodiny. Navíc se jí stává, že v zrcadlech vidí postavu své zemřelé matky. Ve snech se přenáší právě do 60. let a potkává s nich jednu zpěvačku. Je jí natolik inspirovaná, že se začně jako ona chovat, obarví si vlasy a její návrhy kopírují právě i styl zpěvačky z jejích snů. Ale radostné sny plné inspirace a zábavy se pomalu stávají noční můrou. A nejhorší je, že situace z nočních můr se přenášejí do reálného světa.

Původně jsem si číkal, že tohle asi nebude film pro mě. Jsem moc rád, že jsem se mýlil. Film je plný naděje, radosti a vyhlídek na úspěšný život. Stačí jen jediná chvilka a všechny naděje zmizí a všechno se může proměnit v prach. U filmu jsem se vysloveně bavil a hltal každý okamžik. Jestli označím něco za kvalitní hororový snímek letošního roku, tak rozhodně tohle je jeden z nich.

Úniková hra: Turnaj šampiónů

Po přežití první únikové hry se Zoey a Ben snaží příjít na to, kdo za vraždami lidí v únikových hrách stojí. Tajemná společnost Minos Corporation si ale nechce nechat všechno líbit a tak se Zoey a Ben dostanou do druhého kola. V metru zjistí, že ve vagónu jsou všichni, kteří hrou už jednou prošli. Dochází jim, že kopat do vosího hnízda se nevyplácí a oni se dostali do turnaje šampionů. Nezbývá tak nic jiného, než se znovu pustit do her o život a doufat, že jim štěstí i tentokrát vydrží až do konce. Kdo vlastně stojí za promyšlenými smrtícími pastmi a kdo je tak hlavou celé společnosti? Zoey a Ben jsou odhodlaní to zjistit za každou cenu.

Pokračování drsného filmového zpracování populárních únikových her, na které můžeme narazit v téměř každém větším městě má své kouzlo. Napětí sice malinko zabíjí fakt, že už víme co můžeme čekat, ale pasti a hry jsou více propracované. Z filmu Úniková hra: Turnaj šampiónů určitě necítíte mrazení v zádech. Můžete se ale těšit na napínavé situace, kdy nevíte zda krok, kteří účinkující udělají není i jejich poslední.

Resident Evil: Raccoon City

Claire a Chris Redfieldovy žijí v sirotčinci v Raccoon City. Claire se spřátelí s netvořenou holčičkou, která je terčem experimentů Dr. Williama Birkina. Naše hlavní hrdinka uteče poté, co se i ona sama má stát pokusným králíkem. Po letech se vrací zpět a náklaďák ve kterém stopuje, strazí ženu na silnici. Claire si po hádce s řidičem všimne, že žena se celá zkrvavená zvedne ze silnice a uteče. Postupem času se ve městě objevují další nemrtvý a Claire se rozhodne vyhledat pomoc svého bratra. Město začnou zaplavovat zombíci a parta přeživších se nakonec musí zabarikádovat na policejní stanici. Jediná cesta ven vede ale přes sirotčinec.

Film, který má sloužit jako restart celé série Resident Evil se natočil podle předlohy prvního a druhého herního dílu od společnosti Capcom. Je moc fajn, že je zpracování více podobné herní předloze, ale to je tak nějak vše. Film postrádal originalitu a napětí. Od začátku je téměř jasné jak to celé dopadne. Ale zase musím uznat, že efekty jsou krásně propracované a film tak nějak ubíhá a vy vlastně ani nechcete aby skončil a čekáte, jestli se na scéně neobjeví stárá dobrá zombiekillerka Alice.

Tak to byl můj seznam nejlepších hororů druhé poloviny letošního roku. Doufám, že jste si našli něco nového co neznáte a třeba se necháte i ovlivnit a pustíte si trochu strachu třeba už dnes večer. Hororů není nikdy dost. Jestli máte nějaký horor na doporučení, rád se o něm dozvím.

Strachu bylo už dost ne? Co třeba teď prozkoumat trochu radosti. Náš redakční nadšenec do Indie her pro vás připravil malý seznam her od nezávislých vývojářů. Myslím, že tam si určitě něco vyberete.

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button