HardwareNovinkyRecenze HW

Genesis Nitro 890 vás posadí na zadek. Doslova. | Recenze

Zahnal vás zlý virus na home office a zápasíte nyní na barové židli s bolavými zády? Trpí vaše tělo už po první hodině Fortnitu? Smějou se vám na streamu, na čem že to, proboha, sedíte? Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli ano, je následující článek přesně pro vás! Takže se (ne)pohodlně usaďte, začínáme!

Krabice. Velká krabice.

Když jsem se před měsícem rozhodoval, na co chci psát recenzi, herní křeslo pro mě byla jasná volba! Né snad, že bych se vyžíval v nábytku, ale jelikož spadám do skupiny s barovou židlí, těšil jsem se na něco, co srovná moji pokřivenou ajťáckou kostru. Že to něco bude Nitro 890 od společnosti Genesis, mě velmi (VELMI!) potěšilo. Když pak dorazila SMSka, že mi mezi 11:37 a 13:37 budou doručovat zásilku, těšil jsem se, jak malej Jarda. Trošku mě to přešlo, když jsem do prvního patra vláčel téměř třicetikilovou srandu, ale jsem ještě mladej a brzy jsem se oklepal. Abyste si následující informace dokázali lépe aplikovat na sebe, na křesle sedí a píše sympaťák se 177 cm a 84 kg (svalů, samozřejmě).

Neuhádnete, co je uvnitř!

Obsah krabice není nečekaný, vše je řádně zabaleno, a pokud řidič není idiot, dorazí zboží neporušeno. Skládání je hračka, veškerý spojovací materiál je samozřejmě součástí balení a nechybí ani čtyřka inbus, což je mimochodem jediné nářadí, které potřebujete. Velmi příjemné jsou popisky přímo na balení, takže okamžitě víte, který šroub kam patří.

V první linii vás uvítá pěticípá hvězdicová základna, která je “správně” těžká a působí velmi kvalitním a robustním dojmem. Tvoří domov pro nylonová kolečka, která jsou dostatečně velká na to, abyste se mohli pohodlně pohybovat po jakémkoliv povrchu. Správně usazené kolečko se ozve uspokojivým zacvaknutím, na vůle a vrzání rovnou zapomeňte.

Sednout, opřít. Nahoru, dolu. Dopředu, dozadu.

Rozbalování křesla není sice zážitek, jak tomu bývá například u Apple produktů, velká míra satisfakce se ale dostavuje v momentě, kdy servete fólii ze sedáku a opěrky. Použité materiály (látka a PU kůže) jsou na první dotyk kvalitní, a červené prošívání působí elegantním dojmem. Kvůli předchozí zkušenosti s koženým křeslem tuto kombinaci materiálů srdečně vítám a těším se, až se v období od června do září nebudu muset dívat na mokrý obtisk svojí pr…

Na opěradle samozřejmě nechybí opěrka hlavy, která je odnímatelná, stejně tak nejsme ochuzeni ani o opěrku bederní. Ta je nastavitelná, rozsah dostačující a v žádné poloze nepůsobí nepohodlně. Pokud zrovna nepíšete na klávesnici a nemáte lokty opřené o stůl, nejspíš si je budete chtít hodit na 3D područky. Proč 3D? Jsou nastavitelné ve třech, respektive v šesti směrech. Nahoru a dolů, dopředu a dozadu, od těla a k tělu.

“But can you do this?”

Nejpopulárnější youtuber PewDiePie v jednom ze svých videí reagoval na drahé herní křeslo z reklamy, přičemž své opěradlo sklopil do vodorovné polohy se slovy “Can you do this?”. A já říkám: “Yes, you can!”.

Opěradlo si můžete nastavit naprosto libovolně a pokud už nebudete vědět, jak si sednout, lehněte si. Asi si nedovedete představit křeslo bez možnosti nastavení výšky sedáku. Zkoušet to nemusíte, protože to není případ Genesis Nitro 890. Plynový píst vás ze spodní polohy (45 cm) vyveze do 51 cm, to vše za předpokladu, že jste maximálně stopadesátikilový proutek. Těžší jedinci by píst mohli přivést do těžké chvíle nebo ho dokonce ztrapnit před ostatními. Nechybí ani možnost odemknutí sedáku pro houpání a šroub pro štelování tuhosti pohupu.

Kdo maže, ten sedí.

Mrknul jsem křeslu i pod kapotu (krytku) a byť to nejspíš je samozřejmost, potěšila mě viditelná vrstva vazelíny ve sklápěcím mechanismu. Nečekám však, že bych na něm během několika let jeho životnosti prováděl jakoukoliv údržbu.

Něco mi na tom křesle nesedí!

Křeslo si užívám, a to i přesto, že jsem kluk náročný. A jelikož na něm trávím hodně času (hodně = >10 hodin denně), všiml jsem si i dvou věcí, které dráždí můj perfekcionismus. První z nich je látka. Ta je kvalitní, zajišťuje odvětrání, ale možná se vám stane, že za ni něčím chytnete. A taková povytažená nitka… Celý vodpoledne zkažený. Druhá věc není ani tak problémem křesla, jako barvy. Na černý je zkrátka všechno vidět. Jako společníka tak mohu doporučit ruční aku vysavač.

Čas se z něj zvednout.

A to se vám nebude chtít. Herní křeslo Nitro 890 disponuje vším, co bych za cenovkou lehce pod osm tisíc korun očekával. Už při rozbalování je poznat, že u výroby křesla někdo přemýšlel. Materiály jsou kvalitní, zpracování jakbysmet. Sezení je pohodlné a osobně jsem po pár dnech používání pocítil úlevu v oblasti zad, se kterými jsem měl dlouhodobě problém, a to právě kvůli nevhodné židli.

Tohodle fešáka pořídíte například na CZC.CZ nebo v TS Bohemia. Jiné barevné provedení budete hledat těžko, takže se tím nezdržujte a objednávejte!

Za poskytnutí recenzního kusu a narovnání pokřivené ajťácké kostry děkuji společnosti Genesis.

Verdikt

Materiál - 85%
Zpracování - 90%
Funkce - 90%

88%

Naše hodnocení

Herní křeslo Nitro 890 disponuje vším, co bych za cenovkou lehce pod osm tisíc korun očekával. Už při rozbalování je poznat, že u výroby křesla někdo přemýšlel. Materiály jsou kvalitní, zpracování jakbysmet.

User Rating: 4.7 ( 1 votes)
Zobrazit více

Jarda "prank" Strejc

IT Worker • Gamer • Writer • Father

Podobné články

Back to top button