MobileNovinkyPC

League of Legends: Nová sezoná nám opět přináší změny.

A je to tu. Nová sezóna právě začala a my se můžeme opět těšit na nervydrásajíci teamfighty v tomto celosvětově populárním masakru na bitevním poli. League of Legends startuje sezónu 2021.

League of Legends nebo také zkráceně Lolko, jak je tato hra známá mezi gamery, nám běží již od roku 2009. Za tu dobu si vybudovala více než slušnou základnu hráčů po celém světě. Jako každá nová sezóna, tak i tato bude v několika věcech inovována. Některé změny hráči uvítají, některé bude třeba ještě vylepšit, ale to je jasné u každé nové aktualizace.

V nové aktualizaci pro novou sezónu 2021 si prošel zasádní změnou hlavně styl nakupování itemů, které hráči během hry kupují a vylepšují tak svůj equip. Já osobně jsem to hned běžel vyzkoušet a nestačil jsem se divit. Celý systém je předělaný a ze začátku působí trošku chaoticky, ale s trochou trpělivosti se v něm dá později vyznat. Bylo přidáno i několik nových itemů, jiné itemy prošly úpravou a některé byly změněny od základů nebo i odstraněny. Ale i s tím se počítá v každé nové sezoně. Když pominu systém nakupování, tak se tentokrát vývojáři zaměřili i na to, aby nám hra nabídla vybavení, které přímo odpovídá nejen vámi vybranému šampionovi, ale také pomůže určit, který předmět je vhodný proti nepříteli. A to bych označil jako velké plus.

League of Legends 2021

Vstřícnost novým hráčům.

Pokud jste tuto hru nikdy nehráli, nevadí. Určitě to znáte. Chcete vyzkoušet něco nového, ale na začátku se potkáváte s hráči, kteří jsou daleko zkušenější a nic vám nedají zadarmo. To pak dokáže pokazit den a hlavně celý prožitek ze hry. Chcete si zahrát a přitom dostáváte pořádnej kouř ze všech stran. Nový systém slibuje vylepšení v podobě sestavování zápasů podle úrovně hráče a nejen podle MMR (Match Making Rating – porovnání výher a proher). Takže nováčci do toho!

Pro zkušené hráče se jedná o změnu hlavně v podobě postupování a sestupování umístění mezi divizemi. Po restartu sezony vás nečeká nic moc drastického. Jakmile budou dokončeny provizorní zápasy, začnete se drápat nahoru po žebříčku téměř od stejného místa v jakém byla ukončena sezóna předešlá. Čeká vás ale jedno překvapení. Po dosažení požadovaného počtu bodů už vás nečekají postupové série mezi úrovněmi (např. Zlatá III -> Zlatá II). U těchto postupových sérií mi tekly nervy kolikrát víc než dost. Na druhou stranu, ale byla také odstraněna bariéra ochrany proti sestupu. Jakmile spadnete na 0 LP, při následující prohře budete posláni okamžitě o divizi níž, takže útěcha že i při 0 LP máte ještě několik pokusů nespadnout je pryč. Jo prostě nic není zadarmo a život je boj. Postupovou sérii budete pořád muset podstoupit mezi úrovněmi (např. zlatá -> platinová) a mezi úrovněmi budete pořád mít ochranu proti sestupu.

Další plus co velmi oceňuji, je zmenšení ztráty LP, když systém zaznamená ve vašem týmu AFK hráče. Je to sice nemilé, když se některý hráč odpojí ze hry před koncem, ale i tak se dá hra vyhrát. Pokud budete mít v týmu AFK hráče, systém přepočítá v případě prohry vaše LP a vás to nebude aspoň tolik bolet. Naopak AFK hráči se ztráta LP o něco navýší.

Nový šampion

Nemohu zapomenou na představení nového šampiona, kterého nám RIOT chystá naservírovat. Co na něj říkáte ?

Viego

Troufáte si pustit se do nové sezóny ? Kdo z vás má na to zasloužit si místo v League of Legends? Nová bitva právě začíná.

Zobrazit více

Tomáš "Lebrak" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button