NovinkyPCRecenze

Mortal Kombat 11 Ultimate | Recenze

Když jsem psal loni v létě o Mortal kombat 11 Aftermath, byl jsem nadšený a nejinak tomu je i u Mortal Kombat 11 Ultimate. Ten totiž obsahuje veškerý obsah, přidaný do tohoto dílu oblíbené kruto-bojovky. Oba kombat packy i Aftermath expansion, což znamená 37 postav a dva na sebe navazující příběhy. Není toho málo za příznivou cenu. Jen se škrábu na temeni a říkám si co přijde dál? Ultimate ultra super speciál fatality friendship edice?

Mortal kombat 11 Aftermath už jsme recenzovali, takže jen krátká rekapitulace. V aftermathu přibyla Sheeva, Fujin a RoboCop. V Kombat Packu 1 jsme se vydali do arény s Terminátorem T-800, Spawnem, Jokerem, Night Wolfem, Shang Tsungem a Sindel. Další Kombat Pack tentokrát s číslem 2 měl v sobě Ramba, Raina a Mileenu. A to všechno se dohromady smíchá v Mortal Kombat 11 Ultimate edici. Toliko základních dat aby v tom nebyl zmatek.

Jak to kroutíš tou pákou?

Každá z postav Kombat Packu 2 přidává něco nového, aby meta zůstala vyvážená a zároveň aby vývojáři uspokojili hráče obou táborů. Například Rain, jakožto jedna z nejmobilnějších postav je velmi vhodný anti-zoner, ale zároveň má dostatek arsenálu na to abyste mohli potrápit oponenta i jiných stylů. Ostatně je dost podobný Fujinovi, i proto může být zpočátku těžký na ovládání. Ale graficky i animačně není co vytknout. Mortal Kombat 11 i přestože vyšel v roce 2019 je pořád skvěle vypadající bojovka.

Mileena se konečně vrátila a já patřím k těm, co se nemohli dočkat. Ale stálo to za to! Hraje se jinak než kdokoliv z rosteru a její mixup potenciál je vysoký. I když pokulhává ve vzdálenosti, která je dost omezená, tak na blízko je nebezpečná. Zpočátku měla i problémy s hitboxy, ale to se postupně řeší. Její kanibalistické fatality jsou nechutné, jak se dá čekat, ale pořád je to jedna z nejoblíbenějších postav celého MK světa.

Pak tu máme Ramba. Toho mluví sám Sylvester Stallone a jeho postava je nacpaná easter eggy k prasknutí. Herně je to záškodník jako žádný jiný. Variabilita různých pastí a triků je úžasná. Graficky – jako by právě sestoupil ze stříbrného plátna a šel nasekat na zadek T-800.

Ultimátní Mortal Kombat

Ultimate edice přináší i jednu opomíjenou změnu a tou je krossplay. Takže můžete rozsekat i souseda na jiné konzoli. Krossplay bohužel nepodporuje hraní PC vs. konzole. Přestože to může působit jako minoritní věc pro MK komunitu i budoucnost celého projektu je to velmi důležitá věc, protože prodlužuje dobu, kdy online bude žít. Totiž jedná se o vysoce nablýskanou verzi podporující 4K. A s výkonem nových konzolí to opravdu působí nablýskaně tak moc, že vám to vypálí bulvy.

Je totiž jasné, že Ultimate edice je mířená na ty, kteří si z nějakého důvodu Mortal kombat 11 ještě nekoupili a neprošli se po krvi zamazané aréně, spocitem vítězství a zpoceným fight stickem v ruce. Pokud ještě neslyšíte Get over here! z nedalekých obchodů, tak doporučuji nechat se vtáhnout a zakoupit za příznivou cenu okolo 1200 CZK.

Verdikt

Grafika - 95%
Hratelnost - 100%
Příběh/Design/Obsah - 100%
Zvuk - 90%

96%

Naše Skóre

Je to pecka, za tu cenu je to neuvěřitelná pecka. Pokud to zatím nemáte, tak to kupte dokud se to hraje. Neprohloupíte, ani pokud jste to nehráli několik let.

User Rating: Be the first one !
Zobrazit více

Shattered to Pieces

Není co dodat.
Back to top button